Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Technologia Lenovo ThinkSystem zwiększa wydajność „Niagary” — najpotężniejszego superkomputera w Kanadzie do zastosowań naukowych.

Najwydajniejszy kanadyjski superkomputer do zastosowań naukowych, Niagara, jest teraz dostępny dla naukowców ze wszystkich dziedzin z całego kraju. Umożliwia on wielkoskalowe obliczenia zbiorów big data wymagane do takich zastosowań, jak sztuczna inteligencja, badania zmian klimatycznych, modelowanie, astrofizyka itp. Kompleksowy system Lenovo obejmujący 1500 wysokowydajnych węzłów o wysokiej gęstości ThinkSystem SD530, szybkie rozwiązania sieciowe Infiniband oraz zaawansowaną pamięć masową DSS-G oferuje moc obliczeniową rzędu ponad 3 petaflops oraz 12 petabajtów pamięci masowej. Komputer jest przykładem realizacji strategii Lenovo zakładającej rozwiązywanie największych problemów ludzkości przy użyciu rozwiązań superkomputerowych.

 

Lenovo Data Center Group wraz ze SciNet na Uniwersytecie w Toronto, Compute Ontario i Compute Canada poinformowały o dodaniu 1500 węzłów superkomputerowych o wysokiej gęstości i wydajności Lenovo ThinkSystem SD530 do Niagary — najwydajniejszego w Kanadzie superkomputera naukowego. Zapotrzebowanie na wysokowydajne systemy komputerowe do badań ilościowych rośnie bardzo szybko, a najnowsza rozbudowa mocy obliczeniowej pomoże kanadyjskim naukowcom w uzyskiwaniu cennych wyników w badaniach nad sztuczną inteligencją, zmianami klimatycznymi i oceanami oraz w wielu innych dziedzinach przy użyciu big data.

 

Niagara to najszybszy pojedynczy klaster komputerowy w Kanadzie, a każdy wysokowydajny węzeł Lenovo ThinkSystem SD530 jest wyposażony w dwa procesory Intel Scalable z 20 rdzeniami każdy — łącznie to aż 60 000 rdzeni. Po dodaniu węzłów Lenovo ThinkSystem SR550 Niagara będzie oferować ponad 3 petaflops mocy obliczeniowej do jednoczesnych działań na zbiorach big data, symulacji i modelowania.

 

Chcemy pomagać najlepszym na świecie zespołom i instytucjom naukowym w wykorzystywaniu wysokowydajnych systemów obliczeniowych do rozwiązywania największych problemów stojących przed ludzkością — powiedział Scott Tease, dyrektor wykonawczy ds. technologii HPC i AI w Lenovo Data Center Group. „Nasza ścisła współpraca z Uniwersytetem w Toronto, Compute Ontario i Compute Canada nad rozwojem Niagary jako najpotężniejszej platformy komputerowej w kraju to doskonały przykład partnerskiej innowacyjności w ramach realizacji tego celu”.

 

Nowy system działa z wysokowydajną pamięcią masową Lenovo DSS-G o pojemności 12 petabajtów, która obsłuży ogromne zbiory danych najwybitniejszych naukowców w Kanadzie. Dane w pamięci masowej będą przechowywane w warstwach, co zapewni optymalną wydajność i podział na kategorie, a umożliwi to system plików IBM SpectrumScale. Z myślą o wydajności obliczeniowej węzły Lenovo ThinkSystem wykorzystują pośrednią pamięć masową o wysokiej przepustowości między napędami dyskowymi a procesorami.

 

Wspieramy badania w różnych dziedzinach — od klimatologii po nauki humanistyczne, od astrofizyki po nauki przyrodnicze, od nauk społecznych po inżynierię, fizykę i chemię — powiedział dr Daniel Gruner, dyrektor ds. technologii w SciNet na Uniwersytecie w Toronto. „Zajmujemy się tradycyjnym przetwarzaniem danych, symulacjami, analityką, a także coraz częściej maszynowym uczeniem się. Wielkość nowego systemu oraz jego zdolność do łatwej rozbudowy do pełnej skali klastra odgrywa kluczową rolę dla naszej społeczności akademickiej”.

 

Opracowany specjalnie z myślą o wykorzystywaniu i opracowywaniu innowacji superkomputer z technologiami Lenovo można rozbudowywać praktycznie bez ograniczeń i może on zapewnić infrastrukturę klasy eksaskalowej. System ten został wdrożony jako kompleksowe, energooszczędne rozwiązanie umożliwiające utrzymanie kosztów eksploatacji na niskim poziomie.

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE