Build your base

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem ei est.

IT CHAMPIONS 2023

W branży skojarzenia z galą IT CHAMPIONS to od kilku lat świetna atmosfera, dobra zabawa, znakomici goście. Przede wszystkim jednak otrzymanie statuetki przyznawanej przez czytelników i redakcję ITReseller jest słusznym powodem do dumy. Jako jedyna taka nieproduktowa nagroda jest dla zwycięzców bardzo cenna. Jak przebiegała tegoroczna edycja? O tym przeczytacie poniżej.

 

Nasza tegoroczna gala IT CHAMPIONS 2023 odbyła się w nowym otoczeniu – tym razem naszych gości zaprosiliśmy do hotelu Raffles Europejski, który mieści się przy Krakowskim Przedmieściu 13. Nasze wydarzenie z roku na rok rozrasta się, dlatego po kilku latach współpracy z hotelem Bristol zdecydowaliśmy się na większą przestrzeń, która podtrzyma dystyngowany charakter ceremonii wręczania statuetek.

 

 

 

– Mam wielką przyjemność powitać Was na jedynej w branży – corocznej, uroczystej gali wręczania nagród branżowych – IT Champions 2023. To bez wątpienia wielki zaszczyt, ale i niezwykła przyjemność, nie tylko móc gościć, ale i nagradzać tak znakomitych gości, z całą pewnością elitę branży IT w Polsce. Chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za zaufanie i za to, że nasza gala na stałe wpisała się w kalendarz naszej branży, stając się idealną okazją do ukoronowania Waszej ciężkiej pracy niezwykle prestiżowym tytułem IT Championa branży IT w Polsce. Drodzy przyjaciele dziękuję że jesteście z nami. Pamiętajcie że zawsze możecie na nas liczyć, życzę udanego wieczoru! – powiedział rozpoczynając galę Mariusz Laurisz, CEO IT Reseller.

 

Na gali pojawili się polscy i regionalni przedstawicie najbardziej znaczących firm związanych z branżą IT, tak jeśli chodzi o software, hardware, jak i dystrybucję. Gala IT CHAMPIONS to jedyne tego typu wydarzenie w kraju, cieszące się od wielu lat poważaniem wśród liderów branży. To była także doskonała okazja do przedstawienia naszej, nowej koleżanki z redakcji Joanny Żabnickiej oraz Piotra Gołębia, szefa laboratorium IT Reseller LAB.

 

 

– Gala IT Champions to coś więcej niż tylko rozdanie branżowych nagród. To okazja do spotkania się całej branży, ale też wymiany doświadczeń i poglądów czemu sprzyjają zorganizowane przez nas dwie debaty. Ten merytoryczny element gali to świetna metoda na poznanie opinii liderów w kluczowych dla branży tematach – podkreślił ze sceny redaktor naczelny, Krzysztof Bogacki.

 

Pierwsza rozmowa, którą poprowadził redaktor naczelny naszego tutułu, Krzysztof Bogacki, poświęcona była obecnej sytuacji na rynku producentów. Zaproponowany kontekst z jednej strony dotyczył niestabilnych warunków gospodarczych, a z drugiej rozwoju sztucznej inteligencji, która nie jest już tylko pieśnią przyszłości, a bieżącym, bardzo dynamicznie rozwijającym się zjawiskiem. Zaproszeni do tej rozmowy goście, czyli Michał Kanownik (ZIPSEE Digital Poland), Maciej Kamiński (Samsung Electronics Polska), Przemysław Jakubiec (Microsoft) i Michał Dżoga (Intel) na samym początku zgodzili się co do tego, że trudności w biznesie powinny być traktowane jako wyzwania i należy wykorzystać je jako szanse do rozwoju.

 

 

Paneliści wielokrotnie wskazywali na konieczność edukacji społeczeństwa oraz przyszłych kadr wobec postępującej cyfryzacji. Co ciekawe, wszystkie wypowiedzi dotyczyły szerszej perspektywy biznesowej i społecznej, pokazując, że zwłaszcza teraz ważny jest interes wspólny – i to w każdym znaczeniu tego wyrażenia. Goście podkreślali także, są świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą AI (np. dotyczące gwałtownych zmian na rynku pracy), jednak słusznym wydaje się wypunktowanie, AI nie pojawiła się ledwie wczoraj, a towarzyszy ludziom od dłuższego czasu w życiu codziennym.

 

 

Drugi panel prowadził Mariusz Laurisz, i dotyczył roli dystrybucji oraz jej najświeższych rozwiązań znajdujących zastosowanie w aktualnej sytuacji rynkowej. Głosy zaproszonych gości (Patrycja Gawarecka z AB, Marcin Ruciński z TD Synnex, Hanna Osetek-Pasquet z ALSO oraz Arkadiusz Kwiatkowski z Microsoftu) łączyły się w jeden, podkreślający wagę dystrybucji w obecnych czasach i podpisujący się pod ideą „Dystrybucji 4.0”. Zakłada ona m.in. możliwość bezpośredniego kontaktu dystrybutora z klientem końcowym, co pozwala utworzyć nowy kanał relacji i pozyskiwania informacji niezbędny w biznesie, jak zgodnie zauważono:

 

„W tej chwilach rozwiązania potrzebne klientowi znajdują się w różnych firmach. Rolą dystrybutora jest to, by połączyć wszystkie te rozwiązania dla klienta w jedną dobrze działającą całość”.

Kończąc oficjalną część wydarzenia, szef wydawnictwa Mariusz Laurisz i redaktor naczelny Krzysztof Bogacki zaprosili zgromadzonych na przyszłoroczną edycję IT Champions.

“Mamy do Was małą prośbę. Nie organizujcie swoich wydarzeń 6 czerwca 2024. Będziecie wtedy zajęci uczestnictwem w IT Champions 2024” – powiedział Krzysztof Bogacki

 

Warto podkreślić, że patronat nad galą IT CHAMPIONS 2023, objęły firmy: Intel oraz Microsoft oraz najważniejsze organizacje branżowe: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji – PIIT, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej – PIKE, ZIPSEE – Związek Cyfrowa Polska, Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji – KIGEiT oraz Fundacja Digital Poland.

 

Partnermi mediowymi były takie zaprzyjaźnione z redakcją media takie jak: Cyberdefence24, ISBnews, CHIP Polska, Focus Polska, Pure PC, Instalki.pl oraz Tabletowo.

W ciągu najbliższych kilku dni będziemy prezentowali indywidualne sylwetki zwycięzców tegorocznych nagród IT CHAMPIONS 2023. Poniżej przedstawiamy laureatów we wszystkich kategoriach.
 

Laureaci IT CHAMPIONS 2023

 

Notebooki

HP Inc Polska

 

Komputery PC i Stacje Robocze

Lenovo Poland

 

Procesory i Podzespoły PC

Samsung Memory

 

Peryferia i Akcesoria

Logitech Poland

 

Gaming

Lenovo Legion

 

Mobile

Samsung Electronics Polska

 

Urządzenia Wielofunkcyjne MFP

HP Inc Polska

 

Druk Atramentowy

Epson Polska

 

Druk Laserowy

Brother Polska

 

Rozwiązania Wideokonferencyjne

Logitech Poland

 

Digital Signage

Samsung Electronics Polska

 

Systemy AV

EDBAK

 

Monitory

Samsung Electronics Polska

 

Projektory

Epson Polska

 

Rozwiązania – Retail

HIKVISION

 

Lider Hostingu w Chmurze

nazwa.pl

 

Backup i Pamięci Masowe

Samsung Memory

Zarządzanie Infrastrukturą

Fujitsu

Lider Aplikacji Biznesowych w sektorze MID-Market

IFS Poland & EE

Data Center – Zasilanie Gwarantowane

Schneider Electric

Oprogramowanie dla firm – Cloud ERP

SAP Polska

Infrastruktura Hybrydowa

IBM Polska

Cyberbezpieczeństwo

Motorola Polska

Edge Computing

Hewlett Packard Enterprise Polska

Rozwiązania dla Biznesu

Platforma Intel vPro®

Rozwiązania dla sektora Public

Dell Technologies

Chmura Hybrydowa

Hewlett Packard Enterprise Polska

AI – Sztuczna Inteligencja

IBM Polska

Data Center Sustainability

OVHcloud

Chmura roku

Microsoft Polska

Transformacja Cyfrowa

Fujitsu

Dystrybutor Roku

AB S.A.

 

Dystrybutor VAD

ALSO Polska

Dystrybutor Specjalizowany

TD SYNNEX

Program Partnerski

HP Inc Polska

 Dyrektor Sprzedaży / Szef Kanału Partnerskiego

Mirosław Pisaniec | Schneider Electric

 

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Patrycja Gawarecka | AB S.A.

 Dyrektor Marketingu

Alicja Klemendorf | Lenovo Poland

 

Szkolenia i Edukacja

Centrum Kompetencyjne AB S.A.

Szkolenia, Edukacja i Marketing

Maria Szałygin-Brygider | Dell Technologies

Wydarzenie / Projekty Specjalne

Ingram Micro

Wydarzenie / Projekty Specjalne

ACER Polska

 

Inwestycje i Rozwój

Microsoft Polska

Badania i Rozwój

Intel Polska

Odpowiedzialność Technologiczna

HP Inc Polska

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Huawei Polska

Działania na rzecz Zrównoważonego Rozwoju

Epson Polska

Działalność na rzecz Branży IT

Dariusz Piotrowski | Dell Technologies

Osobowość Branży

Mariusz Ziółkowski | TD SYNNEX

 

Osobowość Branży

Hanna Osetek-Pasquet | ALSO Polska

 

“Wszystkim laureatom jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Do zobaczenia za rok!”

POZNAJ LAUREATÓW POPRZEDNICH EDYCJI

Dołacz do newslettera IT Reseller