Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Chińska firma Moore Threads chce rzucić wyzwanie NVLink firmy NVIDIA

Firma Moore Threads została założona w 2020 roku przez byłych członków kadry kierowniczej wyższego szczebla firmy NVIDIA w Chinach. Po umieszczeniu na czarnej liście ze względu na ograniczenia eksportowe w USA nie mogli uzyskać dostępu do zaawansowanych procesów produkcyjnych, ale nadal opracowywali procesory graficzne do gier.

Według raportu Tom’s Hardware jedną z kluczowych zalet giganta procesorów graficznych NVIDIA w centrach danych są nie tylko wiodące procesory graficzne do obliczeń AI i HPC, ale także efektywne skalowanie procesorów centrów danych przy użyciu własnego sprzętu i oprogramowania.

Aby konkurować z technologią CUDA firmy NVIDIA, chiński producent procesorów graficznych Moore Threads opracował technologię sieciową mającą na celu osiągnięcie tego samego poziomego skalowania mocy obliczeniowej procesora graficznego z powiązanymi klastrami, odpowiadając na potrzeby rynku.

Niedawno firma Moore Threads zakończyła nową rundę finansowania, pozyskując 2,5 miliarda CNY (około 343,7 miliona USD) na wsparcie swoich planów ekspansji i rozwoju technologicznego. Jednak brak dostępu do zaawansowanych procesów firm TSMC, Intel i Samsung stwarza poważne wyzwania przy opracowywaniu procesorów graficznych nowej generacji.

Z kolei z raportu opublikowanego przez South China Morning Post wynika, że ​​firma Moore Threads zmodernizowała serwery AI KUAE w centrach danych AI KUAE, dodając pojedynczy klaster łączący do 10 000 procesorów graficznych.

Serwer centrum danych KUAE integruje osiem procesorów graficznych MTT S4000, zaprojektowanych do uczenia i uruchamiania dużych modeli językowych i połączonych ze sobą za pomocą technologii sieciowej MTLink, podobnej do NVLink firmy NVIDIA. Te procesory graficzne wykorzystują architekturę MUSA, obejmującą 128 rdzeni tensorowych i 48 GB pamięci GDDR6 o przepustowości 768 GB/s.

Klaster z 10 000 procesorów graficznych może mieć 1 280 000 rdzeni tensorowych, chociaż rzeczywista wydajność zależy od różnych czynników. Jednak produkty Moore Threads nadal pozostają w tyle za procesorami graficznymi NVIDIA pod względem wydajności. Nawet procesor graficzny NVIDIA 2020 A100 80 GB znacznie przewyższa MTT S4000 pod względem mocy obliczeniowej.

Moore Threads nawiązał strategiczne partnerstwo z głównymi firmami telekomunikacyjnymi, takimi jak China Mobile i China Unicom, a także z China Energy Engineering Group i Big Data Technology Co., Ltd. w celu opracowania trzech nowych klastrów obliczeniowych mających na celu wspieranie rozwoju sztucznej inteligencji w Chinach.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE