Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Rząd Japonii doinwestował fabrykę budowaną przez Kioxia i WD kwotą 92,9 mld jenów.

Kioxia i Western Digital poinformowały, że ich wspólny zakład produkcyjny Fab 7 3D NAND w Yokkaichi otrzyma od rządu japońskiego dotację w wysokości 92,9 miliarda jenów (680 milionów dolarów).

Kioxia rozpoczęła budowę swojego zakładu Fab 7 w Yokkaichi pod koniec 2020 roku. Japońska firma i jej biznesowy partner, amerykański Western Digital, wyposażają fabrykę w narzędzia produkcyjne, aby już jesienią rozpocząć produkcję 112-warstwowych i 162-warstwowych pamięci NAND 3D. To właśnie tę fabrykę doinwestował rząd z Tokio. Dotacja jest częścią unikalnego programu rządowego mającego na celu rozwój przemysłu produkcji półprzewodników w Japonii.

„Cieszymy się, że japoński rząd dostrzega znaczenie technologii pamięci i przechowywania danych, ponieważ pozostają one kluczowymi innowacjami w branży półprzewodników” — powiedział David Goeckeler, dyrektor generalny Western Digital – „Cieszymy się, że wspólnie z naszym strategicznym partnerem, firmą Kioxia, będziemy kontynuować długofalowy sukces”.

„Doceniamy wsparcie rządu japońskiego i będziemy nadal produkować najnowocześniejsze pamięci flash, które są niezbędne w społeczeństwie cyfrowym, w którym rozwijają się usługi w chmurze, komunikacja 5G, IoT, sztuczna inteligencja i zautomatyzowane prowadzenie pojazdów” – powiedział Nobuo Hayasaka, prezes i dyrektor generalny z Kioxii – „Jesteśmy zaangażowani w dalszy rozwój branży półprzewodników i przyczynianie się do rozwoju gospodarki krajowej i światowej”.

Gdy łańcuchy dostaw półprzewodników zostały zachwiane w trakcie pandemii, wszystkie rynki odczuły efekt zerwania i ograniczenia podaży komponentów. W tym właśnie pamięci półprzewodnikowych. Japonia, z jej zaawansowanym przemysłem elektronicznym i precyzyjnym także. Bo pomimo powstawania wielu urządzeń w tym wyspiarskim kraju, znaczna część komponentów była kupowana z Chin. Dziś, wobec niepewności geopolitycznej, Japonia słusznie szuka alternatywnego rozwiązania.

 

Dlaczego „nowa normalność” zdaniem Andrzeja Sowińskiego, szefa HP Inc Polska, wymaga innowacyjnego podejścia do bezpieczeństwa firmy i jej pracowników?

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE