Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Verizon został obciążony opłatą patentową w wysokości 847 mln USD

Amerykański operator Verizon został zobowiązany do zapłacenia właścicielowi patentu General Access Solutions 847 milionów dolarów.

Jak donosi The Register, Verizon został poinformowany przez federalną ławę przysięgłych we wschodnim Teksasie, aby zapłacił General Access kwotę z powodu naruszenia dwóch patentów.

Całkowita kwota składa się z 583 mln USD “rozsądnej opłaty licencyjnej” za naruszenie patentu USA nr 7 230 931 (patent ‘931) oraz dalszych 264 mln USD za naruszenie drugiego, 9 426 794 (‘794).

Verizon rzekomo naruszył patenty dotyczące 5G i hotspotów należące do General Access. Pozywająca firma nabyła je od pierwotnego wynalazcy, Raze Technologies i twierdzi, że segmenty sieci bezprzewodowych 5G Verizon, hotspoty smartfonów, bezprzewodowe routery domowe oraz urządzenia MiFi naruszają jego własność intelektualną. Oba patenty zostały pierwotnie zgłoszone w 2001 roku.

We wstępnej skardze firma stwierdziła, że sprzęt stacji bazowej Verizon naruszył jej patent ‘931, podczas gdy urządzenia bezprzewodowe Verizon, które odbierają sygnały komórkowe 4G i 5G, naruszają jej patent ‘794, gdy kierują informacje do stacji mobilnych za pomocą protokołów komunikacyjnych 802.11 WiFi.

Verizon z kolei uważa, że patenty są nieważne z powodu braku pisemnego opisu i/lub braku “pełnej funkcjonalności”. Jednak sędzia nie zgodził się z tym argumentem. Amerykański operator ma zamiar odwołać się od tej decyzji.

Szanujemy proces sądowy, ale głęboko nie zgadzamy się z werdyktem ławy przysięgłych. Będziemy się odwoływać i kontynuować administracyjne środki zaradcze, aby zastąpić dzisiejszą decyzję. To nie koniec sprawy. – powiedział rzecznik Verizon.

Portal Law360 poinformował, że szwedzki dostawca Ericsson również zdecydowanie nie zgadza się z werdyktem i ma zamiar poprzeć wszelkie działania ze strony Verizon.

Ericsson produkuje niektóre z rzekomo naruszających prawo zestawów, w tym stacje bazowe, i sprzedaje je firmie Verizon.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version