Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

W serwerowych procesorach AMD EPYC “Genoa” pojawi się pamięć typu HBM. To może oznaczać skokowy wzrost pojemności pamięci podręcznej.

Nie tylko Intel szykuje się do zamieszczenia dodatkowej pamięci typu HBM w swoich serwerowych CPU. AMD podobno planuje własne warianty układów EPYC Genoa opartych na architekturze Zen 4, wyposażone właśnie w ten rodzaj pamięci.

 

Informacja pochodzi z serwisu Inpact-Hardware, który podobno otrzymał informację ze swoich źródeł w AMD, że kalifornijska firma planuje wariant swoich nadchodzących procesorów EPYC Genoa opartych na architekturze rdzeni Zen 4. Wariant ten ma być wyposażony w pamięć typu HBM. Kiedy miałyby pojawić się takie układy? Nieprędko. AMD podobno przygotowuje swoją linię Milan-X jako rozwiązanie przejściowe między architekturami Zen 3 i Zen 4. Ta linia ma mieć charakterystyczną budowę warstwowego układania elementów, chociaż nic nie jest jasne, czy budowa będzie oparta tu o CCD, czy 3D V-Cache.

 

Prawdopodobnie AMD będzie chciało pokazać za pomocą układów Milan-X z 3D V-Cache, jak niskopoziomowa pamięć podręczna może pomóc w zwiększeniu wydajności w obciążeniach związanych z przepustowością i ostatecznie skalować ją właśnie wraz z uruchomieniem kolejnej generacji układów EPYC – oznaczonych jako Genoa, z których część może mieć pamięć HBM. Różnica między Milan (Zen3) i Milan-X może wynieść około 2-3 kwartałów i takich samych ram czasowych można się spodziewać dla linii AMD EPYC Genoa z HBM. To oznaczałoby najpewniej końcówkę 2022 roku.

 

 

Valve Steam Deck rozbija bank. Tylko w USA 75 tys. rezerwacji w godzinę. Gracze czekali na takie urządzenie od lat.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE