Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

TSMC rzekomo planuje budowę sześciu nowych zakładów produkcyjnych w USA. W tle geopolityczna rywalizacja USA vs Chiny.

Na świecie brakuje chipów – to nie jest tajemnica – wie to każdy; od dystrybutora, przez sprzedawcę, aż po klienta, który usiłuje kupić np. kartę graficzną. TSMC, zwiększając produkcję, może nieco poprawić tę sytuację. 

Globalny lider produkcji półprzewodników, firma TSMC z siedzibą na Tajwanie, planuje zwiększyć produkcję. Producent chipów chce rozpocząć działalność w nowej placówce zlokalizowanej w Arizonie w USA w ramach swojej globalnej ekspansji. Posunięcie to następuje po podpisaniu przez Joe Bidena zarządzenia, które zachęca producentów do przeniesienia bazy produkcyjnej do Stanów Zjednoczonych.

Budowa tego zakładu rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku. W idealnych warunkach produkcja rozpocznie się w 2024 r. Ta konkretna lokalizacja będzie służyć jako „mega fabryka”, która będzie dwukrotnie większa niż zwykły zakład produkcyjny TSMC. W raporcie stwierdza się, że zakład ten skoncentruje się na chipach 5 nm. Możemy jednak oczekiwać, że będzie on wytwarzał także układy w technologii 3 nm.

Podobne plany ma Samsung. Koreański gigant przeznaczył na fabrykę w Austin (Teksas) 10 miliardów dolarów. Inwestycja TSMC ma być bardziej ambitna. Firma planuje budowę łącznie sześciu fabryk w USA. Szczegółów, póki co, brak.

Warto spojrzeć na te inwestycję pod kątem strategicznym. Amerykanie rywalizują z Chinami na każdym właściwie polu, a w sztabach obu mocarstw buduje się złożone scenariusze wydarzeń na potrzeby analiz ryzyka. Zapewne znaczna liczba scenariuszy zakładających przejście konfliktu w charakter “gorący” wykazała, że brak dostatecznej produkcji chipów na własnym terytorium może być zbyt istotnym, by taką ewentualność ryzykować. Stąd zabiegi zarówno Trumpa, jak i teraz Bidena, aby producenci z Azji budowali swoje zakłady w Stanach Zjednoczonych.

https://itreseller.com.pl/itrnewit-reseller-tv-gosciem-programu-liderzy-branzy-jest-pawel-miszkiewicz-szef-kanalu-partnerskiego-w-hp-inc-polska/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE