Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zaawansowany system inforozrywki LG w nowej luksusowej limuzynie elektrycznej Mercedes-Benz EQS.

Centralnym elementem wyposażenia limuzyny elektrycznej Mercedes-Benz EQS z 2022 r. będzie najnowszy system IVI firmy LG Electronics (LG) z wbudowanym w ekran MBUX Hyperscreen wyświetlaczem Pillar to Pillar (P2P) rozciągającym się na całą szerokość deski rozdzielczej. Unikalna koncepcja wnętrza i rewolucyjny interfejs człowiek-maszyna w pierwszym luksusowym samochodzie elektrycznym firmy Mercedes-Benz AG podkreślają futurystyczne trendy w projektowaniu pojazdów elektrycznych i ukazują wizję przyszłej mobilności.

Zaprezentowany przez Mercedes-Benz AG po raz pierwszy na targach CES 2021 wyświetlacz MBUX Hyperscreen składa się z trzech ekranów, w tym wyświetlacza ciekłokrystalicznego, zestawu wskaźników (ICD) oraz dwóch wyświetlaczy CES 2021: wyświetlacza centralnego (CID) i wyświetlacza pasażera (CDD) pod osłoną ze szkła zespolonego, która nadaje im wygląd jednego wyświetlacza. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii wyświetlaczy OLED z tworzywa sztucznego (P-OLED) system inforozrywki w samochodzie elektrycznym Mercedes-Benz EQS wyświetla wyraźne, ostre obrazy oraz teksty, a wąskie ramki bez fizycznych pokręteł oferują pasażerom intuicyjny interfejs z wyrafinowaną technologią dotykową zapewniający duży komfort i intuicyjność obsługi.

System IVI firmy LG został zaprojektowany, aby spełnić wymagania Mercedes-Benz AG w kwestii zakrzywionego, panoramicznego kształtu wymaganego w tej niezwykle eleganckiej limuzynie. Instytut Badawczy Inżynierii Produkcji firmy LG, którego zadaniem jest zapewnienie wiedzy specjalistycznej w zakresie elementów wyposażenia i materiałów, a także zaawansowanych technik produkcji, opracował podstawowe technologie zastosowane w wyświetlaczu: formowanie zakrzywionego szkła, obróbkę powierzchni i klejenie zakrzywionego wyświetlacza.

 

 

Współpracując ściśle ze sobą, inżynierowie LG i Mercedes-Benz AG wynoszą wyświetlacze samochodowe, takie jak zestawy wskaźników i systemy nawigacyjne, na nowy poziom, zapewniając kierowcom i pasażerom większą wygodę i kontrolę nad ich doświadczeniami podczas jazdy. System IVI w samochodzie elektrycznym Mercedes-Benz EQS zwiększa nie tylko łatwość obsługi, ale także bezpieczeństwo, wykorzystując nowe technologie, które znacznie przekraczają minimalne standardy w przypadku zderzeń czołowych i kolizji.

Ścisła współpraca z tak zaufanym partnerem, jakim jest Mercedes-Benz AG, to zaszczyt i przywilej. Fakt, że w ubiegłym roku firma Mercedes-Benz AG wyróżniła nas jako cenionego dostawcę wyświetlaczy samochodowych, napawa nas dumą i pokazuje, że partnerstwo to przynosi znakomite rezultaty – powiedział Eun Seok-hyun, prezes LG Vehicle Component Solutions Company.

 

Jako innowacyjny partner w dziedzinie mobilności przyszłości firma LG Electronics Vehicle Component Solutions (VS) współpracuje z globalnymi producentami samochodów, takimi jak Mercedes-Benz AG, aby stać się wiodącym twórcą rozwiązań z zakresu łączności, inforozrywki i zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy zapewniających zróżnicowane wrażenia w samochodach. Chcąc jeszcze bardziej rozszerzyć swoje możliwości, firma LG dąży do zróżnicowania asortymentu poprzez nabycie takich spółek jak dostawca systemów oświetlenia samochodowego i reflektorów ZKW Group oraz firma Cybellum zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, a także poprzez spółkę joint venture LG-Magna e-Powertrain.

 

IEM 2022 odbędzie się przy udziale widowni. Do katowickiego Spodka wejdą jednak tylko zaszczepieni.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE