Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Sztuczna inteligencja Siemensa odpowiedzialna za zarządzanie najnowocześniejszym data center w regionie bałtyckim.

Firma Siemens wdrożyła zintegrowane oprogramowanie do sterowania infrastrukturą krytyczną w największym i najnowocześniejszym centrum danych w regionie Morza Bałtyckiego. Oparte na sztucznej inteligencji oprogramowanie Siemensa zapewnia bezpieczne zasilanie i optymalizuje procesy chłodzenia tallińskiego Greenergy, gwarantując niezawodne działanie infrastruktury krytycznej. Centrum danych w Estonii jest zasilane energią odnawialną, z możliwością sprzedaży ciepła odpadowego.

Firma Siemens wdrożyła zintegrowane rozwiązanie do sterowania infrastrukturą krytyczną w tallińskim Greenergy – największym i najnowocześniejszym centrum danych w regionie Morza Bałtyckiego. Zestaw składający się z oprogramowania do zarządzania budynkiem (BMS), zarządzania energią i zasilaniem (EPMS) oraz inteligentnej wykorzystującej uczenie maszynowe – technologii optymalizacji procesów chłodzenia White Space Cooling Optimization (WSCO) pozwoli znacząco obniżyć zużycie energii, zapewnić ochronę termiczną i niezawodne działanie infrastruktury krytycznej.

 

– Zapotrzebowanie na usługi centrów danych stale rośnie na całym świecie. Kluczową rolę w ich niezawodnym i zrównoważonym funkcjonowaniu odgrywają rozwiązania cyfrowe. Naszym celem jest ograniczenie negatywnego wpływu obiektów na środowisko, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa, odporności i efektywności infrastruktury krytycznej – mówi Dave Hopping, dyrektor generalny Solutions and Services w Siemens Smart Infrastructure. – Greenergy Data Center w Tallinie jest doskonałym przykładem na to, jak dzięki cyfrowym rozwiązaniom i usługom można kompleksowo, niezawodnie i ekologicznie zarządzać wielkimi obiektami – dodał Hopping.

 

Nowe centrum danych w Tallinie ma 14 500 m2 powierzchni. Jest pierwszym z trzech tego typu obiektów w regionie bałtyckim. Centrum jest zasilane energią odnawialną, a za zarządzanie jego kluczowymi procesami i ich optymalizację odpowiada oprogramowanie Siemensa oparte na sztucznej inteligencji. Niezawodne sterowanie technologią operacyjną obiektu zapewnia Desigo CC spółki Siemens Smart Infrastructure. To zintegrowana, inteligentna platforma do zarządzania budynkiem, która pozwala operatorom kompleksowo monitorować, wizualizować i optymalizować wszystkie systemy budynkowe, wydajność energetyczną i procesy chłodzenia. Automatyka budynkowa Siemensa umożliwia także dystrybucję nadmiaru energii do firmy ciepłowniczej.

 

 – Ten nowoczesny kompleks spełnia wszystkie najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, a przy tym pozwoli nam osiągnąć wydajność energetyczną wyższą o 25% niż średnia rynkowa – komentuje Kert Evert, dyrektor ds. rozwoju w Greenergy Data Centers. – Kompleksowa oferta firmy Siemens pozwoliła opracować koncepcję pochodzącą od A do Z od jednego dostawcy. Wspólnie zaprojektowaliśmy najnowocześniejsze, najbezpieczniejsze i zarazem najbardziej wydajne energetycznie centrum danych w regionie. Z technologicznego punktu widzenia jesteśmy w absolutnej czołówce na świecie. Inwestycja zdecydowanie zwiększy konkurencyjność i atrakcyjność estońskiego rynku i całego regionu dla zagranicznego oraz lokalnego biznesu.

 

IFS przejmuje rolę kompasu w drodze do cyfrowej transformacji przedsiębiorstw! W dniach 8-9 czerwca 2022 odbędzie się IFS Connect 2022.

3,272FaniLubię
9,672ObserwującyObserwuj
1,560SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE