Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zaawansowany system inforozrywki LG w nowej luksusowej limuzynie elektrycznej Mercedes-Benz EQS.

Centralnym elementem wyposażenia limuzyny elektrycznej Mercedes-Benz EQS z 2022 r. będzie najnowszy system IVI firmy LG Electronics (LG) z wbudowanym w ekran MBUX Hyperscreen wyświetlaczem Pillar to Pillar (P2P) rozciągającym się na całą szerokość deski rozdzielczej. Unikalna koncepcja wnętrza i rewolucyjny interfejs człowiek-maszyna w pierwszym luksusowym samochodzie elektrycznym firmy Mercedes-Benz AG podkreślają futurystyczne trendy w projektowaniu pojazdów elektrycznych i ukazują wizję przyszłej mobilności.

Zaprezentowany przez Mercedes-Benz AG po raz pierwszy na targach CES 2021 wyświetlacz MBUX Hyperscreen składa się z trzech ekranów, w tym wyświetlacza ciekłokrystalicznego, zestawu wskaźników (ICD) oraz dwóch wyświetlaczy CES 2021: wyświetlacza centralnego (CID) i wyświetlacza pasażera (CDD) pod osłoną ze szkła zespolonego, która nadaje im wygląd jednego wyświetlacza. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii wyświetlaczy OLED z tworzywa sztucznego (P-OLED) system inforozrywki w samochodzie elektrycznym Mercedes-Benz EQS wyświetla wyraźne, ostre obrazy oraz teksty, a wąskie ramki bez fizycznych pokręteł oferują pasażerom intuicyjny interfejs z wyrafinowaną technologią dotykową zapewniający duży komfort i intuicyjność obsługi.

System IVI firmy LG został zaprojektowany, aby spełnić wymagania Mercedes-Benz AG w kwestii zakrzywionego, panoramicznego kształtu wymaganego w tej niezwykle eleganckiej limuzynie. Instytut Badawczy Inżynierii Produkcji firmy LG, którego zadaniem jest zapewnienie wiedzy specjalistycznej w zakresie elementów wyposażenia i materiałów, a także zaawansowanych technik produkcji, opracował podstawowe technologie zastosowane w wyświetlaczu: formowanie zakrzywionego szkła, obróbkę powierzchni i klejenie zakrzywionego wyświetlacza.

 

 

Współpracując ściśle ze sobą, inżynierowie LG i Mercedes-Benz AG wynoszą wyświetlacze samochodowe, takie jak zestawy wskaźników i systemy nawigacyjne, na nowy poziom, zapewniając kierowcom i pasażerom większą wygodę i kontrolę nad ich doświadczeniami podczas jazdy. System IVI w samochodzie elektrycznym Mercedes-Benz EQS zwiększa nie tylko łatwość obsługi, ale także bezpieczeństwo, wykorzystując nowe technologie, które znacznie przekraczają minimalne standardy w przypadku zderzeń czołowych i kolizji.

Ścisła współpraca z tak zaufanym partnerem, jakim jest Mercedes-Benz AG, to zaszczyt i przywilej. Fakt, że w ubiegłym roku firma Mercedes-Benz AG wyróżniła nas jako cenionego dostawcę wyświetlaczy samochodowych, napawa nas dumą i pokazuje, że partnerstwo to przynosi znakomite rezultaty – powiedział Eun Seok-hyun, prezes LG Vehicle Component Solutions Company.

 

Jako innowacyjny partner w dziedzinie mobilności przyszłości firma LG Electronics Vehicle Component Solutions (VS) współpracuje z globalnymi producentami samochodów, takimi jak Mercedes-Benz AG, aby stać się wiodącym twórcą rozwiązań z zakresu łączności, inforozrywki i zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy zapewniających zróżnicowane wrażenia w samochodach. Chcąc jeszcze bardziej rozszerzyć swoje możliwości, firma LG dąży do zróżnicowania asortymentu poprzez nabycie takich spółek jak dostawca systemów oświetlenia samochodowego i reflektorów ZKW Group oraz firma Cybellum zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, a także poprzez spółkę joint venture LG-Magna e-Powertrain.

 

IEM 2022 odbędzie się przy udziale widowni. Do katowickiego Spodka wejdą jednak tylko zaszczepieni.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

3,272FaniLubię
8,021ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

POLECANE

Lenovo rozdało motocykle Ducati Monster! Wyścigowy finał konkursu „Forza Ducati! Forza Lenovo!”

Rozpoczęty wiosną ubiegłego roku konkurs „Forza Ducati!Forza Lenovo!” zakończył się i czas na przekazanie zwycięzcom nagród. A te są imponujące: 15 motocykli Ducati Monster...

NOWE WYDANIE

NAJNOWSZE