Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Bankructwa w biznesach kryptowalutowych – upadłość ogłosił Voyager Digital.

Voyager Digital, amerykańska firma zajmująca się usługami “finansowymi” w obszarze kryptowalut, poinformowała, że złożyła wniosek o upadłość. To tylko jeden z pierwszych dużych biznesów związanych z kryptowalutami, które nie wytrzymały zmian kursów.

Tydzień temu Voyager Digital zawiesił wypłaty, handel i depozyty na swojej platformie, ponieważ szukał dodatkowego czasu na zbadanie strategicznych alternatyw. To jednak nie nastąpiło i właściciele złożyli wniosek o upadłość. Firma z New Jersey oszacowała, że ma ponad 100 000 wierzycieli i mniej więcej od 1 do 10 miliardów dolarów w aktywach i pasywach o tej samej wartości. Amerykańskie procedury upadłościowe wstrzymują wszystkie sprawy cywilne i umożliwiają firmom przygotowanie planów naprawczych przy jednoczesnym utrzymaniu działalności operacyjnej.

„Długotrwała niestabilność i kłopoty na rynkach kryptowalutowych w ciągu ostatnich kilku miesięcy oraz niewywiązanie się Three Arrows Capital z pożyczki od spółki zależnej firmy, Voyager Digital, LLC, wymagają od nas podjęcia teraz celowych i zdecydowanych działań” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Voyager, Stephen Ehrlich.

Zgłoszenie w amerykańskim sądzie upadłościowym w Nowym Jorku wykazało, że Alameda Research była największym pojedynczym wierzycielem Voyagera, z niezabezpieczonymi pożyczkami w wysokości 75 milionów dolarów. Voyager ogłosił inwestycję Alamedy w październiku, opisując umowę jako „strategiczny sojusz” z „wyraźnym pionierem” w branży kryptograficznej. W zeszłym tygodniu Voyager poinformował, że wydał zawiadomienie o niewypłacalności singapurskiemu funduszowi hedgingowemu Three Arrows Capital za niedokonanie wymaganych płatności pożyczki w wysokości 15 250 bitcoinów. Później w tym samym tygodniu Three Arrows Capital złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

Three Arrows jest jednym z najbardziej znanych inwestorów dotkniętych gwałtowną wyprzedażą na rynkach kryptograficznych. Jego upadłość wpłynęła bezpośrednio na upadłość Voyagera. Firma z New Jersey podała, że ze zgromadzonych 110 milionów dolarów w gotówce i aktywów kryptograficznych zamierza płacić pracownikom w zwykły sposób i kontynuować ich podstawowe świadczenia oraz niektóre programy dla klientów bez zakłóceń.

Dodatkowe 491 mld zł w PKB Polski do 2030 r., dzięki inwestycjom w technologie zgodnie z unijną Drogą do Cyfrowej Dekady, wynika z raportu Amazon Web Services (AWS).

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version