Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Czy praca zdalna wciąż jest pożądana na polskim rynku pracy? Nowe Badania Personnel Service

Jak dowiadujemy się z najnowszego Barometru Polskiego Rynku Pracy Personnel Service, hybrydowy model pracy obowiązuje w 38% przedsiębiorstw. Jest domeną dużych firm (43%), w porównaniu do 36% małych i 35% średnich firm. 

Z badań wynika także, że wyłącznie z domu pracują pracownicy w co dziesiątym przedsiębiorstwie (9%), a niemal co drugi pracodawca (47%) nie oferuje pracy zdalnej w ogóle. Prawie połowa pracodawców (49%) jako zaletę hybrydowego modelu pracy wskazuje na mniej zwolnień chorobowych pracowników.

„Niemal co drugi pracodawca (47%) nie oferuje pracownikom możliwości pracy zdalnej. Wyłącznie z domu pracują pracownicy w co dziesiątym przedsiębiorstwie (9%)” – czytamy w artykule.

Dominującym preferowanym stylem pracy dla 40% pracowników jest model hybrydowy. Z badania wynika ponadto, że co trzeci pracodawca dostrzega wzrost efektywności w modelu hybrydowym, a 28% docenia możliwość przyciągania młodych talentów.

„Z drugiej strony, firmy widzą też wady takiej pracy. Niemal połowa firm (49%) wskazuje na mniejszą kontrolę nad pracownikami, którzy są w domu. Ten aspekt okazał się ważniejszy niż mniejsza integracja pracowników, na który wskazało 37% pracodawców” – czytamy w materiale.

„Ponad połowa Polaków (56%) wskazuje, że główną zaletą pracy hybrydowej jest brak straty czasu na dojazdy do siedziby firmy. Następnie, 45% pracowników uznaje ten rodzaj pracy za atrakcyjny z powodu możliwości wykonywania go z dowolnego miejsca. Na ostatnim miejscu podium znalazła się możliwość swobodnego dostosowywania planu dnia do potrzeb i przyzwyczajeń. Jeśli chodzi o wady, pierwszymi obawami Polaków (po 44%) są mniejsza integracja z zespołem oraz mniej wyjść z domu i interakcji z ludźmi. Więcej niż co trzeci pracownik widzi problem z oddzieleniem życia prywatnego od pracy. Jednak tylko 16% respondentów wiąże pracę hybrydową z nieumiejętnością organizacji czasu pracy” – napisano w podsumowaniu.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version