Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Nowe przepisy dotyczące AI w Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało webinar

Od sierpnia 2024 w całej Unii Europejskiej zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące sztucznej inteligencji w ramach AI Act. Ministerstwo cyfryzacji zaplanowało wydarzenie online, aby przekazać szczegóły, które są istotne dla firm.

Wzięcie udziału webinarze będzie możliwe za sprawą aplikacji Microsoft Teams tutaj. Odbędzie się on 27 września w godzinach 13:00 – 14:30.

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji przygotowanej przez Filipa Konopczyńskiego z Ministerstwa Cyfryzacji na temat zakazanych praktyk w zakresie AI. Następnie o 13:20 będzie miała miejsce dyskusja, podczas której zostaną omówione m.in. skutki korzystania z narzędzi zabronionych przez prawo. Udział w niej wezmą: Marianna Sidoroff, Dyrektorka Departamentu Gospodarki Cyfrowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Pamela Krzypkowska, Dyrektorka Departamentu Badań i Innowacji w Ministerstwie Cyfryzacji oraz Emilia Zalewska, prawniczka i ekspertka NASK. Zostaną także omówione kluczowe systemy AI, których nie będzie można używać od 2 lutego 2025 r. Po zakończeniu dyskusji zaplanowano sesję Q&A, podczas której organizatorzy będą starali się odpowiedzieć na pytania przesłane przez odbiorców.

Ministerstwo podkreśla, że za złamanie przepisów przewidywane są wysokie kary – do 35 milionów euro lub 7% całkowitego obrotu rocznego firmy. Nowe prawo ma chronić bezpieczeństwo obywateli i zagwarantować etyczne korzystanie ze sztucznej inteligencji.

Do końca roku Komisja Europejska ma przedstawić szczegóły dotyczące charakterystyki zakazanych systemów AI.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE