Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

TTMS S.A. zwiększa zatrudnienie i planuje osiągnięcie neutralności klimatycznej do końca 2025 r.

W 2021 roku liczba nowo przyjętych pracowników w Transition Technologies MS S.A. (TTMS), dostawcy nowoczesnego outsourcingu IT dla globalnych korporacji, była niemal trzykrotnie wyższa niż rok wcześniej i wyniosła ponad 150 osób.  Od momentu powstania Spółki w 2015 r. zatrudnienie w niej wzrosło o niemal 600 proc. – wynika z raportu niefinansowego ESG za 2021 r. dotyczącego kwestii środowiskowych, społecznych i zarządczych, który opublikował TTMS.

Do końca 2023 r. ślad węglowy TTMS ma zmniejszyć się o 50 proc., a do końca 2025 r. być bliski zera, co pozwoli Spółce osiągnąć neutralność klimatyczną. Realizowany przez nią program TTMSgoesGreen zakłada sukcesywną wymianę floty samochodowej na elektryczną i hybrydową, wykorzystanie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w budynkach biurowych oraz zmniejszanie wysp ciepła w miastach poprzez nasadzenia drzew. Skuteczne kontrolowanie jakości i zakresu wprowadzanych inicjatyw proekologicznych zapewnia system zarządzania środowiskowego ISO14001, wdrożony przez TTMS w 2021 r. W 2022 r. jego zgodność z normą potwierdził niezależny audytor.

 

Mając na uwadze odpowiedzialność, jaka spoczywa na każdej dużej i dynamicznie rozwijającej się spółce, podjęliśmy decyzję o raportowaniu niefinansowym. W naszym pierwszym raporcie ESG za 2020 r. znalazły się przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, a także zasady tworzące nasz ład korporacyjny. Konieczność raportowania nadała naszym działaniom ramy i zmieniła nasz sposób myślenia o biznesie. Dzięki temu raport za 2021 r. jest już w pełni usystematyzowanym kompendium mówi Sebastian Sokołowski, Prezes Zarządu TTMS.

 

Rosnący zespół specjalistów

TTMS jest jednym z beneficjentów dynamicznego rozwoju europejskiego rynku outsourcingu usług IT i biznesowych, który w 2021 r. osiągnął rekordowy poziom i do tego ma bardzo dobre perspektywy dalszego wzrostu. Od momentu powstania w 2015 r. Spółka dwunastokrotnie zwiększyła swoją sprzedaż, stając się graczem o zasięgu międzynarodowym z oddziałami m.in. w Malezji, Wielkiej Brytanii, Danii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Singapurze. Wraz z dynamicznym rozwojem rośnie również zatrudnienie w TTMS. Na koniec 2021 r. zespół Grupy liczył 670 pracowników. Są to głównie eksperci z zakresu IT, czyli programiści, architekci systemów, testerzy, kierownicy projektów oraz osoby zajmujące się bezpośrednim wsparciem klienta. Tylko w 2021 r. do Grupy dołączyły 153 osoby. To niemal trzykrotnie więcej niż w 2020 r.

 

Prognozy dotyczące przyszłości rynku pracy IT, mówią o niewystarczającej liczbie specjalistów kończących studia, co oznacza utrzymywanie się „rynku pracownika”. Sytuacja ta przekłada się na rywalizację o specjalistów na polach innych niż jedynie wysokość wynagrodzenia. Liczy się atrakcyjność realizowanych projektów, styl zarządzania zespołami, obrane technologie, lecz również pakiet korzyści pozapłacowych oraz przyjazna atmosfera. W TTMS staramy się to wszystko zapewnić naszym pracownikom mówi Sebastian Sokołowski, Prezes Zarządu TTMS.

 

TTMS koncentruje się na pozyskiwaniu pracowników z rynków rodzimych. W jego polskim zespole są jednak również wysoko wykwalifikowani eksperci z innych krajów, głównie z Europy Środkowej. Grupa analizuje także potencjał rynków pozaeuropejskich i ma już pierwsze doświadczenia z rekrutacjami specjalistów z Kenii, która od wielu lat uważana jest za finansowe i logistyczne centrum Afryki Wschodniej i z powodzeniem przyciąga zagranicznych inwestorów.

Spółka wspiera edukację i rozwój zawodowy nowego pokolenia specjalistów IT. Współpracuje z  czelniami, zarówno poprzez biura kariery, jak i docierając do studentów poprzez portale internetowe, webinaria, dni otwarte, czy też targi pracy. Najlepszym spośród praktykantów i stażystów proponuje stałe zatrudnienie w Grupie.  W ten sposób w 2021 r. zespół TTMS powiększył się o 16 osób.

 

 

Więcej drzew, zadbane torfowiska

W 2021 r. TTMS wyemitował ok. 190 ton CO2 do atmosfery, czyli o ok. 10 proc. więcej niż przed rokiem. Było to związane ze zwiększeniem zatrudnienia, zainteresowaniem pracą z biur oraz powrotem regularnych delegacji do klientów. Dostawca outsourcingu IT planuje jednak systematyczne ograniczenie emisji w najbliższych latach, w czym pomóc ma realizacja programu TTMSgoesGreen. Tam gdzie jest to możliwe, TTMS zachęca administratorów wynajmowanych przez siebie biur do instalowania paneli fotowoltaicznych lub zakupu energii ze źródeł odnawialnych. Modernizuje także swoją flotę samochodów służbowych, zastępując je autami elektrycznymi lub hybrydowymi oraz organizuje akcje proekologiczne, które mają ogromny wpływ na ochronę środowiska.

Dzięki tym działaniom do końca 2023 r. ślad węglowy TTMS powinien zmniejszyć się 50 proc., aby do końca 2025 r. spaść do minimalnego, dającego się skompensować poziomu. Mają to umożliwić długoterminowe projekty proekologiczne inicjowane przez Spółkę, jak między innymi ograniczanie miejskich wysp ciepła poprzez nasadzenia drzew. Spółka współpracuje również z Lasami Państwowymi przy rewitalizacji torfowisk odgrywających istotną rolę w pochłanianiu dwutlenku węgla z atmosfery. Systematyczne i efektywne planowanie oraz realizowanie polityki proekologicznej, umożliwia system zarządzania środowiskowego ISO 14001 wdrożony przez TTMS w 2021 r. W 2022 r.  jego zgodność z normą potwierdził niezależny audytor.

 

Dane pod specjalnym nadzorem

Pracując dla firm sektora farmaceutycznego oraz obronnego, a także wykorzystując najbardziej zaawansowane rozwiązania i systemy informatyczne, TTMS stosuje ponadprzeciętne środki bezpieczeństwa. Są one oparte m.in. na normach ISO/IEC27001 – system Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji, który obliguje Spółkę do corocznych audytów i stałego kontrolowania jakości systemów. TTMS uzyskał akredytację PSCI (Pharmaceutical Supply Chain Initiative), potwierdzającą spełnianie szeregu wymogów pozwalających na prace w branży farmaceutycznej. Posiada on również koncesję MSWiA określającą standardy pracy w projektach dystrybucji i wytwarzania, wdrażania i utrzymania oprogramowania dla policji i wojska.

TTMS należy do grona firm oraz instytucji naukowych wspierających Innovation Hub, czyli specjalną jednostkę powołaną przez NATO przy Dowództwie ds. Transformacji w Norfolk w Stanach Zjednoczonych. Pozwala to Spółce bezpośrednio włączyć się w rozwiązywanie problemów sektora obronności, a tym samym przyczynić się do bezpieczeństwa Polski.

 

IT RESELLER nr. 345/2021 “Jesteśmy gotowi na świat pracy hybrydowej” – podkreśla Kamil Sojka, NEE Video Collaboration Lead w firmie Logitech.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE