Strona główna Newsy Work-life balance w branży IT? Okazuje się, że dla wielu specjalistów to...

Work-life balance w branży IT? Okazuje się, że dla wielu specjalistów to aspekt cenniejszy niż pieniądze.

Team of programmers working in office

36% ankietowanych specjalistów z radością zamieniłoby 35% swoich obecnych wynagrodzeń na poprawę równowagi między życiem zawodowym a prywatnym – wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez serwis Blind.

Strona Blind, która umożliwia pracownikom firm z branży technologicznej, fintech, usługowej i sprzedaży anonimowe wyrażanie opinii na temat pracy, opublikowała wyniki przeprowadzonej na niej ankiety na temat work-life-balance. Oczywiście, należy pamiętać, że mowa o amerykańskim rynku IT. W realiach polskich wyniki mogłyby prezentować się inaczej.

Jak wskazuje badanie przeprowadzone przez Blind, ​​36% pracowników firm takich jak Microsoft, Google i Oracle zaakceptowałoby 65% ​​ich obecnych wynagrodzeń w zamian za większą równowagę między ich pracą, a życiem osobistym. Respondenci opowiadający się za tą koncepcją wskazywali na korzyści, takie jak poprawa zdrowia psychicznego i fizycznego oraz relacje rodzinne.

W podziale na firmy, najmniej otwarci na ten pomysł byli, co nie powinno dziwić, pracownicy z Goldman Sachs (19%). Na przeciwnym biegunie znaleźli się pracownicy Bloomberga – za redukcją płacy na rzecz czasu wolnego opowiedziało się aż 53% z nich. Wśród innych firm wyniki wyglądały następująco: Snapchat 50%, IBM 42%, Amazon 36%, Microsoft 34%, Apple 32%, Qualcomm 31%, Google 28%, i NVIDIA 27%.

Z drugiej strony, wyniki tej ankiety stanowiły niewielki procent z 3,6 miliona użytkowników serwisu Blind. Ponadto w tym samym wątku znalazło się kilka zaskakujących odpowiedzi np. jeden z pracowników Oracle zapewnił, że z radością podwoiliby swoją obecną wypłatę w zamian za gorszy work-life-balance. Ciekawe jak ankieta wyglądałaby gdyby obejmowała większą liczbę użytkowników spoza USA – czy szerzej, bogatego Zachodu?

https://itreseller.com.pl/itrnewrynek-nosnikow-ssd-w-polsce-jakie-dyski-kupujemy-czy-rosnie-ich-srednia-pojemnosc-i-czy-wciaz-trzymamy-sie-interfejsu-sata-czy-raczej-siegamy-po-szybkie-m-2-nvme/

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version