Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Maksymalne wykorzystanie technologii będzie wspierać procesy optymalizacji energetycznej – podkreśla Hans Dekkers, General Manager, IBM Northern, Central and Eastern Europe.

Przedsiębiorstwa muszą szukać możliwości poprawy efektywności energetycznej swoich centrów danych oraz modernizować infrastrukturę IT, w celu zmniejszenia zużycia energii. Niższe zapotrzebowanie na energię oraz trafne zastosowanie technologii, wspomagających to działanie, przyniesie wyraźne oszczędności dla organizacji.

Proces ten wiąże się z dużymi możliwościami –przedsiębiorstwa doświadczają znacznego wzrostu produktywności przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności energetycznej obiektów, zmniejszeniu emisji, złagodzeniu ryzyka klimatycznego i wydłużeniu cyklu życia aktywów. Ale to dopiero początek zmian, które można wprowadzić.

 

“Nie musimy sięgać daleko wstecz, by wskazać przykłady najbardziej dotkliwych i niszczycielskich wydarzeń związanych ze zmianami klimatycznymi. Zaledwie w ciągu ostatnich kilku miesięcy Europa doświadczyła najsilniejszej fali upałów od czasu istnienia pomiarów, a następnie poważnych powodzi. I chociaż wiemy, że transformacja energetyczna jest głównym zadaniem, jakie stoi przed nami w celu rozwiązania problemu kryzysu klimatycznego – stałego i jednego z najważniejszych wyzwań dla ludzkości – europejskie rządy i firmy są zmuszone do ponownego przemyślenia dywersyfikacji i autonomii energetycznej. – podkreśla Hans Dekkers, General Manager, IBM Northern, Central and Eastern Europe. Wszyscy zgadzamy się, że czas na działanie jest teraz, i wiąże się z odpowiedzialnością, współpracą oraz stałym skupieniem na postawionym celu.”

 

Według programu środowiskowego ONZ, budynki zużywają 40 proc. światowej energii, 25 proc. światowej wody, 40 proc. światowych zasobów i są odpowiedzialne za emisję 30 proc. gazów cieplarnianych (GHG).

 

Hans Dekkers, General Manager, IBM Northern, Central and Eastern Europe.

 

“Niezbędne jest szybkie wdrożenie planu redukcji zużycia i wypracowanie modelu, pozwalającego maksymalnie zredukować te statystyki. Dlatego transformacja energetyczna jest po prostu niezbędna. Plany zrównoważonego rozwoju organizacji muszą obejmować zarówno zwiększenie efektywności energetycznej, jak i obniżenie emisji związanych ze zużyciem energii, co będzie wymagało inwestycji w nowe technologie.” – zwraca uwagę Hans Dekkers.

 

Właściwe przeanalizowanie śladu energetycznego i węglowego aktywów firmy może być skomplikowanym zadaniem. Wymaga agregacji i analizy ogromnej ilości danych z różnych źródeł, dotyczących wielu budynków i obiektów. Skala danych w zakresie zrównoważonego rozwoju, które firmy muszą gromadzić wymaga bardziej zaawansowanej technologii. IBM współpracuje z firmami, aby zwiększyć efektywność zarządzania nieruchomościami, co przynosi korzyści w postaci redukcji kosztów oraz emisji dwutlenku węgla.

 

“Z kolei firmy powinny skupić się na budowaniu zrównoważonej strategii, obejmującej takie obszary jak ESG, przewidywania dotyczące klimatu i pogody, inteligentną infrastrukturę, Green IT oraz zrównoważone łańcuchy dostaw – zaznacza Hans Dekkers. Jednym z narzędzi, które mogą znacznie usprawnić procesy optymalizacji zużycia energii, pozwalając na efektywniejsze nakreślenie celów, jest uczenie maszynowe. Dzięki odpowiedniemu podejściu do danych, łączeniu ich i nadaniu im sensu – a następnie, co najważniejsze, zaprezentowaniu ich użytkownikom – możemy trafniej podejmować świadome decyzje. Podobnie sztuczna inteligencja i blockchain mogą zapewnić przejrzystość posiadanych zasobów i ich wykorzystania, potrzebną do ograniczenia marnotrawstwa produktów i umożliwić inteligentne zamawianie, obniżając tym samym ślad węglowy. Nasze rozwiązania pomagają firmom osiągnąć bardziej przejrzyste, identyfikowalne i zdekarbonizowane łańcuchy dostaw dzięki dobrze zaplanowanym harmonogramom pracy oraz wdrożonym procesom automatyzacji. Istnieją gotowe rozwiązania, na przykład IBM Envizi, który umożliwia raportowanie i zarządzanie wskaźnikami ESG, w tym emisją gazów cieplarnianych, a także energią, środowiskiem i odpowiedzialnością społeczną.”

 

Musimy również pamiętać, że sektor technologiczny także ma wpływ na środowisko naturalne. Komputery, centra danych i sieci zużywają około 10 proc. światowej energii elektrycznej.

 

“Dlatego pracujemy nad zwiększeniem udziału odnawialnych źródeł energii w zasilaniu naszych centrów danych IBM Cloud na całym świecie, w tym osiągnięciem postawionego celu, jakim jest pozyskanie do 2025 r. 75 proc. energii elektrycznej, zużywanej przez nasze centra danych na całym świecie ze źródeł odnawialnych i 90 proc. do 2030 r. IBM od czerwca 2022 roku jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. – zwraca uwagę Hans Dekkers. Dziś ambicje i zamiary nie wystarczą. Presja ze strony organów regulacyjnych, konsumentów i zarządów jest coraz większa, a firmy muszą wykazać się znaczącym i terminowym postępem w realizacji swoich publicznych zobowiązań. Te organizacje, które są w stanie zoperacjonalizować cele ESG i – w szczególności – oszczędności energii, staną się liderami tej transformacji. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, technologia będzie katalizatorem, który pomoże przyspieszyć ten proces i odnieść sukces, a zwycięzcami będą przedsiębiorstwa stawiające na zrównoważony rozwój. Być może wtedy będziemy w stanie zapewnić przyszłym pokoleniom funkcjonowanie w zrównoważonym klimatycznie środowisku.”

 

Ponad 1 mln USD, to cena za utratę danych w 2022! – wynika z badania Dell Global Data Protection Index 2022 (GDPI).

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE