Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

“Wejście 5G możemy porównać do zmiany, jaka zaszła wraz ze startem pierwszych sieci komórkowych” – mówi Piotr Kuriata, Dyrektor ds. rozwoju biznesu i regulacji sieci Play, w programie “Liderzy branży” IT Reseller TV.

Play, jeden z polskich operatorów telefonii komórkowej, jest od końcówki listopada częścią francuskiej grupy Iliad. O zmianach, jakie przyniosła ta fuzja, oraz o wyzwaniach rynku telekomunikacyjnego w Polsce opowiada w programie “Liderzy branży” IT Reseller TV Piotr Kuriata, członek zarządu i Dyrektor ds. rozwoju biznesu i regulacji sieci Play. 

 

Play od 25 listopada 2020 roku jest częścią grupy Iliad. Firma ta specjalizuje się w oferowaniu dostępu do internetu, głównie stacjonarnego, co w połączeniu z Play, który jest ekspertem w łączności mobilnej, ale też posiada firmę 3S tworzącą i instalującą światłowody dla centrów danych, skutkuje interesującą synergią rynkową. Piotr Kuriata wyjaśnia w rozmowie nie tylko co przyniesie ta zmiana, ale też jaki będzie skutek wdrożenia 5G.

 

“5G daje nowe możliwości, to jest nowe medium, nowe narzędzie, dla nowych aplikacji, zastosowań – mówi Piotr Kuriata – może być wykorzystywane np. do sterowania sieciami energetycznymi. (…) Wybudowanie sieci, kreuje też środowisko do rozwoju aplikacji. Pojawiają się startupy, które używają tego środowiska, powstają nowe idee. Jeżeli my tego nie zrobiliśmy, to te idee będą rodzić się gdzie indziej.”

 

 

Temat 5G jest i będzie poruszany coraz częściej w najbliższym czasie, jako że powinniśmy oczekiwać, że w tym roku uda się nareszcie przeprowadzić aukcje na częstotliwości dla 5G w Polsce. M.in. o wpływie 5G na biznes i o mitach dotyczących tej nowej metody łączności rozmawiamy w najnowszym odcinku programu “Liderzy branży”.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewkoszt-wykluczenia-huawei-wynioslby-dziesiatki-miliardow-mowi-w-programie-liderzy-branzy-it-reseller-tv-ryszard-horodynski-dyrektor-ds-strategii-i-komunikacji-w-huawei/

3,272FaniLubię
8,767ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE