Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Biuro bez papierowych dokumentów? Teraz to możliwe, dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów można szybko i łatwo zwiększyć efektywność pracy.

W ostatnich latach menedżerowie i pracownicy coraz częściejstawiają sobie pytanie: jak zwiększyć produktywność aktualnych zespołów? Ogólnoświatowe badanie przeprowadzone przez IDC, pokazuje, że problemy związane z zarządzaniem dokumentami papierowymi powodują 21% spadek wydajności organizacyjnej. Dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów można szybko i łatwo zwiększyć efektywność pracy.

 

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci uwaga menadżerów organizacji koncentrowała się w dużej mierze na wydajności: na działaniu Lean i wymaganiu od pracowników utrzymania ciągłości działania przy coraz mniejszych zasobach. Nowoczesne narzędzia: poczta elektroniczna, programy księgowe, systemy ERP, publikacje cyfrowe i setki innych technologii mają pomóc w optymalizacji pracy. Zgodnie z założeniami pozwolą zwiększyć wydajność, współdzielić między pracownikami dokumenty i ułatwią obieg dokumentów.

 

Jednym z największych spowalniaczy rewolucji cyfrowej jest papier. Tworzenie, a później drukowanie setek dokumentów jest nie tylko nieekologiczne, ale też wymaga czasu na procedurę obiegu. Biura przyszłości to biura bez papieru. Posiadają wiele zalet:

  • wprowadzają porządek w organizacji
  • usprawniają obiegi dokumentów
  • zwiększają sprawność
  • zmniejszają ryzyko biznesowe
  • pozwalają na lepsze relacje z klientami
  • zwiększają przejrzystość
  • mają pozytywny wpływ na środowisko

 

W 90 dni do biura bez papieru

90 dni – tyle wystarczy by tradycyjne biuro zmienić w pełni zdigitalizowane biuro przyszłości. Przed podjęciem wyzwania jakim jest wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów należy przeanalizować trzy kluczowe etapy procesu – importowanie, przepływ oraz archiwizację i wyszukiwanie dokumentów. Digitalizacja przeprowadzona w przemyślany sposób przyniesie korzystny efekt na każdym z tych etapów. Najistotniejszym elementem w tym 90-dniowym okresie transformacji cyfrowej, który decyduje o tym czy inicjatywa będzie mogła zostać uznana za sukces, jest ustalenie celów digitalizacji.

 

Ten proces można podzielić na trzy etapy. W pierwszym etapie organizacja powinna skupić się na utworzeniu zespołu liderów i analizę procesów. Liderzy powinni czuć motywację do realizacji planu, widzieć sens i konkretne korzyści ze zmiany. Dzięki temu zachęcą innych do zaangażowania się w proces. Analizując procesy można zidentyfikować kluczowe kroki, wąskie gardła i trudne obszary.

 

Drugi etap przedsiębiorstwo powinno poświęcić na zaprojektowanie rozwiązania i tworzenie świadomości wśród wszystkich pracowników organizacji. Systemem, który pozwoli na wygodne i bezpieczne archiwizowanie i zarządzanie dokumentami jest DocuWare . Pozwala on na zarządzanie obiegiem dokumentu – od momentu wpłynięcia do firmy, gdzie podlega automatycznej identyfikacji i przypisaniu unikatowych indeksów, poprzez akceptację w procesie jego obiegu, niezbędne opisy, aż po dostarczenie dokumentu do księgowości czy innych działów merytorycznych. Cykl życia takiego dokumentu najczęściej kończy się w elektronicznym archiwum, które pozwala m.in. na jego skojarzenie z innymi powiązanymi dokumentami w ramach tzw. „wirtualnej teczki”.

 

DocuWare to system “chmurowy”, dzięki czemu może w nim pracować jednocześnie wielu pracowników z różnych miejsc, w sposób całkowicie bezpieczny. Jest to przydatne zwłaszcza w dobie pandemii i coraz popularniejszej pracy zdalnej.

 

System umożliwia składowanie i bezpieczne udostępnianie dokumentów według założonej struktury uprawnień. Obsługuje dowolne typy dokumentów, niezależnie od źródła ich pochodzenia. DocuWare importuje dokumenty, klasyfikuje je, umożliwia ich dalszy obieg i późniejsze wyszukiwanie. Dodatkowo rozwiązanie oferuje użytkownikowi zautomatyzowane wersjonowanie dokumentów oraz kojarzenie ze sobą różnych typów dokumentów (np. umowa może być skojarzona z Protokołem Odbioru Końcowego oraz z fakturą, powstałą na podstawie ww. dokumentów).

 

Największą zaletą DocuWare jest inteligentne przetwarzanie dokumentów, w tym również faktur. To funkcja automatycznego rozpoznawania treści i pobierania danych, które dokument opisują w postaci tagów i tabel i umożliwiają szybkie i intuicyjne znalezienie dokumentu w zasobach sieciowych oraz powiązania go w ramach procesu z innymi wymaganymi dokumentami w organizacji.

 

Ostatni etap to wdrożenie rozwiązania i przeprowadzenie szkoleń dla pracowników.

Najczęściej nasi klienci wybierają na początek kilka obszarów funkcjonowania DocuWare: Obiegi różnych typów faktur, Teczki pracownicze, Umowy i Korespondencję. Zazwyczaj jest to początek drogi i satysfakcjonującej, obopólnej współpracy, która kończy się implementacją pełnego rozwiązania. Nasze doświadczenie pokazuje, że największymi korzyściami dla firm są: możliwość pracy rozproszonej – tak niesamowicie obecnie ważnej w kontekście zmienionej sytuacji biznesowej oraz szybkie wdrożenie, wykorzystujące predefiniowane środowiska chmurowe i bogatą wiedzę w zakresie popularnych procesów biznesowych podsumowuje Włodzimierz Urbański, Kierownik Zespołu Wsparcia Sprzedaży Komputronik Biznes

 

https://itreseller.com.pl/itrnewraport-cyfrowe-technologie-pomagaja-klimatowi-ale-potrzebne-sa-zachety-dla-firm-i-edukacja/

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE