Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Intel tworzy japoński zespół ds. automatyzacji produkcji chipów

Intel będzie współpracować z 14 japońskimi firmami w celu opracowania technologii automatyzacji “zaplecza” procesów produkcji chipów, takich jak pakowanie. Jak donosi Nikkei Asia, współpraca, która obejmuje producenta elektroniki Omron, Yamaha Motor oraz dostawców materiałów Resonac i Shin-Etsu Polymer, będzie prowadzona przez Kunimasę Suzuki, szefa japońskiego oddziału Intela.

W branży półprzewodników, w miarę jak technologie procesów “front-end”, takie jak tworzenie obwodów, zbliżają się do fizycznych ograniczeń, punkt ciężkości konkurencji technologicznej stopniowo przenosi się na procesy “back-end”, takie jak układanie chipów w celu zwiększenia wydajności.

Większość procesów zaplecza półprzewodników jest obecnie wykonywana ręcznie, co prowadzi do koncentracji fabryk w Chinach i krajach Azji Południowo-Wschodniej z dużą ilością siły roboczej. Jednakże, aby założyć fabryki w krajach takich jak USA i Japonia, gdzie koszty pracy są wyższe, gracze branżowi uważają technologię automatyzacji za kluczowy warunek wstępny.

Według danych japońskiego Ministerstwa Gospodarki, Handlu i Przemysłu, japońskie firmy mają obecnie 30% udziału w globalnym rynku sprzętu do produkcji półprzewodników i dominują na około połowie rynku materiałów półprzewodnikowych.

Powszechnie oczekuje się, że japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu przeznaczy setki miliardów jenów japońskich na dotacje dla tego projektu. Japoński rząd przeznaczył około 4 bln JPY (około 26 mld USD) od roku podatkowego 2021 do 2023 na wsparcie kluczowych branż przyczyniających się do bezpieczeństwa gospodarczego.

W kwietniu tego roku Japonia zatwierdziła dotację w wysokości 53,5 mld JPY dla Rapidus, aby pomóc w rozwoju technologii zaplecza. Ponadto rozważane jest zaoferowanie zachęt w celu przyciągnięcia globalnych dostawców mocy backendowych do rozpoczęcia działalności w Japonii.

Poza projektem Intela, TSMC i Samsung Electronics mają lub planują zbudować centra badawcze w Japonii dla produkcji back-end. Firma badawcza TechInsights przewiduje, że rynek back-end wzrośnie w tym roku o 13% do 12,5 mld USD.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version