Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

TSMC ma wkrótce rozpocząć próbną produkcję 2-nanometrowych chipów Apple’a

Po tym, jak Samsung ogłosił znaczący przełom w procesie 2 nm, zdobywając pierwszą partię zamówień od japońskiej firmy Preferred Networks zajmującej się sztuczną inteligencją, postępy również osiąga jego rywal TSMC. 

Według raportów Wccftech i ET News, TSMC ma rozpocząć w przyszłym tygodniu próbną produkcję chipów 2 nm, które podobno mają zostać zastosowane w nadchodzącej linii iPhone’a 17 w 2025 roku. W raportach wskazano, że produkcja próbna będzie prowadzona w fabryce Baoshan TSMC w Hsinchu na północnym Tajwanie, po uruchomieniu obiektów w drugim kwartale.

Krążą plotki, że iPhone 17 będzie pierwszym, który będzie wyposażony w chipy 2 nm firmy TSMC. Następnie chipy będą prawdopodobnie stosowane w 14-calowych i 16-calowych modelach MacBooka Pro. Według poprzedniego raportu MoneyDJ, bazy produkcyjne TSMC w procesie 2 nm znajdują się w Hsinchu Science Park i Kaohsiung na południowym Tajwanie, natomiast masowa produkcja ma rozpocząć się najpierw w Hsinchu, a początkowa miesięczna wydajność będzie wynosić około 30 000–35 000 płytek.

Apple i TSMC mają długą historię partnerstwa, ponieważ wszystkie chipy A17 Pro, M3 i M4 tego giganta smartfonów są produkowane w procesie technologicznym 3 nm firmy TSMC. Ponieważ podobno TSMC planuje w przyszłym tygodniu rozpocząć produkcję próbną w procesie 2 nm chipa M5 firmy Apple, cel firmy dotyczący wprowadzenia procesu 2 nm do masowej produkcji w 2025 r. będzie zgodny z harmonogramem, zauważa Wccftech.

Według Wccftech oczekuje się, że chip M5 w porównaniu do swojego poprzednika M4 będzie miał wzrost wydajności o 10 do 15 procent i zmniejszenie zużycia energii nawet o 30 procent w porównaniu z obecnymi chipami wykonanymi w procesie technologicznym 3 nm.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE