Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Trwają globalne finały Huawei ICT Competition 2021-2022, w tegorocznym finale do rywalizacji staneło aż 132 zespołów z całego świata.

W siedzibie głównej Huawei w Chinach trwają globalne finały Huawei ICT Competition 2021-2022. Łącznie 132 drużyny z 43 krajów dostały się do tej fazy konkursu po rozegraniu zawodów na poziomie krajowym i regionalnym. Ze względu na pandemię, wszyscy finaliści będą brali udział w finałowych zmaganiach w formie online. Łącznie inicjatywa przyciągnęła 150 tys. studentów reprezentujących ponad 2000 uniwersytetów i szkół wyższych z całego świata.

Huawei co roku organizuje konkurs ICT Competition na partnerskich uczelniach biorących udział w programie ICT Academy. W tym roku konkurs odbędzie się już po raz szósty. To swoista platforma, która daje studentom i studentkom okazję do współzawodnictwa i wymiany innowacyjnych pomysłów oraz poszerzenia wiedzy w zgodzie ze światowymi standardami. W ramach tego projektu Huawei wspiera m.in. polskie uczelnie i pomaga im rozwinąć ich laboratoria badawcze, a także proponuje certyfikowane kursy zarówno dla studentów, jak i dla naukowców. Zaangażowane uczelnie z Polski to aktualnie Politechnika Poznańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Akadamia Leona Koźmińskiego oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

 

Rozwój branży ICT będzie wymagał dużej liczby wysoko wykwalifikowanych ekspertów ICT. Firma Huawei stara się budować ekosystem talentów tak w edukacji, jak i przemyśle, jednocześnie podnosząc umiejętności cyfrowe w całym społeczeństwie, aby nasza branża mogła się rozwijać kompleksowo i spójnie. Konkurs jest ważnym elementem działań firmy Huawei na rzecz budowania innowacyjnej edukacji, a jego celem jest promowanie sprawiedliwego i wysokiej jakości systemu kształcenia – skomentował Steven Zhu, prezes Huawei Enterprise ds. rozwoju partnerów podczas ceremonię otwarcia tegoroczen edycji ICT Competition

 

Trening z innowacyjności

Tegoroczna edycja będzie się składać z trzech ścieżek wyzwań: Praktyka, Innowacje i Przemysł. W pierwszej części sprawdzana będzie wiedza studentów oraz studentek z zakresu ICT, ich umiejętności praktyczne i zdolność do pracy zespołowej. Z kolei w części Innowacje uczestnicy konkursu dostaną do rozwiązania zagadnienie o istotnej wartości społecznej i biznesowej, z wykorzystaniem takich technologii, jak AI, IoT, big data, chmura i Internet mobilny. Nowo wprowadzona w tym roku ścieżka dot. rozwoju różnych gałęzi przemysłu skoncentruje się na scenariuszu inteligentnych dróg, aby zachęcić uczniów do rozwiązywania rzeczywistych problemów tej branży i zapewniania jej wartości biznesowej poprzez innowacyjne rozwiązania.

Każda ze ścieżek zakończy się zadaniem specjalnym. W ramach ścieżki praktycznej uczestnicy odbędą pełen 8-godzinne egzaminacyjne praktyki laboratoryjne, a finały ścieżek Innowacje oraz Przemysł polegać będą na prezentacjach zespołów na temat ich rozwiązań przed jury. Ponadto w tym roku uczestnicy będą mogli po raz pierwszy ubiegać się o nagrody Women In Tech Awards, które zostały stworzone, aby uhonorować wybitne talenty wśród młodych liderek, biorących udział w konkursie.

 

Edukacja przyszłości

Podczas gali otwarcia konkursu wystąpił Peter Wells, szef Sekcji UNESCO ds. Szkolnictwa Wyższego, który chwalił możliwości, jakie stwarza inicjatywa ICT Competition i dzięki którym studenci na całym świecie mogą uzyskać bezpłatny dostęp do kursów edukacyjnych i materiałów do nauki. Na zakończenie swojego wystąpienia powiedział, że ma nadzieję, iż UNESCO i Huawei będą wspólnie pracować nad poprawą umiejętności cyfrowych i technologicznych ludzi na całym świecie, promować zrównoważony i sprawiedliwy rozwój w różnych regionach oraz niwelować podziały cyfrowe na świecie.

Konkurs Innowacji oraz ceremonia zamknięcia finału będą transmitowane na żywo. Podczas transmisji na żywo zostanie również zaprezentowane najnowsze rozwiązanie Huawei w zakresie rozwijania talentów – Huawei Academy Talent Training Platform. Ceremonia zamknięcia i wręczenia nagród odbędzie się 25 czerwca.

Więcej informacji na temat finału ICT Academy można znaleźć tutaj.

 

Huawei podczas finałowej gali konkursu „Huawei Startup Challenge II”, nagrodził najbardziej innowacyjne polskie startupy.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE