Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Trzy kluczowe kwestie ekologicznie odpowiedzialnego dozoru

Czynniki ESG stały się kluczowymi punktami odniesienia dla zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw i ich pozytywnego wpływu na ekosystem. W tym tekście przedstawiamy możliwości i rozwiązania, które pozwalają dokonywać bardziej świadomych i zrównoważonych wyborów w zakresie systemów dozoru.

 

Wiemy, że w dążeniu do uczynienia firmy bardziej odpowiedzialną za środowisko liczy się każde ulepszenie, systemy bezpieczeństwa nie są tu wyjątkiem. Ponieważ unijne przepisy wymagają obecnie od firm osiągania celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, rzeczywistość jest taka, że minimalizowanie śladu środowiskowego będzie jedynie zyskiwać na wadze. Niezależnie od tego, czy kupujesz nowe, czy aktualizujesz istniejące rozwiązania, potrzebujesz takich, które mogą definitywnie przyczynić się do realizacji tych wytycznych.

 

Jednak wiedza o tym, na co zwracać uwagę, może być trudna. Pojawia się mnóstwo pytań – „jak możemy pomóc klientom w dokonywaniu bardziej świadomych wyborów? Na co powinni zwracać uwagę u dostawcy lub partnera?”. Odpowiedzi na te pytania można poznać jedynie wtedy, gdy sprawdzimy cały (często długi) łańcuch dostaw. Aby zachować prostotę, zidentyfikowaliśmy trzy kluczowe kwestie, które pomogą w podejmowaniu decyzji przy zakupie systemów dozoru, obejmujące zużycie energii, materiały wykorzystane w procesie produkcji oraz zrozumienie całego cyklu życia produktu.

 

Zmniejszenie zużycia energii

Jeśli chodzi o zużycie energii, należy zadać dwa główne pytania: ile energii potrzebuje system? I czy można ją zmniejszyć? Analizy wykazały, że kamery zużywają najwięcej energii w systemie dozoru, około 60 do 80 procent w całym cyklu życia produktu. Większość tego zużycia ma miejsce w fazie użytkowania produktu, a nie w trakcie produkcji czy wysyłki.

W tym przypadku ważnym jest, aby spojrzeć na system jako całość, zrozumieć w jaki sposób komponenty wzajemnie się uzupełniają i współpracują w celu zmniejszenia ogólnego poziomu zużycia energii. Na przykład technologia optymalizacji oświetlenia (taka jak Axis Lightfinder) lub czujniki podczerwieni mogą zmniejszyć potrzebę stosowania silnego oświetlenia. Inne produkty mogą umożliwiać wyłączenie niektórych elementów, takich jak diody LED lub niepotrzebne funkcje ogrzewania w określonych warunkach otoczenia, co może mieć ogromny długoterminowy wpływ na ogólne zużycie energii.

 

Innym poważnym problemem, jeśli chodzi o zużycie energii, jest przechowywanie danych. Centra danych są wielkimi konsumentami energii, a ich chłodzenie wymaga ogromnej ilości energii. Dodatkowo stale rośnie pobór mocy z systemów sztucznej inteligencji nastawionych na głębokie uczenie się i szkolenie modeli. Tak więc, jako klienci stawiający coraz większe wymagania tym usługom, istotne jest, abyśmy zmniejszyli ilość pamięci masowej, której potrzebujemy, bez utraty ważnych dla nas funkcjonalności.

Jednym z bardzo skutecznych sposobów jest zmniejszenie szybkości transmisji nagrań wideo. Dzięki odpowiedniej technologii kompresji wideo można zarówno obniżyć wymagania dotyczące przepustowości, jak i zmniejszyć całkowitą wymaganą przestrzeń dyskową serwera średnio o 50 procent, a w niektórych przypadkach nawet o 90 procent. Ma to nie tylko bardzo pozytywny wpływ na ocenę zrównoważonego rozwoju, ale z czasem prawdopodobnie przyniesie również znaczne oszczędności.

 

Unikanie stosowanie niebezpiecznych lub wątpliwych materiałów

Bardzo ważnymi elementami mającym wpływ na kwestie ekologiczne są materiały, z których produkuje się urządzenia dozorujące. Niebezpieczne surowce, takie jak PVC (polichlorek winylu) lub potencjalnie toksyczne i rakotwórcze BFR/CFR (bromowane i chlorowane środki zmniejszające palność) nadal pojawią się w składach różnych produktów. Przed zakupem warto przeanalizować dane udostępniane w ofercie producenta, ze szczególnym nastawianiem na odnalezienie listy produktów wolnych od BFR / CFR / PVC, a także przyszłych celów i harmonogramów całkowitego pozbycia się tych materiałów z oferty tej firmy (zwykle można je znaleźć w rocznych raportach dotyczących zrównoważonego rozwoju).

Obecnie wielu producentów przyjmuje również ekologiczne podejście do badań i rozwoju oraz projektowania. Jest to duży krok w kierunku wycofania niebezpiecznych lub wątpliwych ekologicznie materiałów i przejścia na bardziej zrównoważone alternatywy. Przykładowo stosowanie materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak odnawialne tworzywa sztuczne na bazie węgla, pomaga chronić zasoby naturalne.

Oprócz kwestii środowiskowych i zdrowotnych, pozyskiwanie zrównoważonych surowców musi również gwarantować, że wykorzystywane są wyłącznie minerały wolne od konfliktów. Minerały, takie jak złoto, cyna i wolfram, nie mogą być wydobywane na obszarach objętych konfliktami, gdzie ich sprzedaż może przedłużyć konflikty zbrojne. Etyczni sprzedawcy będą egzekwować kodeks postępowania w swoich łańcuchach wartości, regularnie kontrolując dostawców i przestrzegając surowych standardów.

 

Perspektywa cyklu życia

Zużyte urządzenia elektroniczne i elektryczne (e-odpady) to najszybciej rosnący strumień śmieci na świecie. W związku z tym ważne jest, aby spojrzeć na każdy zakup z holistycznej perspektywy, badając, jak blisko modelu cyklicznego jest każdy potencjalny sprzedawca.

 

Pojawiają się pytania, jak zrównoważony jest proces produkcji i czy produkty mogą mieć drugie życie? Zamiast wyrzucać na wysypisko śmieci, czy można je naprawić, ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi, gdy osiągną koniec okresu użytkowania?
Trwają badania nad zamknięciem pętli od surowca z powrotem do surowca. Na przykład firma Apple stworzyła roboty do demontażu, które pomagają odzyskiwać pierwiastki ziem rzadkich, stal i wolfram ze zużytych telefonów komórkowych. Axis wykorzystuje więcej materiałów pochodzących z recyklingu i dąży do poprawy standardów zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości.

 

Dobrzy dostawcy zobowiążą się do realizacji przejrzystych, opartych na nauce celów
i z pewnością będą mieli przynajmniej wstępne punkty odniesienia dla swoich postępów. Jeśli nie są w stanie niczego zapewnić, to być może nie są dla ciebie odpowiedni. W końcu nie chodzi tylko o koszty, ale też o przyjęcie dobrych zmian na stałe. Liczy się każdy krok we właściwym kierunku, nieważne jak mały.

 

Globalna sprzedaż półprzewodników wzrosła do 53,1 mld USD, co jest rekordem, jeśli chodzi o wartość miesięczną

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

Exit mobile version