Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Advantech wśród 5% najlepszych firm na świecie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju

Advantech, globalny lider w dziedzinie rozwiązań IoT dla przemysłu, znalazł się w gronie firm tworzących Dow Jones Sustainability World Index (DJSI-World) za rok 2023. Spółka została również wyróżniona w Roczniku Zrównoważonego Rozwoju S&P Global 2024, plasując się wśród najlepszych 8 proc. spośród ponad 9 400 ocenianych przedsiębiorstw na świecie. Uwzględnienie Advantech w obu tych rankingach podkreśla znaczenie polityk ESG (Environmental, Social, and Governance) w działalności spółki. 

Advantech zajął pozycję w czołowej piątce firm z sektorów Komputerów i Peryferiów oraz Elektroniki Biurowej, otrzymując Srebrną Nagrodę. Wyróżnienie to zostało przyznane za wyjątkowe osiągnięcia firmy oraz postępy w branży. Sukces ten świadczy o rozwoju i innowacjach w dziedzinie Przemysłowego Internetu Rzeczy oraz zaangażowaniu w zrównoważony rozwój. Spółka, uzyskując miejsce w najlepszych 5 proc. w swojej kategorii, zyskała pozycję lidera wśród tajwańskich przedsiębiorstw pod względem zrównoważonego rozwoju. 

Rocznik Zrównoważonego Rozwoju S&P Global to ceniona międzynarodowa publikacja, koncentrująca się na analizie praktyk zrównoważonego rozwoju wśród firm z wielu sektorów gospodarki na całym świecie.

W odpowiedzi na te osiągnięcia Advantech koncentruje się na kontynuowaniu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, łącząc odpowiedzialność środowiskową z operacjami biznesowymi. Firma dąży do dostosowania się do międzynarodowych standardów i ram, takich jak TNFD1, ISSB2 oraz Wskaźników Zrównoważonego Rozwoju UE. Podejście to wymaga współpracy z partnerami branżowymi oraz usprawnienia łańcuchów dostaw, by wypracować inicjatywy na rzecz zrównoważonej przyszłości. Na rok 2024 Advantech wyznaczył cele, by napędzać zrównoważoną transformację, w tym: 

  • RE100 do 2040 roku: Dążenie do wyłącznego korzystania z energii odnawialnej przez Advantech na całym świecie do 2040 roku. 
  • Wprowadzenie „kosztu” dwutlenku węgla: Uzyskanie pierwszego certyfikatu śladu węglowego (ISO 14067) dla produktów w 2023 roku oraz planowanie włączenia kosztów emisji dwutlenku węgla do praktyk zarządzania przedsiębiorstwem w 2024 r. 
  • Ekologiczne inteligentne rozwiązania: Współpraca z partnerami nad tworzeniem ekologicznych systemów w energetyce, zdrowiu, fabrykach i transporcie. 
  • Współpraca w obszarze AIoT: Łączenie sił z przemysłem, rządem i uczelniami dla wsparcia młodych osób i przedsiębiorczości. 
  • Inkluzywne miejsca pracy: Stworzenie otwartego i przyjaznego środowiska pracy, promującego różnorodność oraz równość. 
  • Decyzje oparte na danych: Rozwój umiejętności i karier pracowników poprzez elastyczne zarządzanie i analizę danych. 

Advantech jest globalnym liderem rozwiązań Przemysłowego Internetu Rzeczy (en. Industrial Internet of Things, IIoT), dostarczającym inteligentne urządzenia oraz oprogramowanie umożliwiające automatyzację procesów w sektorach: ochrony zdrowia, bankowości, telekomunikacji, energetyki, produkcji masowej, wydobycia surowców czy w rolnictwie. Spółka oferuje wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) wraz z aplikacjami Internetu Rzeczy (AIoT) oraz własny ekosystem. Firma powstała w 1983 r. na Tajwanie. Na przestrzeni lat ugruntowała pozycję wiodącego dostawcy i integratora rozwiązań do automatyzacji produkcji, wydobycia, transportu i usług. Polski oddział spółki powstał w Warszawie w 1998 roku. 

O DJSI 

Indeks Zrównoważonego Rozwoju Dow Jones (DJSI) to benchmark inwestycji w zrównoważony rozwój przedsiębiorstw, wspólnie uruchomiony w 1999 roku przez S&P Dow Jones Indices ze Stanów Zjednoczonych oraz RobecoSAM ze Szwajcarii. Poprzez metodę Oceny Zrównoważonego Rozwoju Korporacyjnego (CSA), ocenia on wydajność i możliwości firm w trzech głównych obszarach: ekonomicznym, społecznym i środowiskowym (ESG). Co roku organizacja zaprasza tysiące globalnych firm do udziału w ocenie. Tylko najlepsze 10 proc. firm z rankingu wydajności zrównoważonego rozwoju w każdej branży jest wybieranych jako składniki światowego indeksu. 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE