Dariusz Kwieciński obejmuje stanowisko Head of South Eastern Europe, European Platform Business w Fujitsu, stając na czele struktur Fujitsu w regionie Europy Południowo-Środkowo-Wschodniej

Oferowanie pełnych rozwiązań przy jednoczesnym uproszczeniu dostępu przedsiębiorstw do zaawansowanych technologii to kierunek zmian w ofercie proponowanej klientom przez Fujitsu. Za stworzenie oraz rozwój tej strategii w regionie Europy Południowo-Środkowo-Wschodniej odpowiada Dariusz Kwieciński, który stanowisko to objął wraz z początkiem nowego roku fiskalnego.

Globalna dynamika zmian zachodzących w biznesie powoduje, że przedsiębiorstwa, niezależnie od branży w której działają, nieustannie muszą dopasowywać się do rynku i wymagań swoich klientów. Utrzymanie wysokiego poziomu konkurencyjności wiąże się z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Fujitsu w Europie podkreśla swoje ambicje w obszarze skutecznych rozwiązań data center, dzięki którym organizacje szybko nabywają nowoczesne kompetencje oraz innowacyjne technologie, których skalowanie zależy od zmieniających się potrzeb.

– Data center to jest nasza domena, a transformacja portfolio która dokonała się w Fujitsu daje nam możliwości jeszcze większej specjalizacji właśnie w tym obszarze. Uważam, że doskonale wpisujemy się w trend wspierania organizacji w transformacji cyfrowej, od skomplikowanych, wręcz cywilizacyjnych projektów związanych ze zrównoważoną transformacją, po rozwiązania na „tu i teraz”. Duże zmiany wymagają skomplikowanego procesu projektowania, w którym konieczne jest zaangażowanie wysokiej klasy specjalstów również po stronie Klientów i Partnerów handlowych. W taki sposób powstają cyfrowe bliźniaki miast czy duże instalacje HPC wykorzystujące elementy komputerów kwantowych. Jest jednak grupa firm, która poszukuje rozwiązań dających się wdrożyć szybko i pozwalających rozwiązać konkrenty problem biznesowy w krótkim horyzoncie czasowym. Dlatego właśnie stawiamy na „Solution in a box”, czyli pełne rozwiązanie ale z uproszczonym procesem ich oferowania klientom oraz sprawnym wdrożeniem– mówi Dariusz Kwieciński, który objął stanowisko Head of South Eastern Europe, European Platform Business w Fujitsu i odpowiada za struktury Fujitsu w regionie Europy Południowo-Środkowo-Wschodniej, czyli we Włoszech, Szwajcarii, Austrii, Polsce, krajach Bałkanów, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Turcji, Izraelu, krajach Bliskiego Wschodu i w Afryce.

Oferta „Solution in a box” składa się na ten moment z trzech gotowych do użycia rozwiązań, które cechuje możliwość szybkiego wdrożenia przez klienta końcowego, szczególnie z segmentu firm małych i średnich oraz sektora publicznego.

–  Dla zespołu polskiego oddziału Fujitsu priorytetem jest, by rodzimi przedsiębiorcy mogli swobodnie konkurować na międzynarodowych rynkach. Aby to skutecznie robić potrzebują nowoczesnych rozwiązań. Wdrażanie szytej na miarę technologii AI czy budowanie platformy cyberbezpieczeństwa to długoterminowe i bardzo kosztowne projekty, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Naszą odpowiedzią w obszarze sztucznej inteligencji jest PrivateGPT. To rozwiązanie, które nie wymaga eksperckich kompetencji AI, bardzo szybko pozwala uzyskać benefity biznesowe, a w przeciwieństwie do rozwiązań chmurowych cechuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, jest przystępne cenowo i daje przewidywalność kosztów. – dodaje Dariusz Kwieciński.

Drugim przykładem rozwiązania wchodzącego w skład oferty „Solution in a box” jest Cyfrowy Sejf, który umożliwia organizacjom przywrócenie działalności operacyjnej i zmniejszenie skutków ataku cybernetycznego, w szczególności ransomware. Fujitsu kieruje to rozwiązanie szczególnie do jednostek samorządu terytorialnego oraz placówek systemu opieki zdrowotnej, które często stają się celem ataków hakerskich.

– Koszty związane z budową i utrzymaniem systemu cyberbezpieczeństwa w zasadzie nie mają limitu, mogą sięgać nawet kilku milionów złotych rocznie. Dla instytucji samorządowych czy sektora MŚP to często nieosiągalne kwoty, dlatego Cyfrowy Sejf adresowany jest przede wszystkim do niewielkich instytucji, które potrzebują rozwiązania do skutecznego zabezpieczenia poufnych i wrażliwych danych, ale ich możliwości finansowe i zasoby IT są ograniczone. Budowanie skutecznej strategii cyberbezpieczeństwa, to nie tylko rozwój taktyk mających obronić instytucję przed atakami. Wiemy, że incydenty naruszenia bezpieczeństwa, to nie jest kwestia „czy”, a „kiedy”, dlatego warto budować swoją cyfrową odporność i minimalizować skalę oraz efekty działań hakerów. – podkreśla Dariusz Kwieciński.

Cyfrowy Sejf bazuje na rozwiązaniu Fujitsu CS800RA PL, które zostało zaprojektowane przez inżynierów z polskiego oddziału firmy, i otwiera możliwość szybkiego przywrócenia działalności operacyjnej podmiotu, który stał się ofiarą ataku ransomware. Prostota wdrożenia, możliwość łatwego skalowania opartego o potrzeby organizacji oraz wsparcie w języku polskim, wyróżniają to rozwiązanie wśród dostępnych na rynku.

Trzecim elementem oferty „Solution in a box” jest Fujitsu PrivateCloud. Jest to platforma, która pozwala firmom na zautomatyzowanie wdrażania chmur prywatnych oraz hybrydowych, co jest kluczowe w erze rozwiązań cloud-native. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą skrócić czas dostarczania aplikacji na rynek oraz zoptymalizować procesy rozwojowe i operacyjne, co bezpośrednio przekłada się na wzrost efektywności i konkurencyjności.

Fujitsu zapowiada uruchamianie kolejnych elementów, które ułatwią wdrażanie i innowacyjnych technologii oraz rozwój cyfrowych kompetencji organizacji.

– Oferowanie technologii w koncepcji „Solution in a box” to efekt pracy polskiego zespołu. Osobiście bardzo cieszy mnie, że zyskało ono akceptację europejskiego zarządu Fujitsu i będziemy je skalowali na pozostałe kraje naszego regionu. Możliwość przewodzenia tej transformacji, to ogromne wyróżnienie a także możliwość przybliżania różnorodnych i innowacyjnych perspektyw krajów naszego regionu centrali Fujitsu. Region SEE obejmuje kilkadziesiąt Państw i trzy kontynenty, przed nami jeszcze wiele synergii do odkrycia. – podsumowuje Dariusz Kwieciński.

W imieniu redakcji, bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!