Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

We Wrocławiu studiują przyszli eksperci usług chmurowych, w rozpoczętym roku akademickim ruszył nowy kierunek studiów podyplomowych – „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej”.

We Wrocławiu studiują przyszli eksperci usług chmurowych. W rozpoczętym roku akademickim ruszył nowy kierunek studiów podyplomowych – „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej”. Powstał on w wyniku udanej współpracy świata nauki i biznesu, gdzie AB S.A., wrocławski dystrybutor IT oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu połączyli swoje zasoby i doświadczenie.

 

Wspólny projekt jest odpowiedzią na oczekiwania studentów, ale także wymagania stawiane przez pracodawców. Dlatego też studia „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej” mają na celu skuteczne przygotowanie specjalistów i architektów z zakresu budowy rozwiązań IT w oparciu o najbardziej popularne i zaawansowane narzędzia, jakimi są Microsoft Azure i Microsoft 365. Zdecydowana większość zajęć ma formę ćwiczeń i laboratoriów realizujących konkretny, realny scenariusz biznesowy za pomocą rozwiązań chmurowych Microsoft. Dodatkowym atutem jest fakt, że zakres przedmiotów obejmuje wiedzę potrzebną do skutecznego przejścia procedury certyfikacji w obszarze budowania architektury, wdrażania i utrzymania rozwiązań IT w chmurze obliczowej Microsoft. Absolwenci studiów wejdą na rynek pracy z kwalifikacjami zawodowymi udokumentowanymi międzynarodowymi certyfikatami, co z pewnością zostanie zauważone przez potencjalnych pracodawców.

 

Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej są niezwykle przydatne w kształceniu współczesnego informatyka, który coraz częściej jest odpowiedzialny za dostarczenie narzędzi przydatnych w codziennej pracy menedżera. Menedżer w swojej pracy podejmuje decyzje. Aby decyzje były racjonalne, ustrukturyzowane, eliminujące ryzyko, potrzebne do tego są skomplikowane systemy wspomagające zarządzanie, wymagające konsolidacji rozproszonych danych, właściwej ich agregacji i szybkiego przetwarzania. Cloud Computing przychodzi tutaj z pomocą, ponieważ zdecydowanie ułatwia tworzenie i utrzymanie systemów eliminujących niedostatki w procesie podejmowania decyzji. Zwykle menadżer, do podjęcia racjonalnej decyzji, posiada poważne ograniczenie, jakim jest czas potrzebny do jej podjęcia. Ponadto różnego rodzaju modele wspomagania decyzji oparte są na informacjach sprzed kilku dni a decyzja podejmowana jest dzisiaj. Oznacza to, że modele oparto o dane czasowe i od momentu „zapakowania” danych do modelu do momentu podjęcia decyzji, wartości tych zmiennych – mogły ulec zmianie i najczęściej ulegają zmianie. Obliczenia IT w chmurze pozwalają na eliminowanie tego typu niedostatków w procesie podejmowania decyzji.” – m.in. o znaczeniu chmury obliczeniowej z punktu widzenia rozwoju gospodarczego, powiedział prof. dr hab. Marian Noga, Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem, Wyższa Szkoła Biznesu we Wrocławiu.

 

Nowy i innowacyjny kierunek studiów został przygotowany przez doświadczonych i zaangażowanych ludzi, posiadających przede wszystkim sporą wiedzę praktyczną.

 

“Za nami są już pierwsze zajęcia w ramach studiów, a odniesione wrażenia zarówno nasze – organizatorów, jak i uczestników są bardzo pozytywne i optymistyczne. W ramach dotychczasowych wykładów i ćwiczeń poruszaliśmy się w zagadnieniach obejmujących podstawy działań chmury publicznej. Podczas pierwszego zjazdu prowadzonego przez Mariusza Kędziorę z Microsoft, uczestnicy poznali podstawowe pojęcia – czym jest chmura, jak  wygląda jej klasyfikacja, co to jest IaaS, PaaS, SaaS, jak zbudowany jest Microsoft Azure, czym są Regiony, jak są ze sobą skomunikowane, jak poruszać się po podstawowym narzędziu Azure’owym, jakim jest Portal Azure. Podczas drugiego zjazdu weszliśmy głębiej w tematy Azure’a. Uczestniczy poznali podstawowe serwisy i usługi Microsoft Azure jak wirtualne maszyny, storage i sieci wirtualne. Podczas zajęć uczyli się wdrażania i łączenia poszczególnych zasobów tak z poziomu Portalu Azure, jak i za pomocą takich narzędzi jak Powershell i Azure CLI. Było dużo praktyki i ćwiczeń. A to wszystko po to, żeby uczestnicy byli bardzo dobrze zaznajomieni z podstawami Azure’a, które będą potrzebne podczas kolejnych zajęć. Generalnie program studiów jest tak skonstruowany, że zaczynamy od podstaw a kończymy już bardzo zaawansowanymi zagadnieniami.”  – mówi Bartłomiej Bojarski, wykładowca kierunku, a jednocześnie Presales & Solution Design Business Unit Manager w AB S.A

 

Program studiów „Rozwiązania IT w chmurze obliczeniowej” adresowany jest do każdego zainteresowanego rozwiązaniami chmurowymi Microsoft, a w szczególności do pracowników działów IT w przedsiębiorstwach, informatyków, administratorów infrastruktury IT, początkujących developerów, profesjonalistów, praktyków i pasjonatów technologii IT. Warto podkreślić, że nawiązana współpraca pomiędzy największym polskim dystrybutorem IT jakim jest AB S.A. oraz Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu oparta jest na głębokiej wiedzy, wysokich kompetencjach specjalistów i praktyków rozwiązań chmurowych oraz renomie i ponad 20-letnim doświadczeniu w kształceniu jako uczelnia biznesu.

 

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE