Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Vodafone UK i Samsung uruchamiają sieć Open RAN 5G w Europie.

Nowy kamień milowy będący następstwem wyboru przez Vodafone UK firmy Samsung na głównego dostawcę wspierającego komercyjne wdrożenie Open RAN w Europie. Firmy Samsung Electronics Co., Ltd. i Vodafone UK ogłosiły, że uruchomiły sieć 5G Open RAN obsługującą ruch sieciowy w pierwszej lokalizacji w Wielkiej Brytanii –  w mieście Bath. Tym samym została zapoczątkowana budowa skalowanej architektury sieci Vodafone Open RAN w Europie, w ramach której zostanie oddanych do użytku dalsze 2500 lokalizacji. Kulminacyjnym punktem tego ważnego wydarzenia było pomyślnie nawiązanie wideopołączenia 5G na żywo przy użyciu zwirtualizowanej sieci radiowej 5G firmy Samsung (vRAN). To pierwsze w Wielkiej Brytanii połączenie w komercyjnej sieci Open RAN 5G zrealizowane zostało między Andreą Donà, dyrektorem ds. sieci w Vodafone UK, a Julią Lopez, Minister ds. Mediów, Danych i Infrastruktury Cyfrowej w brytyjskim rządzie.

W czerwcu ubiegłego roku firmy ogłosiły, że Vodafone UK wybrała firmę Samsung na głównego dostawcę do obsługi szeroko zakrojonego komercyjnego wdrożenia 5G w oparciu o architekturę Open RAN, napędzaną przez sieć vRAN w Europie.

 

– Otwarta sieć RAN może mieć ogromny wpływ na rozwój branży telekomunikacyjnej, dlatego niezwykle się cieszymy, mogąc promować tę technologię w Wielkiej Brytanii – mówi Andrea Donà, dyrektor ds. sieci w Vodafone UK. – Choć ekosystem ma zaledwie kilka lat, postęp, jaki udało nam się osiągnąć, jest niezwykły. Nie tylko rozpoczęliśmy pierwsze skalowane wdrożenie w Wielkiej Brytanii, ale uruchomiliśmy też sieć 5G Open RAN w pierwszej lokalizacji. Open RAN jest teraz technologią stosowaną w świecie rzeczywistym i obserwowanie, jak się rozwija, jest szalenie emocjonujące.

 

– Firma Samsung jest dumna ze współpracy z Vodafone UK, w ramach której uruchomiła 5G Open RAN w pierwszej brytyjskiej lokalizacji – mówi Thomas Riedel, Head of Samsung Networks Europe w Samsung Electronics. – Zapewni to korzyści płynące z naszych rozwiązań 5G vRAN milionom klientów Vodafone w Wielkiej Brytanii. Komercyjne doświadczenie w zakresie 5G vRAN, jakie zdobyliśmy podczas współpracy z czołowymi operatorami na głównych światowych rynkach, sprawia, że z niecierpliwością wyczekujemy przekraczania granic innowacji technologicznych i wspierania wdrożenia 5G w całej Europie.

 

W nadchodzących miesiącach Vodafone i Samsung będą testować wskaźniki wydajności i funkcje Samsung vRAN operatora telekomunikacyjnego, takie jak bezpieczeństwo, mobilność między technologiami dostępu radiowego (inter-RAT) i przekazywanie między częstotliwościami, a także zapewnienie zgodności ze specyfikacjami Open RAN. W pełni zwirtualizowana sieć RAN firmy Samsung jest oparta na oprogramowaniu i działa przy użyciu gotowych serwerów komercyjnych (COTS), oferując funkcje i wydajność dorównujące tradycyjnym rozwiązaniom sprzętowym. Dzięki kontenerowej architekturze stworzonej z myślą o eksploatacji w chmurze sieć vRAN firmy umożliwia operatorom komórkowym bardziej elastyczne wdrożenia i wydajność w zarządzaniu siecią, pomagając im sprostać wymaganiom związanym z wdrażaniem nowych i istniejących usług.

Firmy przetestują również inne zaawansowane rozwiązania sieciowe, które wykorzystują zarówno technologie LTE, jak i 5G, aby poprawić wrażenia użytkowników mobilnych. Obejmą one technologię Dynamic Spectrum Sharing (DSS), w ramach której zasoby czasowo-częstotliwościowe przydzielane są na podstawie zapotrzebowania ruchu w celu obsłużenia zarówno użytkowników LTE, jak i 5G w tym samym paśmie częstotliwości, oraz E-UTRAN New Radio Dual Connectivity (EN-DC), która zwiększa prędkość, niezawodność i zasięg 5G dzięki połączeniu zasobów sieci 4G i 5G. Testy przeprowadzone zostaną w pierwszej połowie bieżącego roku.

Samsung jest pionierem w pomyślnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, odbiorników i nadajników radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala branżowe sieci 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanych RAN i sieci szkieletowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i napędzane AI narzędzia do automatyki. Samsung zapewnia dziś rozwiązania sieciowe operatorom mobilnym oferującym łączność setkom milionów użytkowników na całym świecie.

 

Asseco Cloud i Microsoft tworzą chmurowe centrum doskonałości – Cloud Center of Excellence.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE