Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Suse przedstawia nowości na Susecon 2024 w Berlinie

Susecon to coroczna globalna konferencja, podczas której klienci, partnerzy i członkowie społeczności SUSE zastanawiają się, w jaki sposób najnowsze osiągnięcia open source mogą zaspokoić potrzeby techniczne i wyzwania biznesowe klientów IT w przedsiębiorstwach.

Firma oficjalnie ogłosiła dziś nowe rozwiązania, które mają wesprzeć jej klientów. Dodatkowo SUSE nabyło platformę StackState.

Nowa oferta SUSE Liberty Linux Lite

Firma przygotowała nową ofertę na SUSE Liberty Linux, która ma pomóc chronić systemy CentOS przed przyszłymi problemami z bezpieczeństwem. SUSE Liberty Linux Lite dla CentOS 7 to oferta, które zapewni użytkownikom aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa dla posiadanych przez nich systemów CentOS, bez konieczności migracji. Użytkownicy zyskają bezpieczeństwo i gwarancję nieprzerwanego działania systemów dzięki wsparciu technicznemu SUSE zarówno dla systemów Linux działających lokalnie jak i w chmurze.

„Technologie open source są podstawą innowacji w przedsiębiorstwach, ponieważ sprzyjają współpracy, zwiększeniu elastyczności i obniżeniu kosztów – powiedział Rick Spencer, dyrektor generalny działu Business Critical Linux w firmie SUSE. – Zagwarantowanie użytkownikom CentOS 7 bezpiecznego, gotowego do pracy w firmach, przygotowanego na przyszłe wyzwania rozwiązania linuksowego jest ważne dla SUSE i cieszymy się, że możemy wspierać użytkowników CentOS 7 w obliczu tej niepewnej i ryzykownej sytuacji”.

Choć termin zakończenia wsparcia dla systemu CentOS 7 upływa 30 czerwca 2024 r., wciąż istnieje ogromna liczba serwerów i instalacji online systemu CentOS, co stawia przedsiębiorstwa w trudnej i potencjalnie kosztownej sytuacji. W ostatnich latach CentOS, podobnie jak inne systemy operacyjne, został dotknięty podatnościami bezpieczeństwa. Bez regularnych poprawek bezpieczeństwa organizacje korzystające z CentOS 7 w swoich środowiskach są narażone na poważne ryzyko. SUSE konsekwentnie promuje długoterminowe wsparcie klasy korporacyjnej dla CentOS, wprowadzając SUSE Liberty Linux i zakładając stowarzyszenie OpenELA.

Dzięki SUSE Liberty Linux Lite dla CentOS 7 organizacje mogą nadal korzystać z posiadanych już systemów operacyjnych CentOS 7 bez zakłóceń, konieczności migracji czy podnoszenia wersji. Wszystko, co klienci muszą zrobić, aby otrzymywać aktualizacje i poprawki, to po prostu zmienić w CentOS lokalizację repozytoriów na SUSE Liberty Linux. Żadne inne zmiany nie są wymagane.

W celu ułatwienia klientom korzystającym z systemu CentOS 7 zabezpieczania swoich systemów Linux na przyszłość, nowa oferta SUSE Liberty Linux Lite for CentOS 7 jest dostępna w prosty i łatwy sposób online również w sklepie internetowym SUSE Shop. Cena nowej oferty SUSE Liberty Linux Lite dla CentOS 7 zaczyna się od 25 USD za serwer/instancję rocznie, przy minimalnej inwestycji 2500 USD. Oferta obowiązuje do 31 października 2024 roku.

SUSE tworzy otwartą, bezpieczną platformę GenAI klasy korporacyjnej

SUSE AI to kompleksowa platforma, która zapewni przedsiębiorstwom swobodę uruchamiania prywatnych rozwiązań GenAI z wybranym przez nich modelem językowym LLM, zarówno we własnym centrum danych, jak i w chmurze. Klienci i partnerzy SUSE są zaproszeni do dołączenia do programu SUSE AI Early Access Program, inicjatywy współpracy mającej na celu kształtowanie przyszłości bezpiecznej open source AI dla przedsiębiorstw.

„W miarę jak wartość GenAI – i potrzeba jej stosowania – staje się coraz bardziej widoczna, widzimy, że klienci borykają się z ryzykiem utrzymania zgodności z przepisami, problemem shadow AI i brakiem kontroli, nie wspominając o uzależnieniu od dostawców i rosnących kosztach związanych z wczesnymi rozwiązaniami AI – powiedziała Pilar Santamaria, wiceprezes ds. AI w SUSE. – Podejście SUSE do AI, dostarczane w naszych rozwiązaniach AI i programie SUSE AI Early Access Program, pomoże rozwiązać wiele z tych problemów zarówno dla klientów, jak i dla samej firmy SUSE, ponieważ także my stajemy przed podobnymi wyzwaniami przy wdrażaniu GenAI.”

Budując na bazie wniosków napływających od klientów, partnerów i społeczności z programu Early Access Program, rozwiązania SUSE AI, których premiera planowana jest na drugą połowę 2024 roku, będą oferować przedsiębiorstwom modułową, bezpieczną, niezależną od dostawców i modeli LLM (Large Language Model) platformę GenAI, która zredukuje silosy technologiczne i koszty związane z wdrożeniami generatywnej sztucznej inteligencji w przedsiębiorstwach. Rozwiązania SUSE AI, zbudowane na wiodących w branży, otwartych, dostosowanych do potrzeb firm produktach SUSE Linux Enterprise, Rancher Prime do zarządzania Kubernetesem i systemach bezpieczeństwa NeuVector Prime, umożliwią przedsiębiorstwom kontrolowanie przepływów danych w bezpiecznym, prywatnym środowisku, zmniejszając ryzyko związane z brakiem zgodności z przepisami i poprawiając bezpieczeństwo. W miarę jak przedsiębiorstwa zmagają się z równoważeniem innowacji napędzanych przez AI i związanych z nimi ryzyk, rozwiązania SUSE AI zapewnią większy nadzór nad kluczowymi danymi w organizacji, aby lepiej wykorzystać pełny potencjał GenAI.

SUSE przejmuje StackState

Firma nabyła platformę StackState zapewniającą pełną obserwowalność środowisk IT. Technologia StackState zapewnia zespołom IT najszybszy sposób identyfikowania i rozwiązywania problemów w ich skonteneryzowanych środowiskach opartych na chmurze za pośrednictwem jednej platformy do obserwacji. Dzięki StackState SUSE przyspieszy obserwowalność środowisk cloud-native, integrując ją z platformą z Rancher Prime, swoją usługą do zarządzania kontenerami w przedsiębiorstwach.

Dyrektor generalny SUSE Dirk-Peter van Leeuwen powiedział:

„W miarę jak środowiska IT stają się coraz bardziej złożone, użytkownicy Rancher Prime potrzebują możliwości kompleksowej obserwacji całej infrastruktury. Kompleksowe możliwości StackState w zakresie monitorowania zarówno infrastruktury, jak i aplikacji, a także umiejętności techniczne są doskonałym uzupełnieniem Rancher Prime i umożliwiają optymalne wykorzystanie rozwiązań SUSE do zarządzania kontenerami w procesie modernizacji. Wiem, że nasi klienci bardzo to docenią, gdy wprowadzimy je na rynek”.

Wraz z szybkim upowszechnianiem się chmury i kontenerów, tradycyjne podejście do monitorowania staje się przestarzałe, napędzając wzrost i zapotrzebowanie na obserwowalność natywną dla chmury. Kompleksowa obserwowalność i monitorowanie aplikacji oferowane przez StackState zostaną bezpośrednio włączone do Rancher Prime firmy SUSE, najbardziej rozpowszechnionej w branży platformy do zarządzania kontenerami w przedsiębiorstwach. Pomoże to klientom aktywnie zabezpieczać środowisko użytkowników, wspierać współpracę między zespołami i wdrażanie innowacji, a także zebrać wszystkie aplikacje natywne w chmurze w jednym widoku, od centrum danych, przez Edge, po chmurę. Aby wspierać powszechne wdrażanie obserwowalności natywnej w chmurze, firma SUSE ogłosiła również zamiar udostępnienia w przyszłości StackState w modelu open source.

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE