Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

The Frame Wall na targach w Bazylei

Na odbywających się właśnie targach Art Basel w Bazylei firma Samsung, jako pierwszy oficjalny partner wystawy, zaprezentowała najnowszą linię unikatowych telewizorów The Frame. Tegoroczne wydarzenie odbywa się w dniach 13-16 czerwca w centrum wystawienniczym Messe Basel w Szwajcarii.

Zainicjowane w 1970 roku przez marszandów z Bazylei targi Art Basel zajmują się organizacją najważniejszych na świecie pokazów sztuki nowoczesnej i współczesnej w Bazylei, Miami Beach, Hongkongu i Paryżu. Podczas tegorocznej edycji w Bazylei Art Basel zgromadzi 285 wiodących galerii z 40 krajów, by zaprezentować dzieła sztuki najwyższej jakości – od malarstwa i rzeźby po fotografię i dzieła cyfrowe – powstałe od początków XX wieku aż do dziś. Art Basel po raz kolejny potwierdzi swoją niezrównaną pozycję inspirującego miejsca spotkań ludzi ze świat sztuki.

Podczas targów firma Samsung będzie gospodarzem „Salonu The Frame”, ekskluzywnego stoiska, w którym zaprezentowaną będą – w ramach koncepcji „Nowego sposobu obcowania ze sztuką” – lifestyle’owe telewizory The Frame. Modele te znajdą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz autorskiego salonu i będą widoczne podczas całego pokazu, by zapewnić odwiedzającym różnorodne i niezwykle bogate wrażenia wizualne.

“Dzięki udziałowi firmy Samsung w targach Art Basel w charakterze wiodącego oficjalnego partnera w kategorii wyświetlaczy, The Frame ugruntowuje swoją pozycję jako telewizor lifestyle’owy, który jest idealny do cyfrowej prezentacji dzieł sztuki – powiedział Cheolgi Kim, Executive Vice President of Visual Display Business at Samsung Electronics. – Planujemy zapewnić więcej cyfrowych doświadczeń artystycznych dzięki The Frame i w ten sposób przyczynić się do rozwoju ekosystemu sztuki przesuwając tym samym granicę integracji technologii z artystyczną kreacją.”

Na ekskluzywnym stoisku firmy Samsung można będzie zobaczyć The Frame Wall – swoisty kolaż złożony z 14 modeli telewizorów z rodziny The Frame, wyróżniających się wyjątkową jakością obrazu QLED 4K. W „strefie skarbów” (Highlight Zone) wewnątrz stoiska zaprezentowana zostanie szeroka gama niezwykłych dzieł sztuki dostępnych w dedykowanym sklepie Samsung Art Store, a interaktywna przestrzeń „znajdowania telewizorów The Frame” (Find The Frame Zone) pozwoli odwiedzającym bawić się odgadywaniem, które z wiszących obok siebie obrazów to „fizyczne oryginały”, a które z nich to wizualizacje cyfrowe.

W „Salonie The Frame” odbyły się też dwie sesje dyskusyjne na żywo, zatytułowane „The Frame & Chat”, których gospodarzem była Daria Brit Greene, kuratorka Samsung Art Store – autorskiej platformy subskrypcji dzieł sztuki cyfrowej. Pierwszy wywiad został przeprowadzony z Angelle Siyang-Le, dyrektor Art Basel Hong Kong (11 czerwca), a drugi z Irene Kim, Global Head of VIP Relations, członkinią zarządu Art Basel (12 czerwca). Uczestnicy mogli wysłuchać wypowiedzi dwóch liderów targów Art Basel na temat trendów w sztuce i najważniejszych wydarzeń pokazu, a także dowiedzieć się więcej o znaczeniu i celach współpracy z firmą Samsung.

Ponadto, by uczcić wybór telewizora The Frame jako pierwszego oficjalnego partnera targów w sferze wizualizacji, firma Samsung zorganizuje sesję z udziałem wybitnych wpływowych osobistości – w tym Fritza Proctora i Genevy Vanderzeil – podczas której zapoznają się z wystawą i możliwościami telewizora The Frame.

Telewizor The Frame został zaprojektowany z myślą o prezentacji dzieł sztuki jako jednej z jego głównych funkcji. Urządzenie wyposażono w Tryb Sztuka, pozwalający zamienić salon w prywatną galerię sztuki. Z kolei dedykowany sklep ze sztuką Art Store daje możliwość skorzystania z ponad 2500 dzieł pochodzących najbardziej renomowanych muzeów i galerii na świecie, takich jak Luwr w Paryżu, Prado w Madrycie, galeria Tate Modern w Londynie, Albertina w Wiedniu czy Metropolitalne Muzeum Sztuki w Nowym Jorku. Ponadto The Frame to telewizor, który zachwyci każdego, kto ceni sobie minimalistyczne wzornictwo oraz doskonałą jakość obrazu. Matowa Powłoka Ekranu sprawia, że można w pełni skupić się na wyświetlanych dziełach, niezależnie od pory dnia. Innymi słowy ani światło sztuczne, ani naturalne nie odbija się od ekranu, pozwalając cieszyć się ulubionymi treściami nawet w najbardziej słoneczny dzień. Natomiast elegancki Design Obrazu sprawia, że trudno powiedzieć, czy mamy do czynienia z telewizorem czy „tradycyjnym” obrazem na ścianie.

O targach Art Basel

Zainicjowane w 1970 roku przez marszandów z Bazylei targi Art Basel organizują dziś najważniejsze na świecie pokazy sztuki nowoczesnej i współczesnej w Bazylei, Miami Beach, Hongkongu i Paryżu. Każda wystawa jest wyjątkowa, dopasowana do miasta i regionu gospodarza, co znajduje odzwierciedlenie w uczestniczących w niej galeriach, prezentowanych dziełach sztuki i treściach równoległych programów przygotowywanych dla każdej edycji we współpracy z lokalnymi instytucjami. Wprowadzenie nowych platform cyfrowych i inicjatywy takie, jak Art Basel i UBS Global Art Market Report, pozwoliły targom wyjść poza tradycyjną, „fizyczną” formułę i trafić do szerszego grona odbiorców. Globalnym partnerem medialnym Art Basel jest The Financial Times. Więcej informacji można znaleźć na stronie artbasel.com.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE