Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Wi-Fi nie takie bezpieczne? Eksperci ESET podczas konferencji Black Hat USA 2020 poinformowali o odkryciu luk w modułach Wi-Fi urządzeń takich firm jak Qualcomm, MediaTek, ASUS czy Microsoft.

Podczas konferencji Black Hat USA 2020 badacze ESET poinformowali o odkryciu luk w modułach Wi-Fi urządzeń takich firm jak m.in. ASUS i Microsoft. Podatności pozwalają przestępcom przechwycić zaszyfrowaną komunikację. Są to kolejne po Kr00k luki w Wi-Fi odkryte przez ekspertów ESET.

 

W lutym tego roku badacze ESET poinformowali o odkryciu luki Kr00k, która umożliwiała przechwycenie i odszyfrowanie danych przesyłanych pomiędzy urządzeniem oraz routerem Wi-Fi. Dotkniętych nią mogło być nawet kilka milionów urządzeń wyposażonych w modemy firm Broadcom i Cypress. Dalsze badania nad podatnością pozwoliły ekspertom ESET odkryć zbliżone luki w układach Wi-Fi firm Qualcomm i MediaTek.

 

Podobnie jak w przypadku Kr00k, także luka w modemach firmy Qualcomm (CVE-2020-3702) związana jest z procesem dysasocjacji i pozwala na przechwycenie danych przesyłanych pomiędzy urządzeniem i routerem. Różnica polega jednak na tym, że o ile w przypadku Kr00k przechwycone pakiety zaszyfrowane były prostym do złamania kluczem złożonym z samych zer, tak w przypadku nowo odkrytej podatności nie są one w ogóle zaszyfrowane. Oznacza to, że napastnicy mogą w prosty sposób przechwycić i odczytać potencjalnie poufną komunikację, nawet jeśli nie znają hasła do danej sieci. Firma ESET przekazała informacje o podatności firmie Qualcomm, w związku z czym już w lipcu wydana została aktualizacja sterowników układu, eliminująca opisaną podatność.

 

Analogiczną podatność, pozwalającą na przechwycenie niezaszyfrowanej komunikacji z routerem, znaleziono również w układach Wi-Fi firmy MediaTek. Wśród dotkniętych nią urządzeń znalazł się m.in. popularny router ASUS RT-AC52U, a także zestaw deweloperski Microsoft Azure Sphere MT3620, wykorzystywany w szeregu rozwiązań IoT. Także dla niej we współpracy z firmą MediaTek wydane zostały stosowne łatki.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewhpe-i-sap-zawiazuja-partnerstwo-celem-dostarczania-rozwiazania-sap-hana-enterprise-cloud-z-uslugami-hpe-greenlake-cloud/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE