Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Krakowski Szpital na Klinach jest jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej przechodzi do Chmury Oracle z systemem Comarch Optimed NXT.

Należący do Grupy NEO HOSPITAL, krakowski Szpital na Klinach jest jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W swojej pracy wykorzystuje kompleksowy system informatyczny Optimed NXT firmy Comarch Healthcare S.A., który został we wrześniu tego roku przeniesiony do chmurowej infrastruktury Oracle Cloud Infrastructure. To kompleksowe rozwiązanie webowe, wspierające placówkę medyczną w pełnym zakresie jej funkcjonowania – począwszy od rejestracji pacjenta, poprzez jego pobyt na oddziale szpitalnym, bloku operacyjnym, aż po wypis pacjenta ze szpitala oraz jego rozliczenie.

 

System Comarch Optimed NXT umożliwia pełne zarządzanie szpitalem – w tym przychodnią, oddziałem szpitalnym, apteką i apteczkami oddziałowymi a także planowaniem zabiegów na bloku operacyjnym oraz zarządzaniem lekami.

 

“Szpital na Klinach bardzo intensywnie wykorzystuje nasz system poprzez prowadzenie pełnej dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.” – komentuje Jacek Pawełczyk Dyrektor Handlowy z firmy Comarch Healthcare. “Ze względu na charakter szpitala jednym z podstawowych modułów systemu jest moduł obsługi komercyjnej pacjenta umożliwiający obsługę różnych form płatności, zastosowanie cenników, rabatów, akcji promocyjnych, itp. Ważne są również możliwości raportowe systemu, wykorzystywane przez zarząd do planowania pracy jednostki. Dzięki bardzo dobrej współpracy z zarządem, który entuzjastycznie podchodzi do innowacyjnych rozwiązań, system Optimed NXT rozwija się zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i technicznym – czego doskonałym dowodem jest zastosowanie innowacyjnego rozwiązania, jakim jest chmura Oracle.”

 

“Aby przygotować przeniesienie Optimed NXT do Oracle Cloud Infrastructure, przeprowadziliśmy dla partnera Comarch Healthcare szereg testów wydajnościowych, aby sprawdzić funkcjonowanie systemu dla różnych ilości osób pracujących jednocześnie w systemie. Na bazie doświadczeń zebranych z testów, zespół architektów Comarch przygotował konfigurację dla Szpitala, która została następnie zademonstrowana klientowi podczas prezentacji typu Proof of Concept. Ostatecznie wykazano, że Oracle Cloud oferuje najtańsze na rynku rozwiązanie problemu bezpiecznej i wydajnej bazy danych, dające ponadto wygodną możliwość płatności za faktycznie zużyte zasoby w cyklach miesięcznych. Z tych wszystkich powodów oferta chmury Oracle została ostatecznie przyjęta przez Zarząd Szpitala.” – podkreśla Robert Grochulski, odpowiedzialny za Sektor ochrony zdrowia w Oracle Polska.

 

System Optimed NXT jest natywnie przystosowany do pracy w modelu cloud computing. Pierwotne wdrożenie w Szpitalu na Klinach opierało się na usłudze IaaS świadczonej przez lokalnego dostawcę. Z uwagi na szybki rozwój działalności placówki medycznej i stale powiększający się wolumen przetwarzanych danych, ten model przestał wystarczać, co skłoniło zarząd firmy do rozważenia migracji systemu do chmury obliczeniowej.

 

“Nowoczesne szpitale, szukając źródeł efektywności poszukują innowacji organizacyjnych, technologicznych oraz usprawnień procesowych. Jednym z kluczowych obszarów, w których istnieją spore rezerwy pozwalające poprawiać efektywność działań, są obszary związane z przechowywaniem danych i zapewnienie ciągłego dostępu do nich. Wydajne, bezpieczne procesy i infrastruktura IT są jednym z filarów nowoczesnego przedsiębiorstwa medycznego. W naszym szpitalu zdecydowaliśmy się na rozwiązanie chmurowe Oracle, gdyż pozwala ono na skalowalność, adekwatność w dostosowaniu do naszych bieżących potrzeb, co przekłada się na optymalizację kosztów, przy jednoczonym wysokim poziomie bezpieczeństwa procesów.” – podkreśla Joanna Szyman, Prezes Zarządu Grupy NEO HOSPITAL.

 

Doskonałym sprawdzianem funkcjonalności modelu chmurowego była możliwość przetestowania działania systemu Comarch w środowisku skonfigurowanym dokładnie tak, jak planowane środowisko produkcyjne.

 

“Testy wypadły pozytywnie, dlatego podjęliśmy decyzję o przyjęciu oferty. Mogę dziś powiedzieć, że system działa bardzo dobrze w chmurze, jest szybki i pozwala na przyjęcie dowolnej ilości danych, dzięki czemu rozwój działalności Szpitala na Klinach nie napotyka na ograniczenia w warstwie technologicznej. Jednym z powodów adaptacji Oracle Cloud są także mechanizmy bezpieczeństwa tej chmury. Tak wysoki poziom zabezpieczeń jest w praktyce nieosiągalny dla lokalnego dostawcy, z uwagi na znaczne koszty infrastruktury fizycznej, a także licencji i utrzymywania całej konfiguracji.” – podsumowuje Michał Ważydrąg, Kierownik Działu IT Szpitala na Klinach.

 

Szpital na Klinach od początku wdrożenia systemu Comarch Optimed NXT ukierunkowany był do pracy w chmurze.

 

“Pierwotne wdrożenie miało miejsce w styczniu 2019 roku i należy zaznaczyć, że od samego początku system był uruchomiony poza jednostką w usłudze IaaS. We wrześniu 2020 roku została przeprowadzona zmiana tego modelu na chmurę Oracle, która zapewnia klientowi jeszcze wyższe parametry dostępności, wydajności i odporności na awarie, a dzięki nieograniczonej przestrzeni na dane w bazie, również długoterminowe, nieograniczone czasem i zasobami środowisko.” – dodaje Michał Paszek, Inżynier Systemowy z firmy Comarch Healthcare.

 

https://itreseller.com.pl/itrnewrynek-druku-wydaje-sie-najbardziej-wystawiony-na-niekorzystne-efekty-plynace-z-tegorocznej-pandemii-czy-to-juz-koniec-epoki-druku-odpowiedzi-w-naszym-raporcie-rynek-druku-w-polsce/

3,272FaniLubię
8,767ObserwującyObserwuj
1,060SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE