Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Australia chce wprowadzić w tym roku ustawę przeciwdziałającą oszustom, wymierzoną w gigantów internetowych

Australia planuje wprowadzić do końca roku prawo zmuszające firmy internetowe do proaktywnego działania przeciwko oszustwom na swoich portalach. W innym wypadku musiałyby się liczyć z wysokimi grzywnami.

Australijska Komisja Konkurencji i Konsumentów (ACCC) oraz Departament Skarbu konsultują się z firmami internetowymi, bankowymi i telekomunikacyjnymi w sprawie stworzenia obowiązkowego, egzekwowalnego kodeksu, który miałby zapobiegać cybernetycznym oszustwom.

Według Andrew Forresta, miliardera z branży górniczej, w Australii reklamy oszustw kryptowalutowych z jego twarzą doprowadziły Australijczyków do utraty milionów dolarów. Pozwał on właściciela Facebooka, Metę, twierdząc, że nie był w stanie zmusić jej do podjęcia działań w kraju. Wydarzenie to skłoniło ACCC do podjęcia działań.

Sprawa jednak jest dość problematycznia. Nałożenie odpowiedzialności prawnej na platformy internetowe może stworzyć nowy punkt konfliktu między Australią a branżą, która zazwyczaj opierała się na przepisach amerykańskich. Te w dużej mierze zwalniają je z odpowiedzialności.

Już teraz prawo zaprojektowane przez ACCC, zmuszające firmy internetowe do płacenia mediom opłat licencyjnych za linki do treści, spowodowało, że Meta zapowiedziała, iż może zablokować treści medialne na Facebooku w Australii.

Uważamy, że potrzebujemy bardzo jasnych i konkretnych, możliwych do wyegzekwowania zobowiązań prawnych – powiedziała przewodnicząca ACCC Gina Cass-Gottlieb.

ACCC osobno pozywa Metę za to, że jej zdaniem nie powstrzymała publikacji reklam oszustw kryptowalutowych z twarzami znanych Australijczyków, w tym wspomnianego wcześniej Forresta.

Meta w swoim oświadczeniu podała, że ​​chce wprowadzenia kodeksu dobrowolnego, a planowany kodeks obowiązkowy może spowodować, że firmy będą przedkładać zgodność z przepisami nad innowację.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE