Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wsparcie nauki programowania dla najmłodszych – Spotkanie w Ministerstwie Cyfryzacji w ramach działania 3.2 programu Polska Cyfrowa.

23 czerwca br. w Ministerstwie Cyfryzacji obyło się spotkanie w sprawie zakończonego właśnie naboru w ramach działania 3.2 programu Polska Cyfrowa. Dzięki porozumieniom od nowego roku szkolnego nauka programowania będzie dostępna dla dzieciaków z małych miejscowości.

 

W wyniku konkursu do dofinansowania wyłoniono 36 projektów, w których szkoleniami zostanie objętych 5 737 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz 76 804 uczniów, a także 1 194 innych osób dorosłych (w tym m.in. pracowników publicznych bibliotek, domów kultury, ośrodków doskonalenia nauczycieli). Projekty będą realizowane na terenach 522 gmin w 1307 szkołach. Łączna wysokość przyznanego dofinansowania to blisko 47 mln zł.

 

 

Przypomnijmy, że celem konkursu w ramach działania 3.2 programu Polska Cyfrowa jest umożliwienie uczniom szkół podstawowych z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich (i to już od najmłodszych klas) nauki kodowania poprzez wsparcie rozwoju kompetencji nauczycieli w zakresie nauczania programowania, co docelowo umożliwi nauczycielom prowadzenie zajęć pozalekcyjnych z programowania. Dzieci z większych ośrodków taką możliwość już mają. W mniejszych miejscowościach są pozbawione tej szansy, co podkreśliła Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji: – Dlatego naukę kodowania i Internet dla szkół wyciągnęliśmy na sztandary POPC, a dzisiejsze spotkanie jest tego namacalnym efektem. Zależy nam bowiem, by dzieci z gmin wiejskich miały takie same szanse, jak ich koledzy z większych ośrodków. To dla nich jest ten konkurs. I z tego względu państwo postanowiło wejść w ten obszar ze swoją interwencją, a użyje do tego funduszy unijnych. Dziś zamknęliśmy rundę pierwszą – zaznaczyła szefowa resortu cyfryzacji.

 

 

Co ważne, z uwagi na szerokie zainteresowanie konkursem, od 30 czerwca br. istnieje możliwość wzięcia udziału w kolejnej rundzie konkursowej, w której (do 29 września 2017 r.) można składać wnioski o dofinansowanie na realizację projektów na 28 obszarach, w których dotychczas nie wyłoniono zwycięskich projektów. W kolejnej rundzie na ten cel przeznaczono kwotę 48 mln zł.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE