Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

VMware ogłasza Projekt Monterey, którego efektem ma być stworzenie technologii wspierającej ewolucję architektury dla centrum danych, chmury i rozwiązań brzegowych przy współpracy z Intel, NVIDIA, Pensando Systems, Dell Technologies, HPE i Lenovo.

Firma VMware ogłosiła Projekt Monterey. Efektem jego realizacji ma być stworzenie technologii wspierającej ewolucję architektury dla centrum danych, chmury i rozwiązań brzegowych. Wszystko po to, by sprostać rosnącym wymaganiom związanym z tworzeniem aplikacji nowej generacji – w tym AI, uczenia maszynowego i aplikacji 5G. Aby dostarczyć rozwiązania stworzone w ramach Projektu Monterey, VMware nawiązało współpracę z partnerami, w tym Intelem, NVIDIA i Pensando Systems oraz Dell Technologies, Hewlett Packard Enterprise (HPE) i Lenovo.

 

„Organizacje wprowadzają coraz bardziej wyrafinowane rozwiązania, od natywnych w chmurze po te wykorzystujące uczenie maszynowe, do strumieniowania aplikacji, które są rozproszone i intensywnie wykorzystują dane” – powiedział Rajiv Ramaswami, COO odpowiedzialny za rozwój produktów i usług chmurowych w firmie VMware. „Ogłaszamy Projekt Monterey, aby pomóc klientom sprostać wymaganiom jakie stawiają przed nimi  aplikacje nowej generacji. Dzięki przemodelowaniu architektury centrum danych, chmury i na krawędzi sieci, zaoferujemy klientom swobodę uruchamiania tych aplikacji w najlepszym możliwym środowisku”.

 

Projekt Monterey odpowiada na wyzwania związane z aplikacjami nowej generacji

Wraz z modernizacją istniejących aplikacji i wdrożeniami nowych, tradycyjna architektura IT staje się coraz bardziej obciążona. Aplikacje nowej generacji, wielochmurowe i hybrydowe, rozproszone w różnych środowiskach, wspierające transformację 5G, natywne w chmurze, wykorzystujące uczenie maszynowe, stworzyły szereg nowych wyzwań dla działów IT. Aplikacje zużywają m.in. coraz więcej mocy obliczeniowej, a to mocno wpływa na wydajność.

 

„Przy dzisiejszym niewiarygodnie szybkim tempie innowacji w obszarze nowych aplikacji, mamy sposobność do ponownego przemyślenia architektury podstawowej infrastruktury IT. Wierzymy, że przedsiębiorstwo przyszłości będzie opierało się na zdezagregowanym i łatwym do komponowania środowisku IT. Ściśle współpracując z VMware w ramach Projektu Monterey, korzystając z technologii SmartNIC, jesteśmy o krok bliżej od zapewnienia wyższego poziomu wydajności, realizacji spójnych działań i wprowadzenia wewnętrznych zabezpieczeń wymaganych w infrastrukturze nowej generacji w lokalizacjach brzegowych, rdzeniowych i chmurowych” – Paul Perez, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technicznych, grupa rozwiązań infrastrukturalnych, Dell Technologies.

 

„Ściśle współpracowaliśmy z firmą VMware przez prawie dwie dekady, aby dostarczać wspólnie ponad pół miliona licencji VMware i rozwiązania dla ponad 200 000 klientów. Projekt Monterey zakłada ścisłą współpracę z VMware oraz Pensando. Dzięki temu będziemy mogli oferować wysokowydajne i bezpieczne serwery HPE zdolne do obsługi coraz większych obciążeń w sektorze telekomunikacyjnym, HPC, AI, edge i nie tylko, z VMware Cloud Foundation, rozwiązaniem zatwierdzonym dla karty usług rozproszonych (DSC) Pensando. W ten sposób rozwiązania zapewnią klientom możliwość przyspieszenia wprowadzania innowacji. Będzie to możliwe dzięki większej elastyczności, obniżeniu całkowitych kosztów użytkowania w każdym centrum danych, od brzegu sieci do chmury i bezpieczniejszego dostarczania usług w modelu as a Service” – Krista Satterthwaite, wiceprezes ds. zarządzania produktami obliczeniowymi, HPE.

 

„Nasza współpraca z VMware w ramach projektu Monterey wniesie nowe funkcje do systemów ThinkAgile VX. Dzięki naszej wtyczce plug-in do vSphere Lifecycle Manager (vLCM), będziemy nadal upraszczać obsługę i utrzymanie rozwiązań Lenovo ThinkSystem. Projekt Monterey umożliwi wprowadzanie innowacji w naszych projektach systemów, a tym samym pozwoli na lepszą ochronę danych i zapewni nowe sposoby dynamicznego udostępniania zasobów. Dzięki platformie Project Monterey, nasze systemy ThinkAgile VX będą mogły obsługiwać pełną wirtualizację i zapewnią uruchamianie VMware Tanzu na serwerach bare metal, w celu uzyskania maksymalnej wydajności, szybkości przetwarzania baz danych, AI / ML i dużych obciążeń analitycznych” – Greg Huff, dyrektor ds. Technologii, Data Center Group, Lenovo.

 

Aby rozwiązać te problemy, organizacje wdrożyły wyspecjalizowane systemy z akceleratorami sprzętowymi, takimi jak procesory graficzne, układy FPGA i karty sieciowe z funkcją odciążania ruchu. Takie podejście zwiększyło wydajność, lecz jednocześnie doprowadziło do separacji nie tylko zespołów, ale i co za tym idzie kompetencji, a także zwiększenia całkowitego kosztu posiadania. Wprowadziły też nowe poziomy złożoności i wymagań związanych z bezpieczeństwem.

 

„Ta współpraca to doskonała okazja do rozszerzenia naszego długoterminowego partnerstwa strategicznego z VMware i udostępnienia infrastruktury nowej generacji. Dzięki pakietowi oprogramowania VMware oraz platformie serwerowej firmy Intel zorientowanej na dane, a także  naszemu doświadczeniu w obszarze sieci, zwiększymy wartość dla klienta i elastyczność, jaką niesie ze sobą SmartNIC dla każdej branży” – Patty Kummrow, wiceprezes Data Platforms Group i GM Ethernet Product Group, Intel.

 

„Nowoczesne aplikacje wymagają architektury, która wnosi więcej inteligencji do chmury hybrydowej. Moc obliczeniowa wsparta procesorami graficznymi NVIDIA napędza takie obszary, jak AI, data science, HPC czy obciążenia graficzne. Zintegrowany z VMware Cloud Foundation procesor NVIDIA BlueField-2 DPU zapewnia klientom VMware niesamowitą wydajność, bezpieczeństwo i programowalność przetwarzania danych w korporacyjnych centrach danych oraz przyspiesza każdą aplikację” – Manuvir Das, szef działu informatyki dla przedsiębiorstw w firmie NVIDIA.

 

„Założyliśmy Pensando w przekonaniu, że ogromny wzrost ilości danych i zapotrzebowanie na usługi rozproszone tworzone przez nowe technologie, takie jak 5G, IoT i AI, wymaga nowego podejścia do przedsiębiorstwa, infrastruktury usługowej i chmury. Naszą wizją platformy usług rozproszonych Pensando była zawsze programowalna, skalowalna, bardzo bezpieczna platforma o małych opóźnieniach, która nie tylko poprawia wydajność i możliwości platformy serwerowej, lecz jest kluczem do uproszczenia operacji w centrum danych i dostarczania aplikacji kolejnych generacji. Wszystko to sprawia, że ​​w naturalny sposób pasujemy do Projektu Monterey i cieszymy się, że zostaliśmy wybrani do współpracy z firmą VMware przy dostarczaniu prawdziwej infrastruktury sterowanej aplikacjami” – Prem Jain, dyrektor generalny Pensando.

 

Realizacja Projektu Monterey ma pomóc organizacjom w zarządzaniu coraz bardziej złożonym środowiskiem aplikacji. Projekt obejmie:

 

  • Wsparcie dla technologii SmartNIC: VMware rozwija VMware Cloud Foundation (vSphere, vSAN i NSX) w celu wsparcia technologii SmartNIC, pełniącej również rolę jednostki przetwarzania danych – nowego komponentu architektury, który odciąża procesor od przetwarzania zadań. Dzięki obsłudze technologii SmartNIC, VMware Cloud Foundation będzie w stanie zapewnić wirtualizację mocy obliczeniowej na procesorze serwera, jednocześnie przenosząc funkcje sieciowe i obsługi pamięci masowej I/O do procesora SmartNIC. Umożliwi to aplikacjom maksymalne wykorzystanie dostępnej przepustowości sieci, jednocześnie oszczędzając cykle procesora serwera w celu uzyskania jak najwyższej wydajności aplikacji. Firma VMware wykonała pierwszy krok w tej ewolucji, umożliwiając uruchamianie VMware ESXi na SmartNIC.

