Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Czy Qualcomm powinien spodziewać się kolejnych kar w Unii Europejskiej? Firma przegrała walkę sądową z unijnymi organami antymonopolowymi.

Qualcomm przegrał sądową walkę przeciwko unijnym organom nadzoru antymonopolowego po tym, jak TSUE potwierdził prawo organów regulacyjnych do wglądu w dane firmy. 

Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wzmocni pozycję Komisji Europejskiej w innych dochodzeniach antymonopolowych. W wyniku sprawy prowadzonej przez KE wobec Qualcommu firma jak dotąd otrzymała grzywny w wysokości 1,2 miliarda euro w ciągu ostatnich trzech lat za wykorzystywanie swojej siły rynkowej do pokonywania rywali rynkowych. Firma broniła się m.in. ograniczając dostęp KE do danych firmy.

Sprawa związana z rzekomymi praktykami monopolistycznymi Qualcommu ciągnie się od wielu lat. Producent został oskarżony w 2017 roku o stosowanie cen dumpingowych w latach 2009–2011 w celu zmiażdżenia brytyjskiego producenta oprogramowania telefonicznego Icera (obecnie część NVIDII). W swojej linii obrony Qualcomm powiedział, że żądanie dotyczące danych finansowych przekroczyło zakres dochodzenia i wniósł sprawę do sądu ale przegrał w 2019 r. Następnie złożył odwołanie do TSUE. Trybunał poparł unijny organ ochrony konkurencji.

„Uwzględniając szerokie uprawnienia dochodzeniowe przyznane Komisji rozporządzeniem nr 1/2003, do Komisji należy decyzja, czy dana informacja jest niezbędna, aby umożliwić jej ujawnienie naruszenia reguł konkurencji” – orzekli  sędziowie TSUE.

Sprawa będzie więc ciągnęła się dalej, ale może przyspieszyć, jeśli KE uzyska szerszy dostęp do danych. Qualcomm swoimi układami zdominował rynek mobilnych SoC, czemu z pewnością pomagają też amerykańskie regulacje, które dosłownie “zabiły” procesory Huawei HiSilicon Kirin.

https://itreseller.com.pl/itrnewraport-idc-sprzedaz-smartfonow-powrocila-do-trendu-wzrostowego-w-czwartym-kwartale-apple-ze-swietnymi-wynikami-rok-2020-nalezal-jednak-do-samsunga-i-xiaomi/

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE