Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Zapraszamy już za:

[wpdevart_countdown text_for_day="Dni" text_for_hour="Godzin" text_for_minut="Minut" text_for_second="Sekund" countdown_end_type="date" font_color="#000000" hide_on_mobile="show" redirect_url="" end_date="21-09-2020 12:00" start_time="1600339301" end_time="0,1,1" action_end_time="hide" content_position="center" top_ditance="10" bottom_distance="10" ][/wpdevart_countdown]

Strona w budowie, zapraszamy wkrótce...

Sposoby na usprawnienie migracji do chmury i zwiększenie skuteczości analizy portfolio IT – podpowiada ekspert Amazon Web Services.

Jednym z podstawowych elementów migracji infrastruktury IT do chmury jest analiza istniejącego portfolio oraz ustalenie, które z posiadanych aplikacji należy przenieść do chmury w pierwszej kolejności. Często po zebraniu informacji o istniejącej architekturze okazuje się, że dane te są niedokładne lub nieaktualne. W rezultacie, wielu menadżerów wstrzymuje migrację aż do czasu uzyskania dokładnego obrazu wartości biznesowej dostarczanej przez aplikacje, zużywanych zasobów i licencji z których korzystają. Wynikiem jest przedłużająca się w czasie analiza istniejącego portfolio i brak możliwości przejścia do kolejnego etapu migracji.

 

“Uzyskanie wszystkich informacji o podstawowych komponentach aplikacji, takich jak język oprogramowania czy system operacyjny, nie musi być warunkiem wstępnym do rozpoczęcia migracji.” uważa Stephen Orban, General Manager, New Initiative w Amazon Web Services. Według niego, analizę portfela należy traktować jako bieżącą oraz iteracyjną część całego procesu. Opierając się na doświadczeniach AWS, opracował on trzy akceleratory, które usprawnią proces migracji w każdej firmie:

 

1.  Nie planuj wszystkiego, zanim zrobisz cokolwiek

Wiele przedsiębiorstw popełnia błąd, traktując pełną analizę portfela jako warunek wstępny do rozpoczęcia migracji do chmury. Zamiast tego podejścia, AWS zaleca, aby przedsiębiorstwa zrozumiały, które aplikacje są przystosowane do pracy w chmurze (Cloud Eligible, Cloud Friendly lub Cloud Native), a następnie przeprowadzały głęboką analizę właśnie na tym podzbiorze aplikacji.

 

“Po takiej klasyfikacji można natychmiast rozpocząć proces migracji priorytetowych aplikacji do AWS. Dodatkowo, takie podejście pozwala zespołom migracyjnym dostarczać zweryfikowane informacje do zespołu analizującego portfolio, dzięki czemu wybór aplikacji podczas przyszłej migracji będzie jeszcze bardziej precyzyjny.” – wskazuje Stephen Orban.

 

2.  Przeprowadzaj mniejsze, ale innowacyjne projekty

Wiele dużych przedsiębiorstw od razu migruje ogromne części lub całość swojej infrastruktury IT z systemu on-premise do chmury, podczas gdy firmy odnoszące największe sukcesy rozpoczynają swoje doświadczenie z chmurą od małych, innowacyjnych projektów (czyli przechodzą przez tzw. etapy adopcji). Te mniejsze projekty mają na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności pracowników IT przedsiębiorstwa oraz zwiększenie ich kompetencji poprzez wykroczenie poza granice zwykłych centrów danych. W ten sposób pracownicy stopniowo przyswajają wiedzę z zakresu infrastruktury jako kodu, w pełni zarządzanych usług w chmurze czy architektur bezserwerowych (tzw. architektury serverless). Zdobywana wiedza o chmurze działa jak katalizator przyspieszający masową migrację infrastruktury organizacji.

 

“Połączenie realizacji obu podejść, czyli masowej migracji i innowacji w tym samym czasie było kluczową strategią dla przedsiębiorstw, którym udało się zwiększyć ich przychody, przy jednoczesnym obniżeniu ogólnych kosztów IT.” – skomentował Stephen Orban.

 

3.  Zastąp istniejące aplikacje rozwiązaniami gotowymi do pracy w chmurze

Podczas analizy swojego portfolio, wiele firm kwalifikuje duże aplikacje korporacyjne takie jak SAP, Teradata czy Tableau jako nienadające się do migracji ze względu na ich złożoność. Jak się okazuje, dostawcy tych usług oferują również wstępnie skonfigurowane i gotowe do pracy w chmurze rozwiązania, którymi można zastąpić istniejące aplikacje. Innym przykładem jest wymiana środowiska programistycznego i testowego (np. SAP) na wdrożenia z AWS Marketplace. To samo dotyczy Teradata, Tableau, a także wielu innych rozwiązań od licznych dostawców i partnerów, którzy udostępniają swoje rozwiązania w chmurze. Korzystając z tych trzech porad, przedsiębiorstwa są w stanie maksymalnie skrócić czas potrzebny na podjęcie decyzji o tym, które aplikacje lub funkcje biznesowe należy w pierwszej kolejności przenieść do chmury. Dodatkowo, firmy zainteresowane migracją swojej infrastruktury IT do chmury mogą odwiedzić stronę AWS Migration Partner Solutions, aby sprawdzić narzędzia, usługi i partnerów, którzy posiadają kompetencje migracyjne AWS.

 

 

Dodaj komentarz

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POLECANE

3,272FaniLubię
10,608ObserwującyObserwuj
1,570SubskrybującySubskrybuj

NOWE WYDANIE

POLECANE

NAJNOWSZE