 

  • Przebudowa platformy: VMware przebuduje VMware Cloud Foundation, aby umożliwić dezagregację serwera, w tym wsparcie obsługi serwerów bare metal. Dzięki temu aplikacja działająca na jednym serwerze fizycznym będzie zużywać zasoby akceleratora sprzętowego, takie jak FGPA (programowalne układy logiczne)  z innych serwerów fizycznych. Umożliwi to również dynamiczny dostęp do zasobów fizycznych w oparciu o polityki konfiguracji lub API dostosowane do potrzeb aplikacji. Ponieważ ESXi działa na SmartNIC, organizacje będą mogły używać jednej struktury do zarządzania całą infrastrukturą obliczeniową, niezależnie od tego, czy będzie ona zwirtualizowana czy fizyczna. Oddzielenie funkcji sieciowych, pamięci masowej i funkcji bezpieczeństwa od głównego serwera umożliwi aktualizację oprogramowania i firmware (mikro-kodu) niezależnie od serwera.

 

  • Bezpieczeństwo: Projekt Monterey umożliwia firmie VMware urzeczywistnienie wizji wewnętrznego bezpieczeństwa. Każdy SmartNIC może obsługiwać w pełni funkcjonalny firewall stanowy i zaawansowany pakiet zabezpieczeń. Ponieważ operacje będą realizowane na karcie sieciowej, a nie na serwerze, można wdrożyć nawet tysiące małych zapór ogniowych i automatycznie dostroić je w celu ochrony określonych usług, które składają się na aplikację. Każdej usłudze można zapewnić inteligentną ochronę, która może pomóc w załataniu każdej luki. Umożliwi to stworzenie dopasowanej ściśle do potrzeb ochrony, którą można automatycznie dostroić i wdrożyć w dziesiątkach tysięcy usług aplikacyjnych. Dodatkowo, Projekt Monterey umożliwi przedsiębiorstwom lub dostawcom usług wspierającym wielu klientów, ich odizolowanie od głównej infrastruktury.

 

Projekt Monterey zapewni organizacjom dostosowywanie centrów danych, środowisk chmurowych lub brzegowych do potrzeb aplikacji w zakresie wydajności, dostępności i bezpieczeństwa. Ponadto realizacja inicjatywy oznacza, że VMware będzie rozwijać infrastrukturę i realizować spójne działania dla wszystkich aplikacji – zmniejszając zapotrzebowanie na specjalistyczne systemy, zespoły i narzędzia do zarządzania, co z kolei zmniejszy ogólną złożoność i całkowity koszt posiadania TCO.

 

Na całym świecie firmy telekomunikacyjne w coraz większym stopniu wykorzystują platformę VMware Telco Cloud do wirtualizacji i konteneryzacji wdrożeń sieci 5G. Projekt Monterey pomoże im w dalszym przyspieszeniu tworzenia wysoce wydajnej, w pełni zwirtualizowanej infrastruktury 5G, niezbędnej do świadczenia zaawansowanych, innowacyjnych usług w sieciach 5G.

 

Wsparcie Projektu Monterey

Projekt Monterey zyskał szerokie wsparcie dostawców, co pozwoli na dostarczanie elastycznych, zintegrowanych rozwiązań. VMware współpracuje z Intel, NVIDIA i Pensando i będzie wykorzystywać ich technologie SmartNIC w ramach Projektu Monterey. Dell Technologies, HPE i Lenovo dostarczą z kolei zintegrowane systemy oparte na Projekcie Monterey.

 

Dostępność

Projekt Monterey to zapowiedź technologii. Firma VMware nie ogłasza obecnie jej dostępności.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewcisco-ma-zaplacic-19-miliarda-dolarow-w-amerykanskim-procesie-patentowym/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE