Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Apple przygotowuje się do uruchomienia wyszukiwania podobnego do ChatGPT?

Apple w bieżącym roku planuje zwiększyć wydajność swojej krytycznej infrastruktury obliczeniowej ponad trzykrotnie. By dzięki temu mieć odpowiedni zapas mocy obliczeniowej, by rozpocząć prace nad swoim mechanizmem wyszukiwania podobnym do ChatGPT.

Raport z firmy analitycznej Structure Research obejmujący wszystkie główne komputery hiperskalarne zidentyfikował Apple jako tego, który będzie rósł najbardziej w ciągu najbliższych kilku lat.

Ta dodatkowa moc obliczeniowa centrów danych oznacza, że Apple może się starać uruchomić usługi, które wymagają znacznie więcej mocy do działania, może to być wirtualna / rozszerzona rzeczywistość lub start usługi, która nie wymaga posiadania nowego sprzętu. Spodziewamy się, że ta dodatkowa moc obliczeniowa zostanie spożytkowana na zaszczepieniu sztucznej inteligencji w aktualnym asystencie Apple, czyli Siri.

Z Siri korzystają już setki milionów użytkowników i pozostaje ona najbliższą konkurencją Apple dla ChatGPT. Jednak Siri, kończy 12 lat w 2023 roku i w dużej mierze pozostaje w cieniu rozwiązania OpenAI. Co by było, gdyby zaangażowanie Siri w życie użytkowników mogło wyjść poza prozaiczne “hey Siri, what’s the news today?” w znacznie głębsze rozmowy zarówno w formie audio, tekstowej, a może, jak i wizualnej?

Istnieją trzy powody, dla których Apple może chcieć to zrobić; po pierwsze, jest to kolejny sposób na wzmocnienie atrakcyjności ekosystemu firmy, i kolejny przekonujący punkt na jej corocznej prezentacji WWDC.

Po drugie, Apple może zakończyć swoją umowę wyszukiwania z Google, uruchamiając własną wyszukiwarkę à la ChatGPT z Siri.

Trzecim powodem jest to, że taki ruch pozwoliłby Apple wprowadzić nową usługę, która mogłaby się stać podwaliną pod przyszłe produkty i rozwiązania sprzętowe. Jak wykorzystanie technologi neuronowych, które już są wprowadzone w procesorach z rodziny M.

Dlatego spodziewamy się, że jest tylko kwestią czasu, kiedy Apple zaprezentuje nową inteligentniejszą asystentkę Siri lub podobne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE