Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Technologia pamięci 3D V-Cache prawdopodobnie trafi też do niedrogich CPU dla AM4.

Jak podaje serwis TechPowerUp, AMD zamierza ogłosić nowe procesory dla gniazda AM4, w tym nowe układy klasy low-end, które wykorzystają architekturę skrótowo nazwaną Zen3D (czyli rdzenie Zen3 + pamięć 3D V-cache).

Jak dotąd AMD wypuściło tylko jeden CPU dla desktopów wyposażony w warstwową pamięć 3D V-cache. Ryzen 7 5800X3D to jednak wydajny model z 8 rdzeniami, który, chociaż spotkał się z pozytywną reakcją użytkowników, nie jest układem dla wszystkich. To CPU, który świetnie sprawdza się w grach m.in. dzięki zastosowanej pamięci. Skoro technologia efektywnie pozwala na podniesienie wydajności, AMD może wykorzystać ją do wzmocnienia niższych segmentów swojego portfolio. Gdy AMD zapowiedziało Zen3 z 3D V-Cache w zeszłym roku oczekiwano, że seria 3D V-Cache rozszerzy się o 12- i 16-rdzeniowe jednostki. Póki co jednak, mamy do czynienia z jednym CPU.

3D V-Cache to pamięć warstwowa, dzięki której może mieć znacznie większą pojemność niż typowy cache L3 (fot. AMD)

Teraz jednak pojawiają się informacje, że AMD może wprowadzić na rynek kolejne CPU Zen3D, prawdopodobnie z mniej niż 8 rdzeniami. Sześciordzeniowy procesor z 3D V-Cache w rozsądnej cenie mógłby zdominować rynek CPU dla graczy. Interesujące, że informacja ma dotyczyć procesorów dla platformy AM4, a nie zbliżającej się wielkimi krokami AM5. Jak podaje TechPowerUp, więcej szczegółów na temat nadchodzących procesorów AMD powinno zostać udostępnionych w tym miesiącu.

Critical Communications World 2022: relacja z wydarzenia.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE