Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Ericsson stawia na efektywność energetyczną i rozbudowuje portfolio komponentów sieci RAN.

Ericsson (NASDAQ: ERIC) rozbudowuje portfolio komponentów sieci RAN w odpowiedzi na potrzeby dostawców usług komunikacyjnych w zakresie wdrażania sieci 5G i zrównoważonego rozwoju. Nowe produkty zapewnią znaczne oszczędności energii i nawet dziesięciokrotny wzrost przepustowości.

Flagowym produktem jest dwupasmowe Radio 4490, które zapewnia o 25% niższe zużycie energii i mniejszą wagę w porównaniu z obecnym urządzeniem. Ten typ radia jest kompatybilny z większością stacji bazowych na całym świecie, ponieważ obsługuje główne pasma FDD (Frequency Division Duplex) wykorzystywane przez wielu dostawców usług do wdrażania sieci 5G.

Ericsson wprowadza również wersję nowego dwupasmowego radia o wysokiej mocy – 4490 HP (high power), które umożliwia uzyskanie do 50% większej mocy wyjściowej w porównaniu z obecnymi modułami radiowymi. W obu nowych urządzeniach zastosowano pasywne chłodzenie, co dodatkowo zmniejsza zużycie energii, gdyż nie jest już konieczne montowanie wentylatorów. Urządzenia są przystosowane do obsługi sieci Cloud RAN.

 

“Kontynuujemy rozbudowę naszego portfolio urządzeń RAN, wprowadzając kolejne rozwiązania dla inteligentnych, wydajnych i zrównoważonych sieci 5G. Nasze innowacje zoptymalizują stacje 5G zarówno dla wdrożeń klasycznych, jak i Cloud RAN.” – powiedział Per Narvinger, Head of Product Area Networks, Ericsson.

 

Wdrażanie 5G przyspiesza na całym świecie, a liderzy przygotowują się do przejścia na standard 5G Standalone, aby wspierać nowe zastosowania konsumenckie i korporacyjne. Wprowadzenie 5G oznacza dodatkowe częstotliwości i sprzęt. W tym aspekcie nowe produkty firmy Ericsson odgrywają kluczową rolę dzięki możliwości zwiększenia pojemności przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii. Ponadto wspierają realizację celów z zakresu zrównoważonego rozwoju.

 

Wprowadzone nowe produkty:

  • Łatwy do zainstalowania 64T/64R Massive MIMO AIR 6428 dla pasma C-Band, w paśmie 400MHz, o niewielkiej wadze 25kg.
  • Wysoce zintegrowana, wielopasmowa antena 4602 – o szerokości zaledwie 398 mm, zaprojektowana z myślą o najlepszej wytrzymałości na obciążenie wiatrem i utrzymaniu wymagań budowlanych.
  • Nowa generacja Interleaved AIR 3218 o wiodącej w branży niskiej wysokości i wadze, umożliwiająca wdrażanie technologii Massive MIMO bez zwiększania wizualnej powierzchni anteny.
  • Rozszerzone oprogramowanie trybu głębokiego uśpienia dla urządzeń radiowych o niskich i wysokich krotnościach MIMO. Zużywa do 70% mniej energii na radio w godzinach niskiego natężenia ruchu.
  • Coverage Boost, oprogramowanie zapewniające o 60% większy zasięg dla pasma C-Band TDD (Time Division Duplex). Obsługuje platformy RAN Compute i Cloud RAN.

 

“XL Axiata zawsze stara się spełnić oczekiwania klientów i sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi transmisji danych poprzez wdrażanie nowych technologii i innych inicjatyw sieciowych. Od 2019 roku jesteśmy pionierami w stosowaniu dwupasmowych radiomodułów pierwszej generacji firmy Ericsson 2T/2R.
Wraz z wprowadzeniem nowych dwupasmowych radiomodułów  4T4R oczekujemy, że ta innowacja  zwiększy wartość oferowaną użytkownikom, przy większej wydajności energetycznej i doskonałości operacyjnej.” – podkreślił Gede Darmayusa, Dyrektor i CTO indonezyjskiego operatora PT XL Axiata.

 

“Swoimi innowacyjnymi energooszczędnymi produktami i rozwiązaniami 5G do rozbudowy stacji bazowych, Ericsson prezentuje zaangażowanie wobec zrównoważonego rozwoju. Recepta firmy Ericsson to własne układy scalone Ericsson Silicon, innowacyjna inżynieria produktów radiowych i antenowych oraz zaawansowane funkcje oprogramowania.” – dodał Ed Gubbins, główny analityk w Global Data.

 

Czy polska branża IT jest gotowa na unijną dyrektywę CSRD?

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE