Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

TSMC dołącza do grona firm o wartości biliona dolarów

Tajwańska spółka TSMC osiągnęła w czwartek rekordowy poziom po odnotowaniu wysokich przychodów w drugim kwartale w związku z rosnącym popytem na aplikacje AI. W tym tygodniu TSMC również przekroczyło wartość rynkową wynoszącą bilion dolarów. 

Szał związany ze sztuczną inteligencją wywołał wzrost akcji producentów chipów na całym świecie. TSMC, największy na świecie kontraktowy producent chipów, którego klientami jest m.in. firma Nvidia, szczególnie skorzystała na rosnącym popycie na chipy obsługujące sztuczną inteligencję.

Firmy skupiające się na sztucznej inteligencji, głównie producenci chipów, miały w tym roku dobrą passę i odnotowały w czerwcu duży wzrost kapitalizacji rynkowej. W zeszłym miesiącu Nvidia na krótko wyprzedziła Microsoft i stała się najcenniejszą firmą świata.

Zagraniczni inwestorzy włożyli w tym roku 4,8 miliarda dolarów w tajwańską giełdę zdominowaną przez TSMC. Akcje TSMC, do którego klientów należy także Apple, wzrosły w tym roku o prawie 80%, znacznie przewyższając referencyjny indeks ważony Taiwan SE, który wzrósł o 35%.

W czwartek akcje TSMC notowane na giełdzie w Tajpej wzrosły o ponad 2% do rekordowego poziomu 1080 dolarów T, podnosząc wartość rynkową firmy do 28 bilionów dolarów (861 miliardów dolarów) i czyniąc ją najcenniejszą azjatycką spółką notowaną na giełdzie.

Akcje ADR TSMC, notowane po raz pierwszy na giełdzie nowojorskiej w 1997 r., wzrosły w poniedziałek o 4,8% do rekordowego poziomu 192,79 dolarów, na krótko zwiększając wartość rynkową firmy do 1 biliona dolarów. W środę ceny ADR zamknęły się na poziomie 191,05 USD.

TSMC ma opublikować pełen raport finansowy za drugi kwartał 18 lipca.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE