Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

VMware podczas World Mobile Congress 2019, zaprezentowała nową odsłonę platformy VMware NSX, która podnosi bezpieczeństwo wirtualnych sieci dzięki zaawansowanej automatyzacji

Podczas odbywającego się w Barcelonie World Mobile Congress 2019, firma VMware zaprezentowała szereg nowych funkcjonalności i rozszerzeń do platformy NSX. Aktualizacje znacząco podnoszą poziom automatyzacji i bezpieczeństwa programowo-definiowanych firmowych sieci. Dzięki nowym, innowacyjnych rozwiązaniom NSX-T Data Center 2.4 i NSX Cloud, VMware chce umożliwić programistom, architektom sieciowym i specjalistom ds. bezpieczeństwa odejście od mało elastycznych, fizycznych środowisk IT na rzecz aplikacyjnego ekosystemu, umożliwiającego pracę z każdego miejsca na świecie.

 

Współczesny krajobraz IT zmienia się z każdym dniem. Chmury obliczeniowe, kontenery, aplikacje, ogromne ilości danych oraz ich użytkownicy nie działają już gdziekolwiek. To wszystko działania niczym naczynia połączenie wszędzie, na każdej szerokości geograficznej. Według Gartnera do 2025 r. 75 proc. generowanych przez firmy danych przetwarzanych będzie poza tradycyjnie rozumianym data center czy chmurą. Nowoczesne aplikacje biznesowe składają się z szeregu różnorodnych funkcjonalności, z których każda działa w oparciu o inną chmurę czy infrastrukturę IT. Dzisiejsze środowisko aplikacyjne potrzebuje w efekcie rozwiązań gwarantujących wydajność i szybkość. Zaktualizowana platforma NSX Data Center to rynkowa odpowiedź na potrzeby dużych i mały przedsiębiorstw oraz dostawców usług komunikacyjnych w zakresie sprawnego budowania środowisk opartych na chmurach telekomunikacyjnych pod ofertę zwirtualizowanych funkcji sieciowych (NFV).

 

Twórcy aplikacji chcą pracować sprawnie i szybko. Chcą sieci, które po prostu dobrze działają, a serwery łączą się za sprawę jednego kliknięcia. Platforma VMware NSX pozwala w taki sposób połączyć każdą chmurę – prywatną czy publiczną, które razem tworzą bezpieczną, wirtualną sieć jutra – tłumaczy Tom Gillis, wiceprezes i dyrektor generalny działu bezpieczeństwa i sieci w VMware. Nasze nowe funkcjonalności to krok w stronę jeszcze większej automatyzacji działań, zwiększona wydajność sprzętowa i jednocześnie prostota wdrożeń nawet w przypadku rozbudowanych środowisk chmurowych.”

 

 

Przyszłość firmowych sieci wg VMware

Nowe funkcjonalności NSX zaprezentowane przez VMware podczas MWC 2019 w Barcelonie to przede wszystkim:

 

  • Łatwość zarządzania dla operatorów sieciowychNSX-T 2.4 umożliwia instalację nowych rozwiązań sieciowych w znacznie szybszym tempie. Wdrożenia mogą trwać teraz kilka minut, a nie dni. NSX-T oferuje ponadto odświeżony interfejs administracyjny zbudowany w oparciu o HTML5, umożliwiający klientowi szybki i łatwy dostęp panelu zarządzającego infrastrukturą. Nowy interfejs użytkownika na każdym kroku podpowiada jakie czynności należy wykonać, w celu przyspieszenia czasu spędzonego na rekonfiguracjach. NSX-T zawiera ponadto specjalny moduł Ansible, który automatyzuje proces instalacji nowych obciążeń.

 

  • Infrastruktura kodem pisana i szyta miarę potrzeb programistówNSX-T 2.4 posiadać będzie specjalne personalizowane API, które umożliwi automatyzację działań w oparciu o konfigurację JSON. Dzięki temu programiści i zespoły DevOps nie będą zmuszone do każdorazowej zmiany kodu. Manualne działania zawsze obarczone są ryzykiem ludzkiego błędu – rozwiązanie VMware eliminuje jakiekolwiek zagrożenia związane rekonfiguracją sieci. Ponadto nowy NSX zapisuje konkretne polityki bezpieczeństwa i umożliwia automatyczne przypisanie ich do nowych konfiguracji.

 

  • Zaawansowane funkcje dla architektów sieci opartych na chmurze– NSX-T od teraz oferuje znacznie wyższe poziomy przepustowości sieci bazujących na rozwiązaniach chmurowych, niemal liniową szybkość przesyłu danych, wykorzystujących pakiety DPDK, wysoką dostępność danych w oparciu o specjalne klastry do zarządzania węzłami i skalowalność, umożliwiająca zarządzenie setkami unikalnych sieci w oparciu o jedną instancję NSX-T. Dzięki programowej nakładce w postaci rozwiązania Network Service Header (NSH) dostawcy usług będą mogli dostarczać nowe produkty znacznie szybciej, jednocześnie nie ponosząc znacznych kosztów inwestycyjnych.

 

  • Programowo definiowane, inteligentne zabezpieczenia dla dostawców usług – NSX-T znacząco zmniejsza podatność aplikacji na cyberataki i ogranicza zagrożenia dla biznesu. Warstwa programowa tworzy z góry zapisane polityki bezpieczeństwa dla każdego aplikacji bez względu na to czy działa w oparciu o maszyny wirtualne, serwery fizyczne, kontenery czy w środowiskach chmurowych. NSX-T 2.4 wykracza poza tradycyjną mikrosegmentację i bezpośrednio zabezpiecza warstwę aplikacyjną, wspierając zapory sieciowe stosujące identyfikację personalną, bezagentowe zabezpieczenia punktów końcowych czy swobodę doboru nowych usług. Nowa odsłona NSX-T podnosi na zupełnie nowy poziom predyktywną analitykę dzięki wsparciu rozwiązań takich jak Splunk czy VMware vRealize Log Insight.

 

 

Przyszłość firmowych sieci

Strategia Virtual Cloud Network to zdaniem ekspertów VMware przyszłość w zakresie budowania firmowych sieci. Wirtualizacja sieci to bowiem jedyne rozwiązanie, które oferuje specjalistom IT możliwość szybkiej instalacji nowych rozwiązań, w oderwaniu od fizycznej infrastruktury. Programowe podejście pozwala wprowadzać zmiany jednym kliknięciem na konsoli, przez co architekci sieciowi nie muszą każdej aktualizacji sprzętowej wprowadzać manualnie. Skutkuje to zwiększonym tempem rozwoju nowych usług dla klientów końcowych i znacznymi oszczędnościami dla firmy w zakresie kosztów OPEX i CAPEX. Nad infrastrukturą sieciową nie musi już bowiem czuwać cały sztab ludzi. Badania VMware wykazały, że wirtualizacja sieci pozwala zredukować koszty inwestycji w nowe narzędzia i systemy średnio o 35 proc.

 

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE