Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wyniki finansowe Grupy ABB w II kwartale 2018 roku: kontynuacja zyskownego wzrostu, osiągnięto zysk netto 681 mln USD, to wzrost aż o 30%!

Wyniki finansowe Grupy ABB w II kwartale 2018 roku:

  • Zamówienia ogółem wzrosły o 8% we wszystkich dywizjach i regionach;
  • Zamówienia podstawowe wzrosły o 9% we wszystkich dywizjach i regionach;
  • Obroty wzrosły o 1%;
  • Stosunek zamówień otrzymanych do zamówień zrealizowanych (book-to-bill ratio) wyniósł 1.07x, >1 we wszystkich dywizjach;
  • Wzrost marży operacyjnej EBITA o 60 punktów bazowych (do 13 %);
  • Zysk operacyjny na jedną akcję wzrósł o 27%;
  • Zysk netto 681 mln USD, wzrost o 30%;
  • Przepływ gotówki pochodzący z działalności operacyjnej: 1010 mln USD; spodziewany solidny przepływ gotówki w skali całego roku.
– W drugim kwartale zanotowaliśmy wzrost zamówień we wszystkich dywizjach i regionach. W wyniku naszych ciągłych starań w obszarze produktywności zwiększyliśmy marżę oraz uzyskaliśmy dwucyfrowy wzrost zysku operacyjnego na jedną akcję – powiedział Ulrich Spiesshofer, prezes zarządu Grupy ABB. – Sfinalizowaliśmy przejęcie GE Industrial Solutions w zadeklarowanym czasie i natychmiast rozpoczęliśmy proces integracji razem z naszymi nowymi kolegami. Koncentrując się na realizacji projektów, nasze cztery dywizje cały czas dążą do sprawności i efektywności na światowym poziomie. Te wyniki świadczą o tym, że nasza transformacja przeprowadzona w ostatnich kilku latach przynosi efekty.
Wyniki w II kwartale wg. dywizji
Począwszy od 1 stycznia 2018 roku obszar zarządzania niektórymi biznesami EPC (usługi inżynieryjne, dostawa i budowa), które do tej pory wchodziły w skład poszczególnych dywizji, został przetransferowany do nowo utworzonego biznesu, nie związanego z podstawową działalnością firmy. Biznes ten został ujęty w kategorii Corporate and Other (Korporacyjne oraz inne). Podawane wcześniej wyniki zostały sklasyfikowane na nowo zgodnie z nową strukturą.
Produkty i Systemy Energetyki (PG)
Dalszy wzrost zamówień podstawowych, o 7% (9% w USD). Zamówienia ogółem wzrosły o 5% (6% w USD). Inicjatywa Power Up oraz rozwiązania ABB Ability™ podążają we właściwym kierunku. Energetyka odnawialna, cyfryzacja sieci oraz poprawa trendu w sektorach przemysłowych i transporcie przyczyniły się do wzrostu. Na koniec drugiego kwartału portfel zamówień był o 4% niższy (6% w USD) w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Obroty mniejsze o 8% (6% w USD) przez niższy, początkowy portfel zamówień. Marża zysku operacyjnego EBITA wyniosła 9,7%, odzwierciedlając mniejsze obroty, jak również trwające inwestycje w ramach inicjatywy Power Up. Prowadzone są inicjatywy w obszarze efektywnego zarządzania kosztami.
Produkty i Systemy Elektryfikacji (EP)
Zamówienia ogółem wzrosły o 6% (9% w USD), a zamówienia podstawowe o 4% (7% w USD). Wzrost zamówień – w szczególności zamówień produktowych – obejmował wszystkie jednostki biznesu i regiony. Obroty wzrosły o 4% (7% w USD). Marża zysku operacyjnego EBITA wzrosła o 100 pkt. bazowych rok do roku, w związku ze zmianami w polityce cenowej i poprawą produktywności.
Automatyka Przemysłowa (IA)
Uwzględniając biznes B&R oraz efekty różnic kursowych zamówienia ogółem wzrosły o 34%, a zamówienia podstawowe były większe o 30% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Biorąc pod uwagę porównywalną bazę, zamówienia ogółem wzrosły o 15%, a zamówienia podstawowe o 9%. Kontynuowano inwestycje w specjalistyczne jednostki morskie, jak również selektywne inwestycje w przemyśle przetwórczym, szczególnie w sektorze ropy i gazu. Zamówienia podstawowe wzrosły we wszystkich biznesach, w serwisie odnotowano wzrost dwucyfrowy. Pod koniec II kwartału portfel zamówień był 4% mniejszy (1% mniejszy w USD) w porównaniu do II kwartału 2017 roku. Obroty stabilne. Dobry poziom zamówień produktowych zrównoważył niższy, początkowy portfel zamówień. Marża zysk operacyjnego EBITA wzrosła o 70 punktów bazowych, na co wpływa miała pozytywna struktura sprzedaży i skuteczna realizacja projektów.
Robotyka i Systemy Napędowe (RM)
Zamówienia podstawowe wzrosły o 16% (20% w USD). Wzrost zamówień ogółem o 11% (15% w USD). Wzrost zamówień odnotowano we wszystkich biznesach i regionach – popyt w przemyśle przetwórczym utrzymuje pozytywną tendencję. Obroty wzrosły o 8% (11% w USD). Marża zysku operacyjnego EBITA wyniosła 16,1%, co oznacza wzrost o 100 punktów bazowych rok do roku, głównie dzięki lepszym wolumenom i strukturze sprzedaży, a także dalszej poprawie produktywności.
Perspektywy krótko i długoterminowe
Oznaki makroekonomiczne w Europie i Stanach Zjednoczonych pozostają pozytywne, spodziewany jest także dalszy wzrost w Chinach. Globalny rynek wrócił na ścieżkę wzrostu, pozostaje jednak pod wpływem geopolitycznych napięć w różnych częściach świata. Ceny ropy i efekty różnic kursowych będą nadal wpływać na wyniki firmy.
Atrakcyjne długoterminowe perspektywy w zakresie popytu w obszarze trzech głównych segmentów klienckich ABB – użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury – są wynikiem dokonującej się rewolucji w energetyce oraz czwartej rewolucji przemysłowej. Biorąc pod uwagę mocną pozycję rynkową firmy, szeroką obecność geograficzną i biznesową, przywództwo technologiczne oraz dobrą kondycję finansową, ABB znajduje się na dobrej pozycji, by wykorzystać wspomniane wyżej szanse w celu generowania zyskownego wzrostu.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE