Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Rosja planuje wydać miliardy na produkcję własnej elektroniki

Rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu oraz ISTC MIET opracowały zakrojony na szeroką skalę program zastąpienia importu sprzętu do produkcji elektroniki do 2030 roku.

W tym celu w kraju, według doniesień CNews, uruchomionych zostanie 110 projektów badawczo-rozwojowych. Na program przewidziano ponad 240 miliardów rubli, co obecnie przekłada się na około 2,52 miliarda dolarów.

Dokument opracowany przez Ministerstwo Przemysłu i Handlu oraz ISTC MIET obejmuje cztery obszary: urządzenia technologiczne, materiały, chemikalia i systemy projektowania wspomaganego komputerowo. Przedstawiciel organu poinformował, że w wdrażanie przedsięwzięcia zaangażowanych jest 50 organizacji. Ministerstwo Przemysłu i Handlu kończy także prace nad utworzeniem odrębnego programu lokalizacji produkcji kluczowych elementów urządzeń technologicznych.

Rosja stawia sobie ambitny cel. W ramach programu rozwoju inżynierii elektronicznej planowane jest opracowanie krajowego sprzętu do produkcji m.in. mikroelektroniki (od 180 do 28 nm), elektroniki mikrofalowej, fotoniki czy energoelektroniki. Jednym z oczekiwanych osiągnięć do końca 2026 r. jest opracowanie sprzętu do litografii dla technologii procesowych 350 nm i 130 nm.

Sprawa dla Rosji jednak nie będzie taka prosta. Wskutek sankcji ceny sprzętu do montażu podzespołów na płytkach drukowanych, montażu urządzeń końcowych, testowania i kontroli jakości wytwarzanych produktów poszybowały w górę o nawet 50%. Co więcej, spośród 400 narzędzi używanych w Rosji do produkcji chipów, tylko 12% może być obecnie produkowanych lokalnie. Wciąż zatem polega ona mocno na imporcie.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE