Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Rząd Indii ma 18 propozycji stworzenia fabryk półprzewodników

Indyjski rząd otrzymał 18 propozycji budowy fabryk półprzewodników w ramach programów mających na celu pobudzenie produkcji w tym kraju.

W odpowiedzi na pytanie zadane ministrowi IT Rajeevowi Chandrasekharowi i po raz pierwszy zgłoszone przez The Register, ujawniono, że otrzymano cztery propozycje utworzenia fabryk półprzewodników, a kolejne 13 zgłoszono do planowanej budowy fabryk półprzewodników złożonych i obiektów ATMP (montaż, testowanie, znakowanie i pakowanie).

W oświadczeniu odnotowano również budowę zakładu półprzewodników AMTP o wartości 2,75 mld USD przez Micron Technology, który został zatwierdzony przez rząd Indii w czerwcu 2023 roku.

Propozycje zostały złożone w ramach Zmodyfikowanego Programu dla Półprzewodników i Ekosystemu Fabryk Wyświetlaczy o wartości 10 miliardów dolarów, który został zatwierdzony przez rząd Indii w grudniu 2021 roku. Program umożliwia firmom ubieganie się o dofinansowanie do 50 procent kosztów kapitałowych kwalifikujących się projektów produkcji półprzewodników i wyświetlaczy.

Chociaż Micron był jedyną firmą wymienioną przez Chandrasekhara w jego oświadczeniu, to w weekend ujawniono, że izraelska firma Tower Semiconductor również złożyła propozycję budowy wartego 8 miliardów dolarów zakładu produkcji chipów w Indiach.

Jeśli zostanie zatwierdzony, Tower będzie produkować w zakładzie chipy 65 nm i 40 nm do użytku w motoryzacji i elektronice z kategorii “wearable”.

W styczniu 2024 r. ogłoszono, że Foxconn zawarł spółkę joint venture (JV) z HCL Group w celu utworzenia outsourcowanego zakładu montażu i testowania (OSAT) w Indiach. Foxconn pierwotnie był częścią wartej 19,5 miliarda dolarów spółki JV zajmującej się produkcją chipów z Vendanta, indyjskim konglomeratem metalowo-naftowym, ale ostatecznie wycofał się z tego partnerstwa w lipcu 2023 roku. Nie jest jasne, czy ta nowa propozycja skorzysta ze Zmodyfikowanego Programu dla Półprzewodników i Ekosystemu Fabryk Wyświetlaczy.

Na pewno będziemy śledzić poczynania Indii w kwestii dalszego rozwijania programu, dzięki któremu może zostać kolejnym dużym graczem na rynku.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version