Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wietnam otwiera rynek centrów danych dla zagranicznych inwestorów

Wietnam otworzył się dla zagranicznych inwestorów, umożliwiając im posiadanie centrów danych w tym kraju.

Według pierwszych doniesień Nikkei Asia, Wietnam wcześniej ograniczał własność centrów danych zagranicznych firm do maksymalnie 49% całego rynku. Ustawa o telekomunikacji, która weszła w życie w zeszłym tygodniu, zniosła ten limit. Możemy w niej przeczytać, że obecnie nie ma ograniczeń dotyczących własności zagranicznej dla dostawców danych i usług w chmurze.

Jednakowoż w Wietnamie obowiązuje również “ustawa o cyberbezpieczeństwie”, która zmusza firmy do przechowywania danych w Wietnamie. Dodatkowo ustawa o telekomunikacji stanowi również, że chociaż posiadacze centrów danych “nie ponoszą odpowiedzialności za treści” przechowywane w imieniu klientów, to muszą blokować je “na żądanie agencji państwowych”. Ograniczenia te mogą budzić obawy Big Techu.

Nie da się jednak ukryć, że ostatnimi czasy można zauważyć, iż firmy coraz chętniej przyglądają się wietnamskiemu rynkowi. Tylko w tym roku m.in. Samsung, Foxconn czy Apple zaplanowali swoje inwestycje w tym azjatyckim kraju.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE