Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Układy graficzne Intel Xe-HPG przemianowane na Intel Arc. Ich nazwy kodowe wyraźnie nawiązują do gier RPG.

Alchemist, Battlemage, Celestial i Druid – takie nazwy kodowe nosić mają układy graficzne korzystające z GPU Intel Xe-HPG. Jako grupa także zyskują zupełnie nową nazwę – Intel Arc

 

Intel od dłuższego czasu projektował procesory graficzne Xe-HPG w częściowej tajemnicy. Oczywiście, samą architekturę Xe poznaliśmy wraz z debiutem procesorów Intel Tiger Lake (nawet w tej chwili piszę te słowa właśnie na laptopie z takim układem). Jednak to, na co szczególnie czeka świat, szczególnie gracze, to własne dGPU Intela, właśnie do tych graczy skierowane. Teraz wprawdzie nie otrzymaliśmy jeszcze nowych kart, ale już wiemy jak Intel chce je nazywać.

 

Nadchodząca rodzina Xe-HPG Intela będzie teraz oficjalnie nazywana Intel Arc. Intel Arc to wielopokoleniowy produkt (czyli jak NVIDIA GeForce czy AMD Radeon), przy czym pierwsza generacja DG2 nosi nazwę kodową Alchemist i ma zostać wprowadzona na rynek w pierwszym kwartale 2022 r. zarówno w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej. Kolejne generacje Arc będą obejmować nazwy kodowe Battlemage, Celestial i Druid. I tak, brzmi to jak nazwy klas w grze RPG. Bez wątpienia taka była inspiracja. Cóż, przynajmniej wiemy w jakie gry grają w Intelu.

Intel Arc to ukłądy graficzne zarówno dla desktopów, jak i notebooków.

Intel zapowiedział, że Alchemist zaoferuje natywne wsparcie dla wszystkich funkcji DX12 Ultimate, a także sprzętowo akcelerowany ray tracing i superpsampling oparte na sztucznej inteligencji. Szef sekcji zajmującej się GPU Intela, Raja Koduri, powiedział, że własny supersampler Intela, prawdopodobnie nazywany XeSS, może osiągnąć „lepszą jakość i wydajność”, ale powiedział, że firma spróbuje „dostosować się do otwartego podejścia, aby ułatwić pracę ISV (niezależnym wytwórcom oprogramowania)”, gdy zapytano go o kompatybilność DG2 z AMD FidelityFX Super Resolution.

 

Mercury Research przedstawiło wyniki badań rynku procesorów – AMD w dół w desktopach, ale to wcale nie jest zły sygnał.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE