Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Budowa fabryki Wolfspeed w Niemczech została przesunięta o 2 lata

Firma Wolfspeed odwlekła plany budowy fabryki o wartości 3 miliardów dolarów w Niemczech. Budowa rozpocznie się najwcześniej w połowie 2025 roku, czyli dwa lata później niż pierwotnie zakładała. 

Ta inwestycja miała wpisywać się w zestaw działań Unii Europejskiej w zakresie zwiększenia lokalnej produkcji półprzewodników i zmniejszenie zależności od azjatyckich chipów.

Jak podaje Reuters, p cięciu wydatków kapitałowych w związku ze słabością na europejskich i amerykańskich rynkach pojazdów elektrycznych, Wolfspeed z siedzibą w Karolinie Północnej koncentruje się obecnie na zwiększeniu produkcji w Nowym Jorku, podał rzecznik.

Rzecznik poinformował, że planowana fabryka w stanie Saara, w której będą produkowane chipy komputerowe do samochodów elektrycznych, nie została całkowicie złomowana, a firma nadal poszukuje funduszy. Wolfspeed znalazł się pod presją inwestora-aktywisty, aby zwiększyć wartość dla akcjonariuszy po tym, jak jego akcje spadły o około 51% w ciągu ostatniego roku.

Firmy, w tym Intel, TSMC, Infineon, STMicroelectronics i GlobalFoundries ogłosiły plany dotyczące nowych europejskich fabryk po wejściu przez UE w 2022 r. ustawy o chipach. Konkurując z podobnymi planami w USA, Chinach i Japonii, ustawodawstwo miało na celu zebranie 43 miliardów euro (47 miliardów dolarów) w drodze inwestycji publicznych i prywatnych w celu wzmocnienia regionalnego przemysłu półprzewodników. Został on opracowany po tym, jak pandemia Covid-19 spowodowała światowy niedobór półprzewodników i miał ułatwić produkcję najnowocześniejszych chipów w Europie.

Zgodnie z unijną ustawą o żetonach środki publiczne są dostarczane przez rządy stanowe i krajowe, a weryfikacja projektów odbywa się w Brukseli. Niemcy, największa gospodarka Europy, przodowały w wspieraniu planów firm Intel, TSMC, Infineon i Wolfspeed. Jednak żaden z nich nie uzyskał jak dotąd zgody UE.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE