Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

TSMC wybrało serwery HPE z procesorami AMD EPYC, żeby móc osiągać lepsze rezultaty, ograniczając koszta uzyskać jeszcze lepszą wydajność.

TSMC to obecnie jeden z najważniejszych producentów układów scalonych na świecie i firma, która wiedzie prym w technologii produkcji półprzewodników. Firma ta jednak nie tylko produkuje wafle krzemowe, ale także szeroko inwestuje w badania (R&D). Od Ameryki, przez Europę po Azję TSMC zatrudnia ponad 50 000 pracowników, którzy potrzebują sprawnej infrastruktury IT, żeby móc bez problemów współpracować i osiągać coraz lepsze rezultaty. I to właśnie udało się osiągnąć za sprawą procesorów AMD EPYC.

 

„Pod względem wydajności, nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Przetestowaliśmy [procesory AMD EPYC] z kluczowymi aplikacjami i wydajność była znakomita. Do tego nie było żadnych problemów z kompatybilnością przy zadaniach związanych z obsługą produkcji oraz ogólnymi zadaniami wsparcia. – tłumaczy Simon Wang, dyrektor ds. infrastruktury i dywizji usług komunikacyjnych w TSMC. — Dla ogólnych zadań większa gęstość pamięci to oczywista przewaga procesorów AMD EPYC.”

 

Choć TSMC produkuje 7-nanometrowe rdzenie dla szeregu produktów AMD – od procesorów Ryzen, Ryzen Threadripper, EPYC przez karty graficzne Radeon po akceleratory Instinct, to nie oznacza, że serwery z procesorami AMD EPYC były od razu preferowanym rozwiązaniem.

 

 

Dla TSMC kluczowe było znalezienie produktów, które:

  • przy ustalonej już architekturze centrów danych zaoferują większe możliwości w ramach infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI),
  • będzie można szybko wdrożyć bez konieczności zmian w rozkładzie centrum danych,
  • zaoferują w tych warunkach optymalną wydajność, gęstość pamięci i kompatybilność,
  • dzięki zaoszczędzonej przestrzeni pozwolą w przyszłości rozbudować istniejące centra danych w miarę jak firma się będzie rozwijać.

 

„Przeprowadziliśmy rozmowy z HPE i produkt AMD był od razu gotowy do wykorzystania w naszej istniejącej infrastrukturze, co skróciło czas konieczny do wdrożenia. W innym wypadku musielibyśmy przeprowadzić więcej testów, które znacząco wydłużyłyby okres przygotowań. (…) Wprowadzamy właśnie serwery z procesorami EPYC do zespołów odpowiedzialnych za produkcję. (…) Dwa kolejne centra danych zostaną uruchomione w 2021 roku – jedno w Tainan, a drugie w Hsinchu.”

 

TSMC wybrała serwery z 64-rdzeniowymi procesorami AMD EPYC 7702P i 24-rdzeniowymi procesorami AMD EPYC 7F72, gdzie pierwszy rodzaj maszyny przeznaczony został do ogólnych zadań w ramach centrów danych, a drugi dla zespołów badawczych. Dzięki zastosowaniu pierwszych z nich TSMC mogło szybko i bezproblemowo zaimplementować mocne maszyny 1-procesorowe, które potrzebują mniej zasobów na instancję HCI uzyskując przy tym lepszą wydajność. Nie tylko ograniczyło to koszty zakupu, ale także zmniejszyło koszty niezbędnego zarządzania, energii oraz zaoszczędziło miejsce. Z kolei serwery z procesorami AMD EPYC 7F72 wybrano z względu na ich wysokie taktowanie w połączeniu z dużą liczbą (128) obsługiwanych linii PCIe4 oraz dużą ilością obsługiwanej pamięci.

 

„To jest procesor [EPYC 7F72], który rozważamy dla naszego zespołu badawczego ze względu na jego wysokie taktowanie. Zespół ten nie potrzebuje maszyn wieloprocesorowych czy dużej liczby rdzeni.” – powiedział Simon Wang.

 

 

Amerykanie naciskają na Tajwan – chcą by większa liczba chipów zasilała przemysł motoryzacyjny USA.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE