Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych wprowadził zakaz sprzedaży i eksportu rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem do państw “autorytarnych”.

Nowa zasada wprowadzona przez Departament Handlu Stanów Zjednoczonych, powołując się na względy bezpieczeństwa narodowego i zwalczania terroryzmu, zakazuje eksportu oprogramowania i sprzętu z zakresu cyberbezpieczńtswa do krajów uznanych za autorytarne – np. Chin lub Rosji.  

 

Departament Handlu Stanów Zjednoczonych ogłosił nowe przepisy, które zakazują eksportu i sprzedaży oprogramowania i sprzętu do cyberbezpieczeństwa do krajów uważanych za „problematyczne”. Reguła, która będzie obowiązywać przez 90 dni zabroni eksportu „elementów cyberbezpieczeństwa”. Przepis jako podstawę przytacza względy „Bezpieczeństwa Narodowego i Antyterroryzmu”.

 

Nowe prawo zakazuje sprzedaży oprogramowania i narzędzi do cyberbezpieczeństwa krajom uznanym za rządy autorytarne lub w których, zdaniem USA, są regularne łamane prawa człowieka. Nie jest tajemnicą, że “celem” są tu przede wszystkim Chiny. Reguła dopuszcza pewne wyjątki od zakazu eksportu; na przykład można zażądać licencji wydanej przez Departament Handlu na sprzedaż produktów związanych z cyberbezpieczeństwem do zabronionych krajów.

 

 

Nokia wprowadza na rynek pierwsze w branży, oparte na chmurze, gotowe rozwiązanie Industrial Edge, aby przyspieszyć transformację przedsiębiorstw do Przemysłu 4.0

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version