Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Vertiv publikuje pierwszy raport dotyczący środowiska, spraw społecznych i zarządzania (Environmental, Social and Governance, ESG).

Vertiv, globalny dostawca rozwiązań krytycznej infrastruktury cyfrowej i zapewniania ciągłości działania, opublikował swój pierwszy raport dotyczący środowiska, spraw społecznych i zarządzania (Environmental, Social and Governance, ESG).

W raporcie przedstawiono podejście firmy Vertiv do kwestii wydajności energetycznej i wodnej, różnorodności, sprawiedliwości i integracji (Diversity, Equity and Inclusion, DE&I), zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz innych tematów związanych ze środowiskiem, sprawami społecznymi i zarządzaniem. Treści zawarte w raporcie posłużą jako punkt odniesienia, na którym firma będzie bazować swoje przyszłe działania.

 

Wszyscy wiemy, jak ważna jest wymiana informacji dla naszego codziennego życia i globalnej gospodarki. Światowy apetyt na dane wciąż rośnie, a nasze rozwiązania pozwalają utrzymać przetwarzające je systemy w stanie gotowości i łączności. Ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę z obecnych i potencjalnych skutków zmian klimatycznych – powiedział Rob Johnson, dyrektor generalny Vertiv. Staramy się sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na krytyczną infrastrukturę cyfrową, a jednocześnie ograniczać wpływ naszych działań i produktów na środowisko. W związku z tym wprowadzamy innowacje, aby opracować bardziej wydajne i skuteczne sposoby wspierania krytycznej infrastruktury cyfrowej.

 

W strukturach firmy Vertiv powstał wykonawczy komitet sterujący (Executive Steering Committee), skupiający się na zagadnieniach związanych z ESG. Składa się on z liderów wyższego szczebla z całego przedsiębiorstwa, którzy dokonują oceny działań ESG. Niektóre z nich obejmują:

  • Wprowadzenie nowych i zmodernizowanych produktów charakteryzujących się wysoką efektywnością energetyczną i wodną oraz rozbudowa oferty o kolejne w najbliższych miesiącach i latach.
  • Uczestnictwo jako partner w kilku przedsięwzięciach branżowych mających na celu rozwiązanie problemów związanych z wydajnością centrów danych i szkodliwą emisją, w tym w EcoEdge PrimePower Project (E2P2), Sustainable Digital Infrastructure Alliance (SDIA), European Data Centre Association (EUDCA) oraz RISE Partnership Program.
  • Wewnętrzny przegląd emisji gazów cieplarnianych przez Vertiv w zakresie 1 i 2 (Scope 1 i 2).
  • Opracowanie metod analizy wydajności i usprawnień, które pomogą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w działalności operacyjnej.
  • Zmniejszenie o 12% w ujęciu rocznym liczby wypadków podlegających zgłoszeniu na podstawie reguł opracowanych przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.
  • Wprowadzenie szkoleń wspierających globalne dążenie Vertiv do zapewnienia różnorodności, sprawiedliwości i integracji.
  • Mianowanie w ciągu ostatnich dwóch lat wielu kobiet na stanowiska kierownicze w firmie, w tym Sheryl Haislet, dyrektora ds. informacji oraz Stephanie Gill, głównego radcy prawnego.

 

Ponieważ Unia Europejska jest światowym liderem w zakresie celów i regulacji dotyczących zrównoważonego rozwoju, raport ten ma szczególne znaczenie dla Vertiv w regionie EMEA, gdzie wzmocni regionalne działania i zwiększy nasze cele związane ze zrównoważonym rozwojem w regionie MEA – powiedział Karsten Winther, prezes Vertiv w regionie EMEA. Musimy przyjąć dwutorowe podejście, aby dostosować się do rosnącego popytu w branży, a jednocześnie zapewnić, że nasza strategia promuje odpowiedzialne praktyki.

 

Pełną wersję raportu można uzyskać na stronie Vertiv.com

 

Liderzy Polskiej Doliny Cyfrowej dają przykład, jednak polskie firmy są wciąż o krok za regionem, jeśli chodzi o inwestycje w chmurę, sztuczną inteligencję i IoT. 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE