Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Tesla może wydać w tym roku od 3 do 4 mld USD na sprzęt Nvidii

Tesla prawdopodobnie wyda w tym roku od 3 do 4 miliardów dolarów na zakup sprzętu firmy Nvidia – powiedział dyrektor generalny Elon Musk w poście na platformie społecznościowej X.

Musk dodał również, że z 10 miliardów dolarów wydatków kapitałowych związanych ze sztuczną inteligencją w tym roku, około połowa to wydatki wewnętrzne.

Wcześniej we wtorek Tesla podobno powiedziała Nvidii, aby priorytetowo traktowała dostawy procesorów AI do jego firm X i xAI, a nie do producenta pojazdów elektrycznych.

Rozwój wydarzeń wyprzedza również kluczowe głosowanie akcjonariuszy nad pakietem wynagrodzeń w Tesli.

W kwietniu Tesla podtrzymała swoją prognozę wydatków kapitałowych na ten rok na poziomie ponad 10 miliardów dolarów i podała, że ​​spodziewa się, że nakłady inwestycyjne wyniosą od 8 miliardów do 10 miliardów dolarów w każdym z kolejnych lat.

Tesla wydała 1 mld USD na infrastrukturę AI w I kwartale 2024 r.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE