Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Xiaomi na liście „China ESG 50″ na 2022 rok, magazynu Forbes China.

Magazyn Forbes China umieścił Xiaomi w raporcie „China ESG 50″ na 2022 rok, wśród firm wyróżnionych za najlepsze praktyki w zakresie poszanowania środowiska, odpowiedzialności społecznej oraz ładu korporacyjnego. Kryteria selekcji magazynu Forbes China do raportu ESG 50 (ang. ESG – environmental, social and governance) oparte są na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Firmy wymienione w raporcie znajdują się również na liście Forbes Global 2000.

Xiaomi postrzega zarządzanie ESG jako fundamentalne dla swojej strategii korporacyjnej. Od 2018 roku firma publikuje coroczny raport ESG, a w 2020 roku dołączyła do inicjatywy UN Global Compact (UNGC) i zobowiązała się do przestrzegania dziesięciu ustalonych zasad odpowiedzialności korporacyjnej. Działania Xiaomi w zakresie ESG zostały uhonorowane przez Izbę Spółek Giełdowych w Hongkongu w 2021 roku nagrodą „Award of Excellence in ESG”.

Xiaomi zmniejszyło zużycie zasobów i zminimalizowało wpływ swoich produktów na środowisko naturalne, poprzez wykorzystanie postępu technologicznego i optymalizację procesów produkcyjnych. Jak widać na poniższym wykresie, wpływ na środowisko jest minimalizowany przez cały cykl życia produktów firmy: od etapu projektowania, przez proces produkcji, pakowanie, logistykę i spedycję, podczas stosowania przez użytkownika, aż po recykling.

 

 

Na przykład tylna obudowa smartfona z serii Xiaomi 12 jest wykonana z tworzywa Haptexâ firmy BASF – specjalnego poliuretanu (PU), do produkcji którego zużywa się o 20 procent mniej energii, o 15 proc. mniej wody i w trakcie wytwarzania którego emitowanych jest o 20 proc. mniej gazów cieplarnianych w porównaniu z produkcją skóry syntetycznej. Z kolei lekkie palety, używane w transporcie smartfonów, pozwalają rocznie zaoszczędzić do 460 ton metrycznych paliwa lotniczego lub 1 423 tony metryczne ekwiwalentu dwutlenku węgla (CO2e). W ubiegłym roku Xiaomi poddało też recyklingowi ponad 650 tysięcy smartfonów, z czego 80 do 90 proc. zostało ponownie sprzedanych.

Xiaomi stworzyło kompleksową strukturę zarządzania, w celu ochrony bezpieczeństwa danych i prywatności użytkowników. W 2014 roku Xiaomi powołało własny Komitet ds. Bezpieczeństwa i Prywatności. W 2018 roku firma przyjęła ogólne rozporządzenie o ochronie danych Unii Europejskiej (RODO) w zakresie oceny zgodności. Xiaomi regularnie poddaje się też kontroli zewnętrznych ekspertów w zakresie ochrony danych i prywatności użytkowników.

W ubiegłym roku Xiaomi opublikowało, jako pierwszy producent smartfonów z systemem Android, swój pierwszy raport transparentności. Z kolei w tym roku Xiaomi uzyskało certyfikat rejestracji NIST CSF (National Institute of Standards and Technology, Cybersecurity Framework), dodatkowo wzmacniając swoje możliwości ochrony danych.

 

“Kanał Partnerski docenił mnie, a my doceniamy Kanał” – komentuje nagrodę IT Champions 2022, Michał Ptak i zdradza nam, na co tak naprawdę mogą liczyć Partnerzy firmy Samsung.Branży”.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE